PKP Energetyka z finansowaniem od BNP Paribas

PKP Energetyka z finansowaniem od BNP Paribas

author
08 lipca 2020

Bank BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym, że jako Bookrunner oraz główny organizator finansowania w ramach konsorcjum banków, przekaże środki na finansowanie wieloletniego plany inwestycyjnego PKP Energetyka.

W komunikacie prasowym instytucji można wyczytać, że PKP Energetyka otrzyma od BNP Paribas ponad 3 000 000 000 złotych.

Finansowanie, które PKP Energetyka otrzyma od konsorcjum banków pozwoli spółce na realizację projektów zgodnych z zieloną agendą UE. Agenda  wspiera inwestycje w ekspansję oraz modernizację transportu kolejowego po 2021 roku. Dotyczą one Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku, a także nowej perspektywy inwestycyjnej dla całej kolei po 2023 roku. Inwestycje PKP Energetyka umożliwią zwiększenie udziału szybkiej kolei w połączeniach między miastami w Polsce. Inwestycje wpłyną również na wzrost udziału rynkowego transportu kolejowego z 12% w Polsce i z 18% w Unii Europejskiej, przybliżając nasz kraj do wyznaczonego dla Unii Europejskiej pułapu 30%, które trzeba osiągnąć do 2030 roku. 3 100 000 000 złotych przyznane przez konsorcjum banków pozwoli na finansowanie kapitału obrotowego firmy oraz refinansowanie obecnego zadłużenia.

To kolejne ważne finansowanie konsorcjalne, w którym pełnimy rolę głównego organizatora. Inwestycje PKP Energetyka mają kluczowe znaczenie dla rozwoju i jakości infrastruktury kolejowej oraz transportu kolejowego w Polsce. To gałąź gospodarki istotna nie tylko z punktu widzenia rozwoju kraju, ale także ochrony środowiska – transport kolejowy jest pięciokrotnie bardziej efektywny energetycznie od transportu drogowego.

– mówił cytowany w komunikacie André Boulanger, Wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas odpowiedzialny za nadzór obszaru bankowości CIB.

PKP Energetyka

PKP Energetyka funkcjonuje na polskim rynku od 2001 roku. Głównym celem spółki jest sprzedać oraz dostarczenie energii elektrycznej na potrzeby trakcji kolejowych, a także:

– utrzymanie,
– modernizacja sieci trakcyjnej,
– modernizacja kolejowej infrastruktury energetycznej.

Od wielu lat PKP Energetyka wytrwale wdraża innowacyjne rozwiązania technologiczne, które mają pojawić jakoś, wydajność oraz bezpieczeństwo działań.

Cieszymy się, że BNP Paribas kontynuuje wspieranie wieloletniego programu inwestycyjnego PKP Energetyka, realizowanego pod nadzorem CVC.

– mówił cytowany w komunikacie Krzysztof Krawczyk, Partner w CVC Capital Partners, jednym z największych funduszy inwestycyjnych na świecie będącym właścicielem PKP Energetyka.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/537225/bank-bnp-paribas-udzieli-finansowania-pkp-energetyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ostrzeżenie Ministerstwa Finansów przed oszustami
Wpisy
author
03 września 2013

Ostrzeżenie Ministerstwa Finansów przed oszustami

Bank Spółdzielczy we Wschowie z nagrodą w Australii
Bez kategorii
author
18 lipca 2019

Bank Spółdzielczy we Wschowie z nagrodą w Australii

Co zrobilibyśmy ze spadkiem 5 mln złotych?
Blog
author
06 lipca 2017

Co zrobilibyśmy ze spadkiem 5 mln złotych?

W programie 500+ wypłacono już 57 mld zł
Bez kategorii
author
25 listopada 2018

W programie 500+ wypłacono już 57 mld zł

Expander w Elblągu
Wpisy
author
30 stycznia 2015

Expander w Elblągu

Kasa Stefczyka Sulejówek
Oddziały
author
30 października 2020

Kasa Stefczyka Sulejówek