Strona główna Aktualności PKO TFI obniża wynagrodzenie stałe za zarządzanie funduszem PPK

PKO TFI obniża wynagrodzenie stałe za zarządzanie funduszem PPK

author
Patryk Byczek
05 października 2021

PKO BP poinformował w komunikacie prasowym o obniżeniu wynagrodzenia za stałe zarządzanie funduszem PPK. Pozwala to posiadaczom rachunku PPK w PKO TFI uzyskać wyższą stopę zwrotu ze swoich oszczędności na emeryturę. Sprawdzamy szczegóły.

Bank podaje, że w aplikacji mobilnej IKO można już korzystać z nowej zakładki „Inwestowanie”, w ramach której kategoria „PPK i PPE” pozwala Uczestnikom PPK i PPE w PKO TFI na sprawdzanie stanu swoich środków, również osobom, które nie posiadają konta w największym banku w Polsce.

PKO Emerytura

PKO Emerytura, czyli specjalistyczny funduszy inwestycyjny otwarty, to największy spośród 19 funduszy PPK w naszym kraju. W oparciu o najnowsze oficjalne dane Komisji Nadzoru Finansowego, na koniec pierwszego półrocza 2021 roku, PKO Emerytura zgromadził 1/3 ogółu aktywów netto w ramach PPK – aż 33,23%. To dobra, ale przede wszystkim ważna wiadomość dla Uczestników tego PPK. W oparciu o ustawę PKO TFI, posiadając w swoim portfelu ponad 15% ogółu wartości aktywów PPK od 1 października 2021 roku nie może pobierać opłat od tej części, które nie przekraczają 15%.

Dla uczestników PPK w PKO TFI oznacza to obniżenie wynagrodzenia stałego za zarządzanie nawet o 50% w stosunku do opłaty pierwotnej, zapisanej w statucie funduszu. Niższe opłaty oznaczają wyższe stopy zwrotu dla uczestników PPK, dzięki czemu kapitał zgromadzony przez nich na przyszłość będzie odpowiednio większy

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

Zarządzanie z poziomu IKO

PKO BP poinformował, że udziały poszczególnych funduszy PPK w rynku będą weryfikowane co 3 miesiące. Wynik tej weryfikacji będzie miał realne przełożenie na kwotę wynagrodzenia stałego za zarządzanie pobieranego przez TFI. Bank mając na uwadze komfort swoich Klientów, od września bieżącego roku udostępnił uczestnikom PPK i PPE możliwość podglądu rejestru z poziomu aplikacji mobilnej IKO.

Usługa jest dostępna również dla osób, które nie posiadają konta w PKO BP. Osoby, które mają zaś konto w PKO Banku Polskim mogą również zarządzać swoimi produktami inwestycyjnymi, przeglądać dostępną ofertę funduszy inwestycyjnych, zapoznać się ze szczegółami danego funduszu, nabyć jednostki uczestnictwa i przeglądać historię zleceń – wszystko z poziomu aplikacji IKO.

Uruchomienie nowej funkcji w ramach IKO to nowa jakość obsługi i duże ułatwienie dla naszych klientów. Zarządzanie dotychczasowymi inwestycjami, jak i wybór nowych inwestycji, jest od teraz znacznie wygodniejsze. Mamy nadzieję, że będzie także inspiracją dla doświadczonych inwestorów korzystających z naszej oferty do jeszcze większej aktywności na rynku, natomiast osoby początkujące dzięki tej funkcji zainteresują się możliwościami oferowanymi przez PKO TFI.

– dodał Piotr Żochowski.


W skład Klientów spółki z Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego są, między innymi:
– Allegro,
firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. (prowadząca na polskim rynku m.in. takie marki jak BOSCH i Siemens).
– Grupa Azoty ZA „Puławy”,
– Grupa Warta, Emitel S.A. ,
– Jeronimo Martins Polska,
– Leroy Merlin Polska,
– Lidl Polska,
– T-mobile, Play.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/158194-pko-tfi-obniza-wynagrodzenie-stale-za-zarzadzanie-funduszem-ppk-od-pazdziernika-2021-r-i-zapewnia-nowy-kanal-dostepu-do-rejestrow-uczestnikow

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Lubawa
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
08 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Lubawa

BNP Paribas oddziały w Krosnie Odrzańskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Krosnie Odrzańskim

Gdzie emeryci mogą dorabiać do emerytury?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
10 lutego 2020

Gdzie emeryci mogą dorabiać do emerytury?

PKO BP we Włoszczowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 sierpnia 2019

PKO BP we Włoszczowie

Studenci odliczą czesne od podatku?
Bez kategorii
author
Natalia Narloch
25 grudnia 2018

Studenci odliczą czesne od podatku?

BNP Paribas oddziały w Świebodzicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Świebodzicach