PKO Bank Polski partnerem wystawy „Jaki znak twój?”

PKO Bank Polski partnerem wystawy „Jaki znak twój?”

author
01 sierpnia 2020

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że jest partnerem dwóch wydarzeń upamiętniających siedemdziesiątą szóstą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Tegoroczne uroczystości rozpoczął Wirtualny Bieg z cyklu Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o Pamięć”. 1 sierpnia 2020 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto także wystawę zatytułowaną „Jaki znak twój? Powstanie Warszawskie i Polska Walcząca we współczesnej kulturze i sztuce”. PKO Bank Polski był partnerem obydwóch wydarzeń.

Wystawa w Muzeum Powstania Warszawskiego

Ekspozycja pokazuje zarówno wpływ, jak i obecność symboliki Powstania Warszawskiego we współczesnej kulturze masowej i sztuce. Powstanie już od kilkudziesięciu lat jest jednym z chętniej podejmowanych tematów, które zarówno określają, jak i budują wspólnotę narodową i tożsamość Polaków. Wystawa prezentuje przykłady na to, że powstańcza symbolika jest inspiracją dla twórców z dziedziny:

– branży gamingowej,
– filmu,
– malarstwa,
– mody,
– rzeźby,
– sztuki użytkowej,
– teatru.

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprezentuje podczas wystawy kilkaset prac: materiałów filmowych, zdjęć i obrazów. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć składającą się z czterdziestu pięciu płyt ceramicznych pracę Urszuli Łojko-Smogorzewskiej, która inspirowała się życiem i poezją Krystyny Krahelskiej. Obejrzeć będzie można ponadto części umundurowania, które przekazała Muzeum:

– Jednostka Wojskowa GROM,
– Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca,
– Wojsko Obrony Terytorialnej.

Powstanie Warszawskie od wielu lat odbija się niezwykle głośnym echem w sztuce i kulturze. Do dziś jest jednym z chętniej wykorzystywanych tematów, określających i budujących naszą przynależność, tożsamość społeczną i patriotyczną. Jego symbole i inspiracje można znaleźć niemal wszędzie, zarówno w sztuce i kulturze wysokiej, jak i w kulturze popularnej, życiu codziennym.

– mówiła cytowana w komunikacie Anna Grzechnik, kurator wystawy PKO Bank Polski od lat włącza się w obchody rocznicowe Powstania Warszawskiego, aby oddać cześć bohaterom.

Ten rok jest wyjątkowy, więc i uroczystości przebiegają nieco inaczej. Zachęcaliśmy do udziału w Wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego. Była to impreza „na nowe czasy”. Co roku odbywa się dzięki naszemu wsparciu, a jej uczestnicy powstańcze symbole z dumą noszą na swoich koszulkach. Teraz zapraszamy na nietuzinkową wystawę w Muzeum Powstania Warszawskiego. To ekspozycja pokazująca, jak umiemy pielęgnować pamięć historyczną.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Podstawek, dyrektor Biura Strategii i Segmentacji Marketingowej w PKO Banku Polskim.

PKO Bank Polski od wielu lat wspomaga działania, które mają na celu utrwalić świadomość oraz tożsamość narododową, a także popularyzowanie idei patriotyzmu nowoczesnego. Największy Bank w Polsce wspiera również wiele wydarzeń organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Instytucja była także mecenasem wystawy „1000 pamiątek. Dary z lat 2007-2017” oraz „Portrety Powstańców ’44”, których autorem był Jerzy Tomaszewski. Wystawy były prezentowane na fasadzie warszawskiej Rotundy.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/104387-pko-bank-polski-upamietnia-76-rocznice-powstania-warszawskiego-i-zaprasza-na-wystawe-jaki-znak-twoj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

T-Mobile Usługi Bankowe w Szczecinie
Oddziały
author
05 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Szczecinie

Co kupić na Dzień Matki?
Blog
author
10 maja 2022

Co kupić na Dzień Matki?

Czy każdy może otrzymać kredyt?
Bez kategorii
author
06 marca 2020

Czy każdy może otrzymać kredyt?

Specjalne paszporty dla zaszczepionych
Bez kategorii
author
15 stycznia 2021

Specjalne paszporty dla zaszczepionych

Inspektorat ZUS w Trzebnicy
Oddziały
author
22 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Trzebnicy