PKO Bank Polski partnerem wystawy „Jaki znak twój?”

PKO Bank Polski partnerem wystawy „Jaki znak twój?”

author
Patryk Byczek
01 sierpnia 2020

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym, że jest partnerem dwóch wydarzeń upamiętniających siedemdziesiątą szóstą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Tegoroczne uroczystości rozpoczął Wirtualny Bieg z cyklu Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o Pamięć”. 1 sierpnia 2020 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto także wystawę zatytułowaną „Jaki znak twój? Powstanie Warszawskie i Polska Walcząca we współczesnej kulturze i sztuce”. PKO Bank Polski był partnerem obydwóch wydarzeń.

Wystawa w Muzeum Powstania Warszawskiego

Ekspozycja pokazuje zarówno wpływ, jak i obecność symboliki Powstania Warszawskiego we współczesnej kulturze masowej i sztuce. Powstanie już od kilkudziesięciu lat jest jednym z chętniej podejmowanych tematów, które zarówno określają, jak i budują wspólnotę narodową i tożsamość Polaków. Wystawa prezentuje przykłady na to, że powstańcza symbolika jest inspiracją dla twórców z dziedziny:

– branży gamingowej,
– filmu,
– malarstwa,
– mody,
– rzeźby,
– sztuki użytkowej,
– teatru.

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprezentuje podczas wystawy kilkaset prac: materiałów filmowych, zdjęć i obrazów. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć składającą się z czterdziestu pięciu płyt ceramicznych pracę Urszuli Łojko-Smogorzewskiej, która inspirowała się życiem i poezją Krystyny Krahelskiej. Obejrzeć będzie można ponadto części umundurowania, które przekazała Muzeum:

– Jednostka Wojskowa GROM,
– Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca,
– Wojsko Obrony Terytorialnej.

Powstanie Warszawskie od wielu lat odbija się niezwykle głośnym echem w sztuce i kulturze. Do dziś jest jednym z chętniej wykorzystywanych tematów, określających i budujących naszą przynależność, tożsamość społeczną i patriotyczną. Jego symbole i inspiracje można znaleźć niemal wszędzie, zarówno w sztuce i kulturze wysokiej, jak i w kulturze popularnej, życiu codziennym.

– mówiła cytowana w komunikacie Anna Grzechnik, kurator wystawy PKO Bank Polski od lat włącza się w obchody rocznicowe Powstania Warszawskiego, aby oddać cześć bohaterom.

Ten rok jest wyjątkowy, więc i uroczystości przebiegają nieco inaczej. Zachęcaliśmy do udziału w Wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego. Była to impreza „na nowe czasy”. Co roku odbywa się dzięki naszemu wsparciu, a jej uczestnicy powstańcze symbole z dumą noszą na swoich koszulkach. Teraz zapraszamy na nietuzinkową wystawę w Muzeum Powstania Warszawskiego. To ekspozycja pokazująca, jak umiemy pielęgnować pamięć historyczną.

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Podstawek, dyrektor Biura Strategii i Segmentacji Marketingowej w PKO Banku Polskim.

PKO Bank Polski od wielu lat wspomaga działania, które mają na celu utrwalić świadomość oraz tożsamość narododową, a także popularyzowanie idei patriotyzmu nowoczesnego. Największy Bank w Polsce wspiera również wiele wydarzeń organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Instytucja była także mecenasem wystawy „1000 pamiątek. Dary z lat 2007-2017” oraz „Portrety Powstańców ’44”, których autorem był Jerzy Tomaszewski. Wystawy były prezentowane na fasadzie warszawskiej Rotundy.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/104387-pko-bank-polski-upamietnia-76-rocznice-powstania-warszawskiego-i-zaprasza-na-wystawe-jaki-znak-twoj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Władze Banku Pekao
Banki
author
Patryk Byczek
19 kwietnia 2018

Władze Banku Pekao

Pożyczka przez Internet na konto
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
17 lutego 2023

Pożyczka przez Internet na konto

Jak działają karty biometryczne ?
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
17 maja 2018

Jak działają karty biometryczne ?

Alior Bank w Szczytnie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 maja 2019

Alior Bank w Szczytnie

Nowa pożyczka w Monedo Now
Wpisy
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
20 lipca 2016

Nowa pożyczka w Monedo Now

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestytcyjnych wciąż liderem
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 grudnia 2020

PKO Towarzystwo Funduszy Inwestytcyjnych wciąż liderem

Porównaj