Jak otrzymać wyciąg z konta w PKO BP?

Jak otrzymać wyciąg z konta w PKO BP?

author
Dominika Byczek
25 lutego 2024
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Kategoria

Chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać wyciąg z konta w PKO BP? Sprawdź nasz poradnik, w którym krok po kroku pokazujemy, jak to zrobić. Historię rachunku bankowego w PKO BP można uzyskać w pełni przez Internet, bez wizyty w placówce banku i za darmo.

Kluczowe informacje z artykułu

 • Wyciąg z konta w PKO BP jest dokumentem bankowym przygotowany dla posiadacza rachunku, w którym wskazane są obroty na rachunku za wskazany okres.
 • Na wyciągu znajdziemy listę wszystkich transakcji dokonanych na koncie.
 • Pobieranie wyciągu zajmuje maksymalnie kilka minut. 
 • Wyciąg otrzymamy w formacie PDF oraz HTML, CSV, XLS, XML.
 • Wyciąg możemy pobrać w każdej chwili z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu.

Wyciąg z konta w PKO BP – co to jest?

Wyciąg z konta w PKO BP jest dokumentem bankowym przygotowany dla posiadacza rachunku, w którym wskazane są obroty na rachunku za wskazany okres. Oznacza to, że na wyciągu znajdziemy listę wszystkich transakcji dokonanych na koncie. Warto wiedzieć, że PKO Bank Polski przechowuje historię Klienta z ostatnich 10 lat, dlatego właśnie wyciąg z konta można wygenerować maksymalnie za taki okres. Wyciąg z konta może być generowany cyklicznie, na przykład co miesiąc, kwartał lub rok, lub też na żądanie klienta. W niniejszym przewodniku przedstawimy w prosty sposób, jak można pobrać wyciąg z konta w PKO BP za pośrednictwem iPKO. Przeanalizujemy kolejne kroki procesu, a także udzielimy odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące wyciągów bankowych.

Jeśli szukasz najważniejszych informacji o banku, możesz skontaktować się z infolinią PKO BP oraz sprawdzić nasz poradnik na temat danych adresowych PKO BP.

Co dokładnie znajdziemy na historii rachunku w PKO BP?

Na uzyskanym wyciągu, znajdziemy informacje o:

– przelewach wychodzących,

– przelewach przychodzących,

– uznaniach i obciążenia rachunku,

– opłatach i prowizjach związane z prowadzeniem konta,

– saldzie na początku i końcu danego okresu rozliczeniowego.

Wyciąg z rachunku bankowego może być przydatny do otrzymania kredytu na wyciąg z konta. Dzięki temu w procesie kredytowym nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach.

Jak uzyskać wyciąg z rachunku w PKO BP?

1. Logujemy się do swojej bankowości internetowej w PKO BP.

2. Wybieramy to konto, z którego będziemy chcieli pobrać wyciąg.

3. Klikamy zakładkę “wyciągi” znajdującą się pod nazwą konta i jego saldem.

4. Wybieramy dokument, który nas interesuje (za jaki okres czasu) i klikamy na niego.

5. Dokument pobiera się automatycznie i zostaje zapisany w pamięci naszego urządzenia.

Sposobem opisanym powyżej pobrać możemy gotowe wyciągi okresowe przygotowane w formie zestawień miesięcznych. Jeżeli interesuje nas dłuższy okres, to zamiast przechodzić do zakładki wyciągi, pozostajemy w historii rachunku i kolejno:

1. Wybieramy daty (od kiedy do kiedy ma być przygotowane zestawienie).

2. Zjeżdżamy na sam dół strony i najeżdżamy na pole “Pobierz”.

3. Kiedy pole się podświetli, wybieramy jeden z dostępnych formatów eksportu danych. Chwilę później wyciąg w wybranym przez nas formacie automatycznie zapisze się na naszym urządzeniu.

Do czego służy wyciąg z konta w PKO BP?

Wyciąg z konta może być użytecznym narzędziem w wielu różnych sytuacjach. Oto kilka sposobów, w jakich można wykorzystać wyciąg z konta:

 • Monitorowanie wydatków: Wyciąg z konta umożliwia śledzenie wszystkich transakcji finansowych dokonanych na koncie, co pozwala lepiej zarządzać budżetem i monitorować wydatki.
 • Rozliczanie podatków: Wyciągi z konta mogą być przydatne podczas rozliczania podatków, ponieważ zawierają szczegółowe informacje o dochodach i wydatkach, które mogą być potrzebne do prawidłowego wypełnienia formularzy podatkowych.
 • Uzyskać finansowanie w banku – Aby otrzymać chociażby kredyt online, pożyczki na dowód lub pożyczki bez zaświadczeń, będziemy musieli dostarczyć wyciąg z konta, aby bank mógł ocenić naszą zdolność kredytową i stabilność finansową.
 • Potwierdzenie transakcji: Wyciąg z konta może służyć jako potwierdzenie dokonania określonych transakcji, co może być przydatne w przypadku reklamacji, sporów czy też potrzeby udowodnienia przeprowadzenia płatności.

Jak możemy zauważyć, wyciąg z konta jest istotnym narzędziem zarządzania finansami, które pomaga w śledzeniu, analizowaniu i kontrolowaniu wszystkich operacji finansowych na koncie bankowym.

Jak pobrać wyciąg z konta w PKO BP?

Wyciąg z konta pobrać można od razu po jego wygenerowaniu. Wystarczy kliknąć przycisk “pobierz”, a następnie wybrać jeden z dostępnych formatów. Najczęściej wybierany jest format PDF, do wyboru jest ich jednak więcej. Po wybraniu formaty wyciąg automatycznie zostanie pobrany na nasze urządzenie.

Co ważne, pobranie historii rachunku w banku PKO BP jest zupełnie bezpłatne. Dokumenty są generowane bez żadnych dodatkowych opłat.

W jakim formacie otrzymamy historię rachunku?

W jakim formacie otrzymamy wyciąg z konta?

Wyciąg z konta w PKO Banku Polskim automatycznie pobiera się w formacie PDF – dotyczy to jednak tylko pobierania gotowych zestawień miesięcznych z zakładki “Wyciągi”.

Zestawienia generowane z poziomu historii rachunku można pobrać w aż 5 różnych formatach:

 1. HTML,
 2. CSV,
 3. PDF,
 4. XLS,
 5. XML.

Wyciąg z konta PKO - podsumowanie

 1. Wyciąg z konta w PKO BP dostępny jest z poziomu bankowości elektronicznej.
 2. Dokument wygenerować można w różnych formatach, najczęściej wybierany jest PDF.
 3. Wyciąg z rachunku bankowego wykorzystywany jest najczęściej do ubiegania się o kredyt na wyciąg z konta.
 4. Pobranie wyciągu jest bezpłatne.
 5. Klient samodzielnie może wybrać okres, za który chce otrzymać wyciąg.

Zadowala lub odstrasza Cię oferta PKO Banku Polskiego? Zostaw swoją opinię na temat PKO BP.

Jak otrzymać wyciąg z konta w PKO BP? - pytania i odpowiedzi

Pobranie wyciągu z konta jest całkowicie bezpłatne. Można to zrobić samodzielnie przez Internet.

Jest to dokument przedstawiający operacje (historię transakcji) oraz saldo konta za dany okres, wskazany w ustawieniach.

Aby otrzymać kredyt hipoteczny będzie konieczny wyciąg z konta. Do innego typu kredytów wyciąg z konta raczej nie jest potrzebny.

Przede wszystkim należy się zalogować z swoje konto bankowe i stamtąd pobrać wyciąg. Może on zostać przesłany automatycznie na adres e-mail lub można go pobrać bezpośrednio na urządzenie.

PKO BP przechowuje transakcje z ostatnich 10 lat więc wyciąg z konta można wygenerować właśnie za taki okres.


Źródło informacji i zrzutów ekranu:

https://www.ipko.pl

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyci%C4%85g_bankowy

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

2022-11-25 19:23:50

02107206>505@

zodskf@kfo
zodskf@kfo
2022-11-25 19:23:00

Tnsjdvfvqodvdvalsvofodkhsosk@

A
A
2020-09-28 22:00:44

A co z okresem powyżej 12 m?

Marcin R
Marcin R
2020-05-28 14:27:19

czyt można generować dokument z zestawieniem w wydruku anglojęzycznym ?

Joanna Nawrocka
Joanna Nawrocka
2020-04-29 23:20:58

Przejrzyście wytłumaczone :) I.....udało się ! Dziękuję.

Podobne artykuły

Sprzedaż kredytów w styczniu 2020

W styczniu 2020 roku sprzedaż kredytów konsumpcyjnych okazała się być niespodziewanie słaba. Polacy zrekompensowali brak zainteresowania produktami ratalnym gotówkowymi ogromnym wzrostem popytu na kredytu mieszkaniowe. W górę skoczyła sprzedaż nie tylko w ujęciu ilościowym, lecz także wartościowym. Hossa na rynku „mieszkaniówek” trwa w najlepsze i jak na razie nie podstaw do tego, by obawiać się spowolnienia sprzedaży nieruchomości.

author
Dominika Byczek
10 października 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Ile zarabia doradca finansowy?

Każdy, kto kiedykolwiek myślał nad wzięciem kredytu, z pewnością korzystał z usług doradcy finansowego. Sprawdziliśmy, ile zarabia się w tym zawodzie.

author
Sandra Tessmer
18 sierpnia 2019
Jej obszarem zainteresowań w ramach pracy na stronie zadluzenia.com są pytania typu "ile kosztuje" oraz "ile zarabia," a jej teksty dostarczają czytelnikom wglądu w koszty różnych usług i życiowych wydatków, oraz średnie zarobki w różnych zawodach.

Kredyt gotówkowy Tarnów

Szukasz najlepszego kredytu gotówkowego w Tarnowie? Sprawdź poniższy ranking. Maksymalna kwota kredytu to 200 000 zł, a jej spłatę można rozłożyć nawet na 10 lat. Ponadto kredyt możesz uzyskać w całości drogą online, co jest znacznym ułatwieniem. Procedura kredytowa jest niezwykle prosta i wystarczy poświęcić na nią kilka chwil. Pieniądze są przyznawane Kredytobiorcom bez względu na cel, na który mają być przeznaczone.

author
Patryk Byczek
25 grudnia 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Biuro paszportowe w Rzeszowie

Gdzie można wyrobić paszport w Rzeszowie? Biuro paszportowe w Rzeszowie znajduje się przy ulicy Grunwaldzkiej 15. W naszym poradniku wskazujemy godziny urzędowania biura, dane kontaktowe oraz informacje o wniosku. Sprawdź najważniejsze informacje, jak wyrobić paszport w Rzeszowie.

author
Patryk Byczek
23 lipca 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP współorganizatorem emisji zielonych obligacji EBI

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym o współorganizacji emisji obligacji zrównoważonego rozwoju Climate Awarness BondsEuropejskiego Banku Inwestycyjnego. To pierwsza w historii publiczna emisja tego typu obligacji, która jest w całości dedykowana polskim inwestorom. Sprawdzamy szczegóły.  

author
Patryk Byczek
21 kwietnia 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

KredytOK w Dębicy

KredytOK jest polską firmą pożyczkową, która działa na rynku od blisko 20 lat. Firma posiada ponad 100 oddziałów w największych miastach. Sprawdź, gdzie znajdziesz placówkę w Dębicy.

author
Patryk Byczek
04 lutego 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj