Nowy format oddziałów Alior Banku
Nowy format oddziałów Alior Banku jest już dostępny w warszawskim oddziale przy Alei Jana Pawła II 35. W nowym projekcie instytucja postanowiła postawić przede wszystkim na to, aby Klienci podczas wizyty w swoim banku czuli się jak najbardziej komfortowo.
Realizatorem projektu oddziałów nowego formatu jest Robert Majkut Design. Nowy format odzwierciedla trzy słowa: komfort, ekologia i cyfryzacja. Zmiany znacząco wpłyną na możliwościach kontaktu Klienta z placówką bankową i odwrotnie. Projekt zmaksymalizuje funkcjonalność przestrzeni oddziału i poprawę komfortu. Nowe oddziały to również, jak podaje Alior Bank w oficjalnym komunikacie:
– odpowiedzialność społeczna,
– optymalizacja procesów,
– rewolucja technologiczna.
źródło: Alior Bank
Ekologiczne oddziały
W warszawskim oddziale Alior wykorzystał produkty i materiały oferowane przez lokalnych dostawców. Warto wiedzieć, że znaczna część surowców pochodzi z recyklingu. Dla przykładu: tapicerki i sufity są stworzone z porecyklingowych butelkach PET, natomiast blaty są z kubeczkach po jogurtach, które zostały wcześniej odpowiednio przetworzone. Drewniane elementy oddziału pochodzą od roślin szybkorosnących.
Ważnym elementem nowego formatu oddziałów jest również ograniczenie zużycia zasobów. Nowy oddział zaprojektowano tak, żeby przestrzeń jak najbardziej wypełniało naturalne światło dzienne. Zamontowane lampy LED mają jedynie pomagać i dopasowywać się swoją barwą do aktualnej pory dnia. Klienci ponadto mogą napić się filtrowanej wody z kranu oraz kawy i herbaty, które pochodzą z upraw ekologicznych. Wszystkie dostępne dla Klientów akcesoria służące do spożywania napojów są w tu procentach biodegradowalne.
“Tworzenie koncepcji dla sieci oddziałów liczonej setkami rodzi świadomość, że ma to swoje konsekwencje środowiskowe, może mieć dobry lub zły wpływ zarówno na poziomie powstawania jak i funkcjonowania placówek. Jeśli zmiany w naszym otoczeniu są nieuchronne, to mogą być też pod tym kątem właściwie planowane. Projekt oddziału Alior Banku idzie w tym kierunku dużo dalej niż inne w branży, a katalog tych zmian nie pozostaje zamknięty” – mówił cytowany w kounikacie Robert Majkut, Head of Design w Robert Majkut Design.
źródło grafiki: Alior Bank
Komfort Klienta na pierwszym miejscu
W nowoczesnym oddziale postawiono przede wszystkim na to, aby Klienci czuli się w placówce jak najbardziej komfortowo. Nowy projekt to wydzielenie konkretnych stref, w których najlepsze rozwiązania mają jak najpozytywniej wpłynąć na relację Klient-Bank.
Pierwszą strefą w warszawskim oddziale nowego formatu jest strefa obsługi obejmująca tak zwaną przestrzeń powitalną, w której Klienci mogą poczęstować się wspomnianą wyżej naturalną herbatą i kawą lub filtrowaną wodą. Tuż obok umieszczono stanowiska obsługowe, które dostosowano w taki sposób, aby Klienci mogli wykonywać wszelkie operacje bankowe. Stanowiska obsługowe zapewniają dyskrecję i poczucie komfortu dzięki zastosowaniom akustycznym i wizualnym.
“Każda ze stref została zaprojektowana w taki sposób, aby bankier mógł skupić się wyłącznie na potrzebach klienta, bez odchodzenia od stanowiska, poszukiwania sprzętu czy chodzenia po wydruki. Ułatwia to obu stronom pełne zaangażowanie w spotkanie, a przy okazji oszczędza czas. Uważam, że relacje buduje się na takich właśnie dobrych doświadczeniach.” – mówił wiceprezes zarządu Alior Banku, Mateusz Poznański.
źródło grafiki: Alior Bank
Strefy nowego formatu
Kolejną zastosowaną w nowym projekcie strefą są sale spotkań, w których można odbyć indywidualną rozmowę z pracownikami Alior Banku. Tutaj również zastosowania wizualne i akustyczne mają wpływ w sytuacji, gdy Klient potrzebuje spotkać się z bankierem w sprawach o wiele bardziej dyskretnych i poufnych, niż codzienne usługi. Sale spotkań, podobnie jak stanowiska obsługowe, są wyposażone we wszelkie narzędzia potrzebne do wykonania wszystkich operacji bankowych.
Następna strefa niedostępna już dla Klientów to miejsce, przy którym swoją pracę wykonują bankierzy. Strefę pracy wyposażono w specjalnie przygotowane ekrany informujące pracowników o na przykład dokładnych godzinach rezerwacji konkretnych sal. Warszawski oddział wyposażono również w miejsca przeznaczone do rozmów, w których pracownicy bez stresu mogą rozmawiać przez telefon z Klientami w całkowitej ciszy. Wszystko to dzięki zastosowaniu akustycznego filcu.
“Jedna z tych sal posiada system telekonferencyjny, dzięki któremu bankier może połączyć się z ekspertem i od razu w obecności klienta uzyskać poradę dotyczącą finansowania czy inwestycji. Dzięki połączeniu wideo oraz obecności bankiera dużo łatwiej przeprowadzić klientów przez trudniejsze obszary finansów oraz asystować w przejściu do świata cyfrowego” – mówił Mateusz Poznański z Alior Banku.
Alior Bank
Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest wiceprezes Krzysztof Bachta.
źródło: Alior Bank
Dodaj komentarz