PKO BP z dwiema statuetkami Złotego Bankiera

PKO BP z dwiema statuetkami Złotego Bankiera

author
Patryk Byczek
14 kwietnia 2019

Podczas dziesiątej edycji rankingu Złoty Bankier 2019 bank PKO BP zdobył nagrody w dwóch kategoriach, natomiast w jednej został doceniony.

Bank otrzymał statuetki w kategoriach:

Spot reklamowy za film „100 lat śmiałych decyzji PKO Banku Polskiego”,
Innowacja Fin-Tech za wdrożenie blockchain.

Dodatkowo kapituła konkursowa doceniła instytucję w kategorii Karta Kredytowa.

Jubileuszowy spot reklamowy

Spot reklamowy noszący dumny tytuł „100 lat śmiałych decyzji PKO Banku Polskiego” to podróż pokazująca śmiałe decyzje PKO BP podejmowane w trakcie działania banku. Cała historia zaczyna się 7 lutego 1919 roku, kiedy w Warszawie pojawia się Józef Piłsudski, żeby podpisać dekret powołujący ówczesną Pocztową Kasę Oszczędności, czyli dzisiejszy PKO BP. W spocie mieszają się kostiumowe retrospekcje wraz z cyfrową przyszłością, co pokazać ma ogrom zmian, które na przestrzeni lat wdrożył największy bank w Polsce.

Ten wyjątkowy dla nas spot, stworzony z okazji obchodów 100-lecia powstania PKO Banku Polskiego, obejrzało blisko 5 mln internautów. Od początku był dla nas niecodziennym wydarzeniem. Łącząc tradycję z nowoczesnością, historię z wizją przyszłości podkreśliliśmy istotę zmian i skutki śmiałych decyzji Banku. Efekt – jak widać – jest imponujący. Czego potwierdzeniem jest również Złoty Bankier” – mówi dyrektor Biura Komunikacji Marketingowej w PKO Banku Polskim, Marek Kozłowski.

Jubileuszowy spot „100 lat śmiałych decyzji PKO Banku Polskiego” wyreżyserował Kuba Michalczuk, którego wspierał Wiktor Mentlewicz. Ponadto:

scenografią zajął się Marcin Płaszczyk,
muzyką zajął się Rafał Żak,
kostiumy aktorów przygotowała Ewa Gronowska,
operatorem był Piotr Uznański,
postprodukcją zajął się Platige Image,
strategią i opracowaniem koncepcji kreatywnej zajęła się Agencja Warszawa,
zakupem mediów zajęła się firma Havas Media,
spot wyprodukował dom produkcyjny Watch Out Studio.

Nagroda w kategorii Innowacja Fin-Tech

Druga nagroda, która trafiła do PKO BP związana jest z kategorią Innowacja Fintech. Największy bank w Polsce jest obecnie technologicznym liderem polskiego sektora bankowego, który regularnie wprowadza do swojej oferty innowacyjne rozwiązania. PKO BP współpracując z polsko-brytyjską firmą Coinfirm wystartował z programem „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”, w którym osiągnął sukces w technologii blockchain.

Rozwiązanie, które przygotowały strony pozwala na zdalną weryfikację prawdziwości dokumentów bankowych, poprzez potwierdzenie ich pochodzenia. Rozwiązanie informuje dodatkowo o tym, kiedy dokumenty były modyfikowane poraz ostatni.

PKO Bank Polski, jako pierwszy bank w kraju dokonał pełnego takiego wdrożenia. Koncentracja na innowacyjności, impakcie rynkowym i potencjale rozwojowym wpłynęły na ten efekt. Nasze Centrum Kompetencyjne Blockchain nie ustaje w pracy nad nowymi rozwiązaniami w tej technologii m.in. w obszarach takich, jak płatności, tokenizacja, czy konsorcja międzybankowe” – mówił dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim, Grzegorz Pawlicki.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO pod koniec 2017 roku wyniósł ponad 820 000 000 złotych. Pod koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała zysk na poziomie ponad 1 042 000 000 złotych. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


Źródło:

PKO BP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Golden Sand Bank
Banki
author
Aneta Jankowska
23 grudnia 2017

Golden Sand Bank

Polacy pokochali karty zbliżeniowe ?
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
06 stycznia 2014

Polacy pokochali karty zbliżeniowe ?

LOT – opinie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
17 marca 2020

LOT – opinie

Butelkomat w Krakowie
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
25 kwietnia 2019

Butelkomat w Krakowie

Pomoc dla zadłużonych w kredytach mieszkaniowych
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
20 lutego 2016

Pomoc dla zadłużonych w kredytach mieszkaniowych

Rogate Ranczo z wolontariuszami Banku Millennium
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
19 lipca 2019

Rogate Ranczo z wolontariuszami Banku Millennium

Porównaj