Rusza trasa koncertowa wspierana przez Santander Bank Polska

Rusza trasa koncertowa wspierana przez Santander Bank Polska

author
Halszka Gronek
07 października 2019

Przez dziewięć najbliższych dni w pięciu polskich miastach będziemy mogli być świadkiem niezwykłego wydarzenia muzycznego. W ramach trasy koncertowej „Symphosphere” patronowanej przez Santander Bank Polska na deskach scen wystąpią cenieni muzycy jazzowi. Artystom akompaniować będzie Santander Orchestra. 

Już dziś, w poniedziałek 7 października, w Polskę rusza trasa koncertowa „Symphosphere”, której mecenasem jest Santander Bank Polska. Inauguracyjny koncert odbędzie się w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. W kolejnych dniach października zaplanowane są koncerty w czterech innych miastach: Lublinie, Katowicach, Szczecinie oraz Gdańsku. Ogromnym atutem trasy koncertowej banku Santander jest wyjątkowy skład wystepujących artystów. Kogo zobaczymy na deskach sceny?

Koncerty realizowane pod patronatem Santander Bank Polska nie wiele będą mieć wspólnego z muzyką popularną i komercyjną. Gwiazdy wieczorów koncertowych to cenieni wykonawcy zajmujący się muzyką wysoko artystyczną, a dokładniej – jazzową. Na scenie zobaczymy wybitnego Leszka Możdżera, cenioną na całym świecie Tię Fuller oraz uznanego za jednego z najwybitniejszych europejskich kontrabasistów jazzowych Larsa Danielssona. Co ważne, artystom towarzyszyć będzie Santander Orchestra pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego.

"

Muzyka jazzowa to zupełnie inny świat, inne emocje, niż klasyka. Jesteśmy bardzo wdzięczni Leszkowi Możdżerowi, że dostrzegł potencjał Santander Orchestra i zaprosił nas to tego projektu

– przyznaje Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych Santander Bank Polska.

Kim są artyści występujący podczas trasy?

Jak zaznaczyliśmy już na wstępie niniejszego artykułu, obsada muzyczna trasy koncertowej „Symphosphere” daleka jest od komercyjnych standardów. Na deskach scen pięciu polskich miast pojawi się trójka wybitnych i cenionych. (nie tylko w Polsce!) jazzmanów w akompaniamencie Santander Orchestra. Kim będą gwiazdy estrady spod patronatu banku Santander?

 

Leszek Możdżer 

Znany na całym świecie muzyk jazzowy uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów polskich. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej sceny, między innymi z Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem, Adamem Pierończykiem, Henrykiem Miśkiewiczem czy Anną Marią Jopek. Co więcej, Możdżer współtworzy z mieszkającym w Los Angeles Kaczmarkiem. To właśnie ten duet jest autorem muzyki do filmu Finding Neverland nagrodzonej Oscarem.

 

Tia Fuller

Fuller to amerykańska saksofonistka jazzowa i kompozytorka, ciesząca się uznaniem jako artystka improwizująca i liderka zespołów. Muzyczka może pochwalić nominacją do nagrody Grammy za najlepszy jazzowy album instrumentalny (rok 2019). Z powodzeniem odnajduje się nie tylko w muzyce jazzowej, lecz także pop i R&B – najlepszym przykładem tego może być fakt, iż Tia Fuller należy do kobiecego zespołu towarzyszącego Beyoncé podczas jej największych koncertów na całym globie. 

Tia Fuller posiada tytuł magistra pedagogiki jazzowej i sztuki występowania (Jazz Pedagogy and Performance) Uniwersytetu Colorado w Boulder. Jest również profesorką słynnego koledżu muzycznego Berklee. 

 

Lars Danielsson 

Trzecim artystą występującym podczas tegorocznej trasy koncertowej patronowanej przez Santander Bank Polska jest Lars Danielsson, wybitny szwedzki kontrabasista jazzowy, grający również na gitarze basowej i wiolonczeli. Artysta może pochwalić się współpracą z takimi gwiazdami, jak Trilok Gurtu, Kenny Wheeler, Zohar Fresco, Bob Berg, Bill Evans czy Randy Brecker. W swoim dorobku artystycznym ma również historię wspólnego grania z innym muzykiem trasy „Symphosphere” – Leszkiem Możdżerem. 

Mistrzowskie koncerty z Santander Orkiestrą

Dzięki różnorodnemu i międzynarodowemu składowi artystów tegorocznej trasy koncertowej „Symphosphere” spodziewać się można naprawdę dobrego grania na najwyższym, światowym poziomie. Projekt patronowany przez Santander Bank Polska łączy improwizacje jazzowe i szerokie możliwości orkiestry symfonicznej z elektronicznymi brzmieniami. Ważnym elementem muzycznej całości jest również Santander Orchestra, bez której projekt koncertowy nie mógłby mieć miejsca. 

Santander Orchestra to autorski projekt banku Santander skierowany do najzdolniejszych młodych muzyków. Członkowie orkiestry mają możliwość trenowania swych umiejętności pod okiem najlepszych tutorów i współtworzenia prawdziwej orkiestrze symfonicznej kierowanej przez artystów uznanych na całym świecie. Eksperci uczą młodych muzyków między innymi technik zarządzania finansami, zasad prawa autorskiego czy wiedzy z zakresu budowania swojego wizerunku. Do tej pory w projekcie wzięło udział ponad 300 młodych muzyków z całej Polski.


Źródła:
https://media.santander.pl/pr/465440/leszek-mozdzer-tia-fuller-i-lars-danielsson-zagraja-z-santander-orches

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Białystok
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
11 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Białystok

10 najczęściej kupowanych telefonów
Blog
author
Patryk Byczek
09 stycznia 2018

10 najczęściej kupowanych telefonów

Promocja: „Premia z mBankiem za wynagrodzenie”
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 grudnia 2018

Promocja: „Premia z mBankiem za wynagrodzenie”

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej
Kredyty
author
Dominika Sobieraj
18 stycznia 2023

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Millenialsi z coraz większym długiem
Wpisy
author
Aneta Jankowska
26 lipca 2017

Millenialsi z coraz większym długiem

Biedronka otwiera pierwszy outlet
Aktualności
author
Patryk Byczek
12 lipca 2018

Biedronka otwiera pierwszy outlet

Porównaj