Otwieranie i zamykanie rachunków przez iPKO Biznes

Otwieranie i zamykanie rachunków przez iPKO Biznes

author
Dominika Sobieraj
30 października 2019

PKO Bank Polski uruchomił nowe opcje dostępne dla Klientów Biznesowych. Teraz bez wychodzenia z domu mogą oni otwierać rachunki pomocnicze i walutowe. Wszystko odbywa się bez zbędnych formalności.

Otwieranie i zamykanie rachunku w PKO przez Internet

Nowe funkcjonalności serwisu bankowości internetowej iPKO biznes zostały wprowadzone głównie ze względów praktycznych. Sprawne otwieranie i zamykanie dodatkowych rachunków ma pomóc biznesowym Klientom banku w zarządzaniu różnymi projektami (np.: przetargami, dotacjami).

Zdaniem PKO nowe funkcjonalności bankowości internetowej mogą znacząco ułatwić realizację rozliczeń w firmach, których konta prowadzone są w PKO BP. Cały proces uruchamiania nowego rachunku odbywa się internetowo, bez wychodzenia z domu i bez zbędnych formalności.

Opcja otwierania i zamykania rachunków przez iPKO biznes dostępna jest dla tych użytkowników iPKO biznes, którym Administrator nada takie uprawnienia. Administratorem w każdym przypadku jest przedstawiciel danej firmy, która jest Klientem Banku albo przedstawiciel samego Banku.

Kto może otwierać rachunki pomocnicze online w iPKO biznes?

Opcja dostępna jest dla dwóch grup Klientów. Pierwszą z nich są samorządy – wszystkie samorządy posiadające konta w PKO BP mogą korzystać z opcji otwierania rachunków pomocniczych online.

Drugą grupą, która może skorzystać z nowej funkcjonalności, są przedsiębiorstwa, których przychody przekraczają 30 mln.

Jak otworzyć rachunek w iPKO biznes?

Otwarcie rachunku jest bardzo proste – wystarczy w głównym panelu wybrać opcję “Nowy” i z rozwijanej listy wybrać pozycję “Otwarcie rachunku”.  Cały proces jest bardzo intuicyjny i trwa zaledwie kilka minut.

W odniesieniu do otwierania i zamykania rachunków Klientów Rynku Korporacyjnego obowiązuje aktualna Taryfa prowizji i opłat bankowych w PKO Banku Polskim.

To nie koniec nowości w iPKO biznes – wkrótce kolejne

“Otwieranie i zamykanie rachunków pomocniczych to pierwsze funkcje, które zostały uruchomione w module wniosków iPKO biznes” – informuje obiecująco PKO w oficjalnym komunikacie. Już niebawem Klienci Korporacyjni mają doczekać się jeszcze większej liczby funkcjonalności.

W planach PKO jest wprowadzenie na przykład opcji zarządzania użytkownikami iPKO biznes oraz możliwości pobierania zaświadczeń i opinii bankowych bezpośrednio z systemu bankowości online.

W systemie iPKO biznes będą także niebawem dostępne wniosku produktowe (dotyczące kart, wypłat gotówkowych oraz obsługi kredytowej).


Źródło:

https://www.pkobp.pl/aktualnosci/nowa-funkcja-otworz-rachunek-pomocniczy-poprzez-ipko-biznes/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kiedy BGŻ BNP Paribas przejmie Raiffeisen Polbank?
Wpisy
author
Patryk Byczek
29 października 2018

Kiedy BGŻ BNP Paribas przejmie Raiffeisen Polbank?

Bank Pekao w Bełżycach
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 lipca 2019

Bank Pekao w Bełżycach

ING dołączył do City By Bike
Wpisy
author
Patryk Byczek
25 czerwca 2018

ING dołączył do City By Bike

EKOpożyczka na lato w BOŚ Banku
Pod Lupą
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
14 lipca 2017

EKOpożyczka na lato w BOŚ Banku

Kredyt gotówkowy Ruda Śląska
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Ruda Śląska

Porównaj