Firmowa karta do wpłat w Banku Pekao

Firmowa karta do wpłat w Banku Pekao

author
Patryk Byczek
01 października 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym o wprowadzeniu do swojej oferty nowego narzędzia odpowiedzialnego za obsługę gotówkową w firmach. Mowa o Karcie Pekao CashCard, która umożliwia nieograniczoną liczbę wpłat gotówki bezpośrednio na rachunek firmowy, za pomocą wpłatomatów Banku Pekao. Sprawdzamy szczegóły.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Narodowy Bank Polski jasno pokazuje, że gotówka wciąż jest popularną metodą płatności, z której korzystają polscy konsumenci. Blisko 98% badanych odpowiedziało, że w ubiegłym roku dokonało płatności gotówką. Najwięcej tego rodzaju płatności Polacy realizują przy zakupach o wartości do 50 złotych.

Karta, którą nie zapłacisz

Bank Pekao, chcąc spełnić oczekiwania swoich Klientów biznesowych, wprowadził do swojej oferty całkowicie nowy i innowacyjny produkt – Pekao CashCard – czyli kartę bez funkcji płatniczych, która służy wyłącznie do dokonywania wpłat. Produkt ten pozwala pracownikom danej firmy wpłacić pieniądze bezpośrednio na rachunek firmowy, korzystając do tego z wpłatomatów Banku Pekao. Nowa funkcjonalność pozwoli Klientom firmowym na całodobowe wpłacanie gotówki na konta firmowe. Warto dodać, że Bank w żaden sposób nie ogranicza liczby wpłat w ciągu doby, a wpłata pieniędzy przy użyciu nowej karty Pekao CashCard spowoduje, że pieniądze zostaną automatycznie zaksięgowane na koncie, które jest przypisane do karty.

Pekao CashCard pozwoli efektywniej zarządzać przepływem pieniędzy. Korzystanie z karty do wpłat będzie proste, szybkie i bezpieczne. Jesteśmy przekonani, że usługa spełni oczekiwania, o których słyszymy od naszych klientów biznesowych. Klientom brakowało karty, której funkcjonalność jest ograniczona wyłącznie do możliwości deponowania środków na rachunku firmy. To proste rozwiązanie, ale bardzo pomocne w prowadzeniu biznesu, gdzie na co dzień używa się gotówki.

– mówił cytowany w komunikacie Tomasz Nowakowski, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej, Bank Pekao S.A.

Jak skorzystać z Pekao CashCard

Aby skorzystać z nowego produktu Banku Pekao, Klient firmowy musi posiadać aktywny rachunek firmowy w Pekao, który jest prowadzony w złotówkach. Następnym krokiem jest podpisanie umowy o kartę oraz wskazanie Użytkowników poszczególnych kart. Pekao CashCard jest wydawana na 5 lat, a aktywacja następuje w momencie dokonania pierwszej wpłaty z wykorzystaniem kodu PIN. Należy pamiętać, że karta służy jedynie do wpłacania pieniędzy na konto – inne czynności płatnicze nie są możliwe.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/697682/pekao-wprowadza-karte-do-wplat-dla-firm

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Przelewy natychmiastowe w PKO
Wpisy Inne
author
Patryk Byczek
26 października 2017

Przelewy natychmiastowe w PKO

Za granicą najchętniej płacimy kartą
Wpisy
author
Patryk Byczek
07 lipca 2018

Za granicą najchętniej płacimy kartą

Na lekarza czekamy średnio 3,5 miesiąca
Aktualności
author
Patryk Byczek
03 lipca 2018

Na lekarza czekamy średnio 3,5 miesiąca

Publiczne listy zastawne od Pekao Banku Hipotecznego
Wpisy
author
Patryk Byczek
03 września 2018

Publiczne listy zastawne od Pekao Banku Hipotecznego

Pożyczki bez BIK Toruń
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
16 maja 2022

Pożyczki bez BIK Toruń

PKO BP w Kazimierzu Biskupim
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 października 2019

PKO BP w Kazimierzu Biskupim