Pekao z lepszą ofertą gwarancji COSME

Pekao z lepszą ofertą gwarancji COSME

author
01 września 2020

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowy o podpisaniu aneksu do umowy gwarancyjnej w ramach programy COSME, której stroną jest Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI). Sprawdź szczegóły.

Wprowadzone przez Bank Pekao zmiany przyczyniły się do tego, że kredyty obrotowe udzielone do końca bieżącego roku będą objętą wyższą gwarancją EFI niż wcześniej. Pekao informuje, że obecnie gwarancja wynosi aż 80%.

Ze względu na epidemię COVID-19, przedsiębiorcy są obecnie zainteresowani przede wszystkim finansowaniem obrotowym. Już od czerwca kredyty obrotowe mogą być zabezpieczone 50-procentową gwarancją COSME, a teraz przez kilka najbliższych miesięcy oferujemy przedsiębiorcom jeszcze lepsze rozwiązanie – 80-procentowe gwarancje COSME dla kredytów obrotowych o wartości do 630 tys. zł lub 150 tys. euro.

– mówiła cytowana w komunikacie Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Pekao, odpowiedzialna za Pion MŚP.

Gwarancje COSME

Gwarancje COSME są całkowicie darmowe i nie wiążą się z przyznaniem pomocy publicznej. Gwarancje są skierowane do mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw, które korzystają w Banku Pekao z:

kredytów obrotowych,
– kredytów inwestycyjnych,
– leasingu.

Warto również wiedzieć, że dodatkową korzyścią dla firm są bardzo proste zasady, które odpowiadają za ustanawianie gwarancji. Zasady skonstruowano w taki sposób, że Klienci nie muszą przygotowywać jakichkolwiek dodatkowych dokumentów, na przykład wniosku o gwarancję czy weksel. Gwarancji udziela się w ramach programu COSME oraz Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFSI), który ustanowiono w oparciu o Plan Inwestycyjny dla Europy. Celem Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych jest wspieranie finansowania, a także wdrażania inwestycji produkcyjnych W Unii Europejskiej. Dodatkowo EFSI ma także zapewniać lepszy dostęp do finansowania.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/560689/bank-pekao-z-jeszcze-lepsza-oferta-gwarancji-cosme-dla-firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Elblągu
Oddziały
author
11 sierpnia 2019

Bank Pekao w Elblągu

NOTUS Finanse – oddział w Krakowie
Wpisy
author
17 sierpnia 2018

NOTUS Finanse – oddział w Krakowie

Bank Pekao w Czersku
Oddziały
author
22 lipca 2019

Bank Pekao w Czersku

Profi Credit w Głogowie
Wpisy
author
04 czerwca 2019

Profi Credit w Głogowie

Uber Freight już wkrótce w Polsce
Bez kategorii
author
28 października 2019

Uber Freight już wkrótce w Polsce