zadluzenia.com
zamknij

Pekao zawarł umowę z Lazard

Pekao Investment Banking podjął współpracę z firmą Lazard. Celem kooperacji jest lepsza obsługa Klientów w naszym kraju. Zawarta umowa pozwoli Pekao IB na zwiększenie doświadczenia branżowego oraz poszerzenie sieci globalnej. Wszystko ma dotyczyć wybranych dużych transakcji.

Współpraca może zaowocować lepszymi wynikami banku. Pozycja Pekao będzie mocniejsza niż dotychczas, dzięki zawieraniu ewentualnych nowych relacji z inwestorami, dla których polski rynek finansowy jest zjawiskiem godnym inwestycji.Zawarcie umowy

Podpisanie postanowienia o współpracy zostało zaplanowane na 29 października bieżącego roku. Podczas obowiązującego tego dnia wydarzenia - CEO Summit w Warszawie. Jest to bardzo prestiżowe spotkanie właścicieli i prezesów firm, którego organizacją zajął się Atlantic Council oraz bank Pekao SA.Lazard

Lazard to samodzielna firma zajmująca się zarządzeniam aktywami, doradztwem finansowym. Oddziały instytucji są ulokowane w 27 krajach i 43 miastach w nich położonych. Lazard brał udział w 5 transakcjach, które należały do grupy 10 największych transakcji na świecie. Instytucja zdobyła nagrodę Euromoney za rok bieżący, jako „Best Independent Investment Bank”.


Pekao IB

 
Pekao IB jest jedną z największych instytucji bankowości inwestycyjnej w naszym kraju. Firma zajmuje się doradztwem, lecz także obsługuje takie transakcje, jak:


- ECM
- DCM
- M&A. 


Pekao IB w ciągu ostatnich 10 lat doradzała w blisko siedemdziesięciu transakcjach, których wartość łączna przekroczyła 6 800 000 000 euro.
Bank Pekao

Bank został założony w 1929 roku, a jego akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY