PKO BP dementuje pogłoski dotyczące przejęcia Getin Banku

PKO BP dementuje pogłoski dotyczące przejęcia Getin Banku

author
Patryk Byczek
28 listopada 2018

Największy bank w Polsce po raz kolejny odnosi się do plotek, jakoby był zainteresowany przejęciem Idea Banku oraz Getin Noble Banku. PKO BP dementuje pogłoski, potwierdzając swoje stanowisko sprzed kilkunastu dni.

Instytucja poinformowała na twitterze, że nie interesuje się jakimikolwiek przejęciami innych banków.


źródło grafiki: twitter/PKO BP

Starty banków Czarneckiego

Po opublikowanych przez Idea Bank oraz Getin Noble Bank raportach finansowych za trzeci kwartał bieżącego roku zauważyć można, że obie instytucje odnotowały straty. Dodatkowo, po głośnej aferze KNF i opublikowanych przez Czarneckiego nagraniach, Klienci bardzo szybko zaczęli wypłacać swoje pieniądze z GNB. Odpływy były tak duże, że zarówno Idea, jak i Getin, musiały drastycznie podnieść oprocentowania swoich lokat. Na chwilę obecną odpływy ustabilizowały się.

Potęga gigantów

Plotki mogą być konsekwencją spekulacji mediów, które widziały wielką okazję do powiększenia działalności. Jednakże mowa nie tylko o PKO BP, lecz także drugiego największego banku w Polsce – Pekao SA. Po przejęciu zarówno Idea Banku, jak i Getin Noble Banku, czołowe banki mogłyby jeszcze bardziej urosnąć w siłę. Getin Bank zmaga się z problemem nierentowności już ponad trzy lata. Gdyby doszło do przejęcia tego banku, jego kłopoty w końcu mogłyby się zakończyć.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO pod koniec ubiegłego roku wyniósł ponad 820 000 000 złotych, natomiast pod koniec trzeciego kwartału bieżącego roku grupa wypracowała zysk na poziomie ponad 1 042 000 000 złotych. Akcje spółki notowane są na GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Portret polskiego windykatora
Blog
author
Aneta Jankowska
18 stycznia 2018

Portret polskiego windykatora

Credit Agricole w Lubaniu
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 lipca 2019

Credit Agricole w Lubaniu

Nowy Kredyt Pocztowy na Poczcie
Pod Lupą
autor wpisu
m_szydlowski
31 marca 2017

Nowy Kredyt Pocztowy na Poczcie

NOTUS Finanse – oddział w Głogowie
Wpisy
author
Patryk Byczek
26 października 2018

NOTUS Finanse – oddział w Głogowie

Porównaj