Płatność za autostradę z aplikacji Banku Millennium

Płatność za autostradę z aplikacji Banku Millennium

author
Dominika Sobieraj
07 lipca 2019

Bank Millennium już niebawem udostępni Klientom opcję automatycznej płatności za autostrady. Na początku pobieranie płatności bez stania na bramkach będzie możliwe na autostradzie A1, a niebawem obejmie także autostradę A4.

Automatyczna płatność za autostradę

W aplikacji mobilnej Banku Millennium dostępna będzie usługa automatycznej płatności za autostrady Autopay firmy Blue Media. Obecnie ten system obsługuje płatności na autostradzie A1. Wkrótce firma Blue Media ma również obsługiwać płatności na autostradzie A4.

Klienci Banku Millennium będą mieli możliwość przejeżdżania autostradą bez potrzeby zatrzymywania się przy bramkach. Opłata ma się pobierać automatycznie po zjeździe z autostrady.

“Udostępnienie usługi to kolejny krok w przyjętej przez bank strategii ułatwiania klientom codziennego życia. Stale rozwijamy naszą aplikację mobilną i chcemy, by stanowiła dla klienta centrum wygodnych i przydatnych usług, również tych niebankowych. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy jako pierwszy bank na rynku zaproponować innowacyjne rozwiązanie.

Mamy nadzieję, że automatyczne płatności za autostrady ułatwią, szczególnie w okresie wakacyjnym, przejazdy na upragniony urlop – wskazuje Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.


“Badanie #finanseprzyszłości, przeprowadzone przez IBRIS dla Banku Millennium* wskazuje na ewolucyjne zmiany zachowań konsumentów w świecie finansów. Zmiany te są oparte na dwóch filarach: akceptacji rosnącej roli technologii oraz zaufaniu do banków.

Bankowa aplikacja mobilna będzie najważniejszym i często używanym narzędziem zarządzania finansami osobistymi, a jej funkcje wykroczą daleko poza tradycyjną bankowość. Zdecydowana większość badanych oczekuje dodatkowych możliwości, niezwiązanych z finansami” – mówi Wojciech Rybak, Członek Zarządu Banku Millennium.

Jak aktywować usługę Autopay w Banku Millennium?

Aby aktywować usługę Autopay w aplikacji mobilnej, musimy wybrać z menu aplikacji opcję Transport – Autostrady. Następnie podajemy jedynie dane naszego pojazdu i wskazujemy konto albo kartę kredytową, z której ma być pobierana opłata za przejazd.

W usłudze rejestrujemy się jednorazowo. Od momentu aktywacji możemy przejeżdżać przez wszystkie bramki na autostradzie bez zatrzymywania się w celu pobrania biletu. Numer rejestracyjny będzie automatycznie odczytywany przez system i szlabany same się podniosą.

Opłata będzie pobierana automatycznie po zakończeniu przejazdu. 

“Dotychczas klienci mogli m.in. zapłacić za parking w aplikacji mobilnej czy kupić za jej pośrednictwem bilet komunikacji miejskiej. Teraz poszerzamy wachlarz usług o automatyczną płatność za autostrady, więc klient nie będzie musiał instalować w swoim smartfonie dodatkowej aplikacji.

Usługa będzie rozwijana o dodatkowe funkcje, m.in. możliwość generowania faktur” – dodaje cytowana powyżej Halina Karpińska.

“Wygoda płatności i oszczędność czasu jest fundamentem naszej usługi Autopay. W Blue Media kierujemy się ideą upraszczania i przyspieszania czynności przez automatyzację zadań związanych z codziennymi obowiązkami.

Cieszymy się, że nasze rozwiązanie automatycznych płatności wdrożył Bank Millennium, ponieważ jesteśmy przekonani, że to właśnie bankowość elektroniczna i mobilna może stanowić bramę do naszego cyfrowego świata – podkreśla szef projektu Autopay w Blue Media, Miłosz Kurzawski.

Płatność za autostradę telefonem – gdzie?

Automatycznie płatność w systemie Autopay działa we wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne na autostradzie A1 (od Torunia do Gdańska).

Niebawem usługa ma być udostępniona także na autostradzie A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Automatycznymi płatnościami na autostradzie mogą obecnie cieszyć się użytkownicy najnowszej wersji aplikacji mobilnej Banku Millennium:

  1. klienci indywidualni,
  2. właściciele małych firm,
  3. właściciele średnich firm.

Stopniowo najnowsza wersja aplikacji będzie udostępniana także innym grupom Klientów.


Źródło:

https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/automatyczna-platnosc-za-autostrade-w-aplikacji-mobilnej-banku-millennium-04-07-2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Elbląg
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
11 sierpnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Elbląg

Czy dziecko wpływa na zdolność kredytową?
Ekonomia
autor wpisu
Julia Wierciło
28 marca 2023

Czy dziecko wpływa na zdolność kredytową?

Premier zapowiada obniżkę akcyzy na prąd
Blog
author
Halszka Gronek
25 grudnia 2018

Premier zapowiada obniżkę akcyzy na prąd

Profi Credit w Elblągu
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
07 czerwca 2019

Profi Credit w Elblągu

Promocja: „3 za 30 – Google Pay” w ING Banku Śląskim
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
13 października 2018

Promocja: „3 za 30 – Google Pay” w ING Banku Śląskim

Dofinansowania dla firm „Badania na rynek”
Ekonomia
author
Aneta Jankowska
03 października 2018

Dofinansowania dla firm „Badania na rynek”

Porównaj