Polscy przedsiębiorcy ze wsparciem Alior Banku
W oficjalnym komunikacie prasowym Alior Bank poinformował przedsiębiorców o przygotowaniu i dostosowaniu swojej oferty do planu pomocowego, który zaproponował Polsce Bank Gospodarstwa Krajowego. W związku z tym Alior przedstawił przedsiębiorcom reprezentującym segment mikro, małych i średnich przedsiębiorstw nowe i korzystniejsze warunki gwarancji de minimis.
W nowym rozwiązaniu przygotowanym przez Alior Bank maksymalne zabezpieczenie wzrośnie z 60% do 80% kwoty kredytu. Ponadto wydłużony zostanie także okres zabezpieczania kredytu obrotowego z 27 miesięcy do 39 miesięcy
Mikro, małe i średnie firmy to fundament polskiej gospodarki. Ich rozwój w realny sposób przyczynia się do wzrostu ekonomicznego i tworzenia nowych miejsc pracy. Od lat wspieramy przedsiębiorców. Zdajemy sobie sprawę, że istotnym czynnikiem mającym wpływ na kondycję polskich firm jest ich płynność finansowa, decydująca o możliwości inwestowania, utrzymania pracowników oraz rozwijania działalności. Dlatego teraz, w trudnej sytuacji pandemii koronawirusa i zapowiadającego się spowolnienia gospodarczego, wprowadzamy jeszcze lepsze warunki gwarancji de minimis. Gwarancje ułatwiają zaciągnięcie kredytu obrotowego lub inwestycyjnego i są skutecznym wsparciem finansowania mikro, małych i średnich firm.
– mówiła cytowana w komunikacie banku Aleksandra Podobińska-Durka, Dyrektor Działu Funduszy Unii Europejskiej i Programów Publicznych w Alior Banku.
Alior Bank podał, że 3 500 000 złotych wynosi maksymalna wartość gwarancji. Nowa oferta jest skierowana do każdej firmy z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która do tej pory – niezależnie od branży – spełniała warunki określone w programie gwarancji de minimis. Decyzja o udzieleniu gwarancji zależała będzie przede wszystkim od zdolności kredytowej danej firmy. Nowa oferta obowiązuje do końca 2020 roku, lecz okres ten może zostać przedłużony w zależności od sytuacji gospodarczej w Polsce. Warto także wiedzieć, że obecnie Alior Bank jest jednym z liderów sprzedaży gwarancji de minimis. Od 2013 roku instytucja udzieliła ponad 46 000 tego typu zabezpieczeń, których łączna wartość wynosi ponad 10 000 000 000 złotych.
Alior Bank
Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest wiceprezes Krzysztof Bachta.
źródło: https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/bezpieczenstwo/nowe-zagrozenia.html#komunikat-20200116
Dodaj komentarz