Rusza trasa koncertowa wspierana przez Santander Bank Polska

Rusza trasa koncertowa wspierana przez Santander Bank Polska

author
Halszka Gronek
07 października 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Kategoria

Przez dziewięć najbliższych dni w pięciu polskich miastach będziemy mogli być świadkiem niezwykłego wydarzenia muzycznego. W ramach trasy koncertowej „Symphosphere” patronowanej przez Santander Bank Polska na deskach scen wystąpią cenieni muzycy jazzowi. Artystom akompaniować będzie Santander Orchestra. 

Już dziś, w poniedziałek 7 października, w Polskę rusza trasa koncertowa „Symphosphere”, której mecenasem jest Santander Bank Polska. Inauguracyjny koncert odbędzie się w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. W kolejnych dniach października zaplanowane są koncerty w czterech innych miastach: Lublinie, Katowicach, Szczecinie oraz Gdańsku. Ogromnym atutem trasy koncertowej banku Santander jest wyjątkowy skład wystepujących artystów. Kogo zobaczymy na deskach sceny?

Koncerty realizowane pod patronatem Santander Bank Polska nie wiele będą mieć wspólnego z muzyką popularną i komercyjną. Gwiazdy wieczorów koncertowych to cenieni wykonawcy zajmujący się muzyką wysoko artystyczną, a dokładniej – jazzową. Na scenie zobaczymy wybitnego Leszka Możdżera, cenioną na całym świecie Tię Fuller oraz uznanego za jednego z najwybitniejszych europejskich kontrabasistów jazzowych Larsa Danielssona. Co ważne, artystom towarzyszyć będzie Santander Orchestra pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego.

"

Muzyka jazzowa to zupełnie inny świat, inne emocje, niż klasyka. Jesteśmy bardzo wdzięczni Leszkowi Możdżerowi, że dostrzegł potencjał Santander Orchestra i zaprosił nas to tego projektu

– przyznaje Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych Santander Bank Polska.

Kim są artyści występujący podczas trasy?

Jak zaznaczyliśmy już na wstępie niniejszego artykułu, obsada muzyczna trasy koncertowej „Symphosphere” daleka jest od komercyjnych standardów. Na deskach scen pięciu polskich miast pojawi się trójka wybitnych i cenionych. (nie tylko w Polsce!) jazzmanów w akompaniamencie Santander Orchestra. Kim będą gwiazdy estrady spod patronatu banku Santander?

 

Leszek Możdżer 

Znany na całym świecie muzyk jazzowy uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów polskich. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej sceny, między innymi z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem, Adamem Pierończykiem, Henrykiem Miśkiewiczem czy Anną Marią Jopek. Co więcej, Możdżer współtworzy z mieszkającym w Los Angeles Kaczmarkiem. To właśnie ten duet jest autorem muzyki do filmu Finding Neverland nagrodzonej Oscarem.

 

Tia Fuller

Fuller to amerykańska saksofonistka jazzowa i kompozytorka, ciesząca się uznaniem jako artystka improwizująca i liderka zespołów. Muzyczka może pochwalić nominacją do nagrody Grammy za najlepszy jazzowy album instrumentalny (rok 2019). Z powodzeniem odnajduje się nie tylko w muzyce jazzowej, lecz także pop i R&B – najlepszym przykładem tego może być fakt, iż Tia Fuller należy do kobiecego zespołu towarzyszącego Beyoncé podczas jej największych koncertów na całym globie. 

Tia Fuller posiada tytuł magistra pedagogiki jazzowej i sztuki występowania (Jazz Pedagogy and Performance) Uniwersytetu Colorado w Boulder. Jest również profesorką słynnego koledżu muzycznego Berklee. 

 

Lars Danielsson 

Trzecim artystą występującym podczas tegorocznej trasy koncertowej patronowanej przez Santander Bank Polska jest Lars Danielsson, wybitny szwedzki kontrabasista jazzowy, grający również na gitarze basowej i wiolonczeli. Artysta może pochwalić się współpracą z takimi gwiazdami, jak Trilok Gurtu, Kenny Wheeler, Zohar Fresco, Bob Berg, Bill Evans czy Randy Brecker. W swoim dorobku artystycznym ma również historię wspólnego grania z innym muzykiem trasy „Symphosphere” – Leszkiem Możdżerem. 

Mistrzowskie koncerty z Santander Orkiestrą

Dzięki różnorodnemu i międzynarodowemu składowi artystów tegorocznej trasy koncertowej „Symphosphere” spodziewać się można naprawdę dobrego grania na najwyższym, światowym poziomie. Projekt patronowany przez Santander Bank Polska łączy improwizacje jazzowe i szerokie możliwości orkiestry symfonicznej z elektronicznymi brzmieniami. Ważnym elementem muzycznej całości jest również Santander Orchestra, bez której projekt koncertowy nie mógłby mieć miejsca. 

Santander Orchestra to autorski projekt banku Santander skierowany do najzdolniejszych młodych muzyków. Członkowie orkiestry mają możliwość trenowania swych umiejętności pod okiem najlepszych tutorów i współtworzenia prawdziwej orkiestrze symfonicznej kierowanej przez artystów uznanych na całym świecie. Eksperci uczą młodych muzyków między innymi technik zarządzania finansami, zasad prawa autorskiego czy wiedzy z zakresu budowania swojego wizerunku. Do tej pory w projekcie wzięło udział ponad 300 młodych muzyków z całej Polski.


Źródła:
https://media.santander.pl/pr/465440/leszek-mozdzer-tia-fuller-i-lars-danielsson-zagraja-z-santander-orches

author
Halszka Gronek
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Gadżety płatnicze VISA na Zimowe Igrzyska

Visa przedstawiła gadżety na nadchodzące Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu.  Są to działające w technologii zbliżeniowej NFC rękawiczki, pamiątkowe naklejki oraz przypinki, z których mogą korzystać zarówno zawodnicy jak i kibice. 

author
Aneta Jankowska
13 listopada 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Kasa Stefczyka Zduńska Wola

Jesteś zainteresowany danymi dotyczącymi oddziałów Kasy Stefczyka w Zduńskiej Woli? Informacje, takie jak adres, numer telefonu, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu do placówki Kasy Stefczyka w Zduńskiej Woli znajdziesz w tym artykule.

author
Julia Wierciło
02 marca 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

iTaxi obsłuży lotnisko Chopina

Przetargi firm taksówkarskich dotyczące obstawienia Dworca Centralnego, Dworca Zachodniego, Lotniska Chopina w Warszawie dobiegły końca. Od 1 sierpnia bieżącego roku na specjalnych postojach dla taksówek pod lotniskiem zobaczymy przewoźników firmy iTaxi.

author
Patryk Byczek
07 czerwca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP odnowił certyfikat Corporate Certification

PKO Bank Polski poinformował w komunikacie prasowym o odnowieniu certyfikatu Corporate Certification. Jest to nadawany przez Chartered Institute of Procurement and Supply (CIPS) – największą na świecie organizację zakupową – znak jakości. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
12 marca 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Jak złożyć reklamację w Banku BPS?

Jeśli jesteś niezadowolony z usługi w BPS Banku, możesz złożyć reklamację. Sprawdź, jak zrobić to szybko i poprawnie.

author
Dorota Grycko
24 czerwca 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Bank Nowy – NIP, REGON, KRS i dane adresowe

W dzisiejszych czasach dostęp do informacji o przedsiębiorstwach z różnych względów staje się kluczowy dla osób prywatnych lub firm. Sprawdź zatem najważniejsze informacje o Banku Nowym, takie jak: NIP, REGON, KRS oraz dane kontaktowe.

author
Dorota Grycko
14 lutego 2024
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Porównaj