PKO TFI obniża wynagrodzenie stałe za zarządzanie funduszem PPK

PKO TFI obniża wynagrodzenie stałe za zarządzanie funduszem PPK

author
05 października 2021

PKO BP poinformował w komunikacie prasowym o obniżeniu wynagrodzenia za stałe zarządzanie funduszem PPK. Pozwala to posiadaczom rachunku PPK w PKO TFI uzyskać wyższą stopę zwrotu ze swoich oszczędności na emeryturę. Sprawdzamy szczegóły.

Bank podaje, że w aplikacji mobilnej IKO można już korzystać z nowej zakładki „Inwestowanie”, w ramach której kategoria „PPK i PPE” pozwala Uczestnikom PPK i PPE w PKO TFI na sprawdzanie stanu swoich środków, również osobom, które nie posiadają konta w największym banku w Polsce.

PKO Emerytura

PKO Emerytura, czyli specjalistyczny funduszy inwestycyjny otwarty, to największy spośród 19 funduszy PPK w naszym kraju. W oparciu o najnowsze oficjalne dane Komisji Nadzoru Finansowego, na koniec pierwszego półrocza 2021 roku, PKO Emerytura zgromadził 1/3 ogółu aktywów netto w ramach PPK – aż 33,23%. To dobra, ale przede wszystkim ważna wiadomość dla Uczestników tego PPK. W oparciu o ustawę PKO TFI, posiadając w swoim portfelu ponad 15% ogółu wartości aktywów PPK od 1 października 2021 roku nie może pobierać opłat od tej części, które nie przekraczają 15%.

Dla uczestników PPK w PKO TFI oznacza to obniżenie wynagrodzenia stałego za zarządzanie nawet o 50% w stosunku do opłaty pierwotnej, zapisanej w statucie funduszu. Niższe opłaty oznaczają wyższe stopy zwrotu dla uczestników PPK, dzięki czemu kapitał zgromadzony przez nich na przyszłość będzie odpowiednio większy

– mówił cytowany w komunikacie Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

Zarządzanie z poziomu IKO

PKO BP poinformował, że udziały poszczególnych funduszy PPK w rynku będą weryfikowane co 3 miesiące. Wynik tej weryfikacji będzie miał realne przełożenie na kwotę wynagrodzenia stałego za zarządzanie pobieranego przez TFI. Bank mając na uwadze komfort swoich Klientów, od września bieżącego roku udostępnił uczestnikom PPK i PPE możliwość podglądu rejestru z poziomu aplikacji mobilnej IKO.

Usługa jest dostępna również dla osób, które nie posiadają konta w PKO BP. Osoby, które mają zaś konto w PKO Banku Polskim mogą również zarządzać swoimi produktami inwestycyjnymi, przeglądać dostępną ofertę funduszy inwestycyjnych, zapoznać się ze szczegółami danego funduszu, nabyć jednostki uczestnictwa i przeglądać historię zleceń – wszystko z poziomu aplikacji IKO.

Uruchomienie nowej funkcji w ramach IKO to nowa jakość obsługi i duże ułatwienie dla naszych klientów. Zarządzanie dotychczasowymi inwestycjami, jak i wybór nowych inwestycji, jest od teraz znacznie wygodniejsze. Mamy nadzieję, że będzie także inspiracją dla doświadczonych inwestorów korzystających z naszej oferty do jeszcze większej aktywności na rynku, natomiast osoby początkujące dzięki tej funkcji zainteresują się możliwościami oferowanymi przez PKO TFI.

– dodał Piotr Żochowski.


W skład Klientów spółki z Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego są, między innymi:
– Allegro,
firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. (prowadząca na polskim rynku m.in. takie marki jak BOSCH i Siemens).
– Grupa Azoty ZA „Puławy”,
– Grupa Warta, Emitel S.A. ,
– Jeronimo Martins Polska,
– Leroy Merlin Polska,
– Lidl Polska,
– T-mobile, Play.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO w trzecim kwartale 2019 roku wyniósł ponad 1 230 000 000 złotych. Pod koniec czwartego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała aktywa na poziomie ponad 342 000 000 000 złotych. Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku mobilna aplikacja IKO była aktywna na ponad 4 000 000 urządzeń. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.


źródło: https://media.pkobp.pl/158194-pko-tfi-obniza-wynagrodzenie-stale-za-zarzadzanie-funduszem-ppk-od-pazdziernika-2021-r-i-zapewnia-nowy-kanal-dostepu-do-rejestrow-uczestnikow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Firmy hotelarskie mają prawie 1 miliard długów
Bez kategorii
author
18 października 2019

Firmy hotelarskie mają prawie 1 miliard długów

Nowa kampania telewizyjna ubezpieczeń w PKO BP
Bez kategorii
author
19 lipca 2021

Nowa kampania telewizyjna ubezpieczeń w PKO BP

Zadłużony jak student
Blog
author
12 października 2018

Zadłużony jak student

Bank Spółdzielczy w Cieszynie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
16 września 2019

Bank Spółdzielczy w Cieszynie sesje przychodzące i wychodzące

Credit Agricole w Pruszkowie
Oddziały
author
27 lipca 2019

Credit Agricole w Pruszkowie

Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego z nagrodą Broker Roku 2019
Bez kategorii
author
26 czerwca 2020

Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego z nagrodą Broker Roku 2019