Kredyt dla nowych firm – oferty

Kredyt dla nowych firm – oferty

Planujesz założyć firmę, w związku z czym szukasz pożyczki na start działalności? Sprawdź nasz ranking kredytów dla nowych firm, w którym ujęliśmy najlepsze oferty dostępne na rynku.

author
Autor
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 19.03.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Kredyty dla nowych firm - oferty

Spis treści:

  1. Kredyty dla nowych firm - oferty
  2. Kredyt na start - tylko dla nowych firm
  3. Jak otrzymać kredyt dla nowych firm?
  4. Kredyt dla nowych firm - kto może otrzymać?
  5. Kredyt dla nowych firm - wymagane dokumenty
  6. Kredyt na start działalności a biznesplan
  7. Kredyt dla nowych firm bez zabezpieczeń
  8. Co można kupić z kredytu dla nowych firm?
  9. Czy warto wziąć kredyt dla nowych firm?
  10. Kredyt dla nowych firm - plusy i minusy
Zwiń spis treści

Kredyt na start - tylko dla nowych firm

Rozpoczęcie działalności gospodarczej praktycznie zawsze wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Trzeba zainwestować, by potem móc zyskać. Pieniądze na inwestycje przedsiębiorcy albo odkładają przez dłuższy czas, jeszcze przed jej założeniem, albo są zmuszeni po prostu ją pożyczyć. To właśnie dlatego z pomocą przychodzą instytucje, które mają w swojej ofercie kredyt inwestycyjny.

Niestety – nie każdy pomysł na biznes okazuje się być finalnie pomysłem dobrym. Nie każda działalność szybko zaczyna przynosić spodziewane zyski, a niektóre zysków nie osiągają nigdy – mimo ogromnych starań i wkładu pracy osób, które tę działalność założyły. Ci, którzy wyłożyli na działalność gospodarczą z własnych oszczędności, są po prostu stratni. Ci natomiast, którzy pieniądze na inwestycję pożyczyli z banku lub firmy pożyczkowej, stają się dłużnikami. Choć firma nie przynosi im dochodów, muszą spłacać swoje zadłużenie. Dlatego właśnie mówi się, że banki i firmy niechętnie przyznają kredyty na start nowym firmom – boją się, że nie odzyskają pożyczonych pieniędzy.

W naszym rankingu zebraliśmy takie oferty, w których rzeczywiście początkujący przedsiębiorcy mogą starać się o uzyskanie finansowania. Co ważne – są to oferty dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność gospodarczą. Firmy już istniejące mogą się natomiast starać o gotówkowe kredyty dla firm albo kredyty konsolidacyjne dla firm.

Kredyt dla nowych firm – najważniejsze informacje:

Kwota :200 000 zł
Okres spłaty: 10 lat
Sposób wypłaty: na konto
Wniosek przez Internet: tak
RRSO: od 9,59%

Jak otrzymać kredyt dla nowych firm?

Wszystkie kredyty z naszego rankingu to kredyty online, a więc możliwe do uzyskania w całości bez wychodzenia z domu. Niezależnie jednak od tego, czy wnioskujemy o zwykły kredyt, czy o kredyt kierowany specjalnie do nowych firm, musimy przejść wszystkie standardowe procedury bankowe. Proces kredytowy jest podobny w większości banków i firm pożyczkowych, również w przypadku produktu, jakim jest kredyt inwestycyjny.

Na samym początku drogi do uzyskania kredytu dla nowych firm musimy zapoznać się ze wszystkimi ofertami, które są dostępne na rynku. Aby wybrać najlepszy kredyt dla firm, najłatwiej skorzystać po prostu z gotowego rankingu – na przykład takiego, jak ten, który jest zamieszczony w naszym artykule.

Jeżeli wybierzemy już najlepszą dla nas ofertę, musimy złożyć wniosek. Wypełniamy go online – do tego, by wniosek nam się wyświetlił, wystarczy kliknięcie dużego przycisku “złóż wniosek”. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni na osobną stronę, na której złożymy nasz wniosek kredytowy.

We wniosku będziemy musieli podać przede wszystkim swoje dane osobowe, adres zamieszkania oraz liczbę osób będących na naszym utrzymaniu. Zadeklarować musimy także kwotę kredytu, który chcielibyśmy zaciągnąć oraz czas, w którym kredyt ten chcielibyśmy spłacić. W większości formularzy jesteśmy także proszeni o podanie informacji o naszych zobowiązaniach finansowych – ratach innych kredytów czy alimentach, które musimy regularnie płacić.Wszystko zależy jednak od zdolności kredytowej Klienta,

Poza tym będziemy musieli podać oczywiście informacje na temat naszej działalności gospodarczej oraz sensownie uzasadnić wniosek – kredytodawca musi uzyskać pewność, że pożyczenie nam pieniędzy będzie bezpieczne.

Kredyt dla nowych firm - kto może otrzymać?

Kredyt dla nowych firm mogą otrzymać ci przedsiębiorcy, którzy spełnią wszystkie warunki – zarówno te, które muszą spełnić po prostu jako zwykłe osoby fizyczne chcące zaciągnąć kredyt, jak i te, które będą od nich wymagane ze względu na cel kredytu.

Kredyt inwestycyjny  na działalność gospodarczą uzyskają osoby:

– pełnoletnie (lub mające nawet 20-21 lat),
– posiadające pełnię czynności prawnych,
– legitymujące się własnym i ważnym dowodem osobistym,
– mają własne konto bankowe z pieniędzmi na rachunku bieżącym,
– posiadają swój adres e-mail oraz numer telefonu,
– nieodnotowane w bazach dłużników z negatywnym wpisem.

Bardzo ważny jest ostatni punkt dotyczący zadłużeń. Nie chodzi o to, że kredyt firmowy dla nowych firm są niedostępne dla osób zadłużonych, czyli takich, które posiadają po prostu jakiekolwiek długi (np.: kredyt gotówkowy czy hipoteczny). Istotne jest to, czy te zadłużenia są spłacane na czas, czy przedsiębiorca ma jakieś zaległości w regulowaniu swoich rat. Osoby, które mają zaległości w spłacie powyżej 30 dni, niestety nie uzyskają finansowania w ofertach z naszego rankingu. Dostępne dla nich będą jedynie oferty kredytów dla zadłużonych.

Kredyt dla nowych firm - wymagane dokumenty

Kredyty dla nowopowstających firm są niestety obwarowane wieloma formalnościami, to inaczej niż w przypadku pożyczek bez zaświadczeń. Przede wszystkim warto wiedzieć, że kredyty dla nowych firm dostępne są jedynie dla firm już istniejących, a więc takich, które są już zarejestrowane w urzędzie.

Przedsiębiorca ubiegający się o udzielenie kredytu na jego nową działalność będzie proszony o podanie:

– danych dotyczących wpisu firmy do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,
– numeru NIP,
– numeru REGON,
– zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami,
– zaświadczenia o możliwości zabezpieczenia kredytu,

a także o załączenie konkretnego biznesplanu. Wielu początkujących przedsiębiorców bagatelizuje tworzenie własnego biznesplanu i zakłada działalność ot tak, bo wydaje im się, że mają dobry i opłacalny pomysł. Niestety samo przekonanie o słuszności swojego pomysłu nie wystarczy do tego, by potem ubiegać się o kredyt na start działalności. Aby poznać dane konkretnej firmy, należy zajrzeć do rejestru działalności gospodarczej danej firmy.

Kredyt na start działalności a biznesplan

Dla wielu kredytodawców kluczowym dokumentem jest właśnie biznesplan, który pokazuje nie tylko to, jaki pomysł ma przedsiębiorca na swoją działalność, ale także to, jakie zyski może mu ona przynieść. Dobry biznesplan cechuje się tym, że jest przede wszystkim realny i uwzględnia wszelkie możliwe trudności, które mogą spotkać przedsiębiorcę na starcie. Biznesplan w działalności gospodarczej jest więc kluczowym elementem, jeszcze przed samym otworzeniem firmy.

Biznesplan sporządzony poprawnie i prognozujący zyski z działalności może przekonać bank lub firmę udzielającą pożyczki dla firm do tego, że naprawdę warto pożyczyć nam pieniądze na start działalności. Tak naprawdę od tego, jak przygotujemy biznesplan i od tego, co będzie on prezentował, zależy powodzenie całego procesu kredytowego.

Przygotowanie dobrego biznesplanu nie jest łatwym zadaniem, tym bardziej dla osób, które nie mają wykształcenia w zakresie przedsiębiorczości. Osoby zakładające firmy często mają po prostu pomysł, a niekoniecznie potrafią opisać go dokładnie w spójnym biznesplanie.

W takiej sytuacji warto posiłkować się przykładowymi biznesplanami dostępnymi w Internecie. Można wzorować się na takim układzie, który przygotowali inni – ważne, by w biznesplanie po prostu znalazły się wszystkie konieczne elementy i by odnosiły się one do naszego własnego pomysłu (nie takiego, który jest ściągnięty z Internetu).

Kredyt dla firm bez biznesplanu – czy to możliwe?

Co w sytuacji, kiedy przedsiębiorca biznesplanu nie ma lub kiedy nie chce załączać go do wniosku? Wtedy pozostaje nam szukać takich ofert, w których kredytodawca jasno informuje, że takiego biznesplanu nie będzie od nas oczekiwał. Znalezienie takiej oferty jest możliwe, ale nie zawsze jest to typowa oferta kredytu dla nowych firm. Wciąż należy mieć na uwadze, że prowadzenie działalności gospodarczej bez biznesplanu może być utrudnione.

Początkujący przedsiębiorcy mogą również – jak wszyscy inni – skorzystać z typowych kredytów na dowolny cel. Kwotę pozyskaną z tego typu kredytu można w pełni przeznaczyć na inwestycję we własną firmę. Przy kredytach na dowolny cel nikt bowiem nie pyta o to, na co wydane będą środki. Podobnie działa kredyt gotówkowy – pieniądze z tego produktu można przeznaczyć na dowolny cel.

Szybki kredyt dla nowych firm

Kredyty ujęte w naszym rankingu zasługują na miano “szybkich”, choć oczywiście tempo ich przyznawania nie jest aż tak imponujące, jak przy popularnych i najszybszych na rynku pożyczkach na dowód. Przy kredytach dla nowych firm dużą rolę grają bowiem formalności – a tych jest całkiem sporo. Przedsiębiorca jest także zmuszony do dostarczenia potencjalnemu kredytodawcy wielu dokumentów związanych z zakładaną przez niego działalnością. Ważne jest także to, aby posiadać konto firmowe.

Kredyt dla nowych firm bez zabezpieczeń

Kredyt dla nowych firm w wariancie bez zabezpieczeń jest szczególnie pożądany. Początkujący przedsiębiorcy rzadko chcą ustanawiać zabezpieczenia np.: na posiadanej przez siebie nieruchomości. Wiedzą bowiem, że w takiej sytuacji w razie niepowodzenia biznesowego stracą nie tylko pieniądze, ale i nieruchomość. W przyszłości warto jednak zorientować się, jakie są możliwości zabezpieczenia kredytu.

Na szczęście na rynku dostępnych jest coraz więcej ofert, w których nie są wymagane żadne zabezpieczenia. W przypadku kredytu bez zabezpieczeń ,odnośnie do działalności gospodarczej, który nie jest spłacany, najgorszą konsekwencją, którą może nas czekać, jest przeprowadzenie wobec nas i naszego majątku egzekucji komorniczej. Aby do tego nie dopuścić, wystarczy spłacać swoje zobowiązanie na czas. Sprawdź również pożyczki bez BIK.

Co można kupić z kredytu dla nowych firm?

Pieniądze z kredytu dla nowych firm muszą być przeznaczone na inwestycje, które musimy ponieść, by rozpocząć swoją działalność. Mogą być to w szczególności maszyny i urządzenia, które będą nam potrzebne do produkcji towarów, które mamy zamiar sprzedawać. W warunkach kredytowych możemy znaleźć zapis, że pozyskane pieniądze można też przeznaczyć na finansowanie bieżącej działalności firmy.

Pieniądze możemy również zainwestować w nieruchomości oraz ich wyposażenie – zarówno w sprzęt AGD/RTV, jak i w sprzęt komputerowy. Oczywiście za pieniądze z kredytu możemy także kupić wszystko inne, co będzie nam niezbędne do prowadzenia działalności, np.: programy komputerowe, prawa autorskie czy patenty.

Kredyt dla nowych firm online

Wszystkie kredyty dla nowych firm online są dostępne przez Internet. W Internecie wypełniamy właściwie wszystkie kroki, które zbliżają nas do takiego kredytu. Najpierw – korzystając z tego, że wszystkie oferty są dostępne online – musimy je po prostu porównać.

Następnie – także bez wychodzenia z domu – możemy wypełnić wniosek kredytowy i wysłać go do naszego potencjalnego kredytodawcy. Musimy liczyć się z tym, że wiele firm zacznie od sprawdzenia naszej zdolności kredytowej. Warto też założyć sobie konto firmowe. Odpowiedź na nasz wniosek przyjdzie do nas również drogą wirtualną. Najczęściej wysyłana jest na adres e-mail, ale czasem przychodzi także drogą telefoniczną. Tak czy inaczej – by otrzymać decyzję kredytową, z domu wychodzić nie musimy.

Ostatnim krokiem kredytu jest wypłata środków. Ta – przy wszystkich kredytach online – realizowana jest za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego. Przelew taki jest zwykle wysyłany w systemie Elixir, ale możemy także znaleźć oferty z gwarancją przelewu w systemie Express Elixir (wtedy pieniądze trafiają na nasze konto niemalże w czasie rzeczywistym).

Czy warto wziąć kredyt dla nowych firm?

Odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna, ponieważ sytuacja każdej osoby jest inna. To, czy w naszym przypadku wzięcie kredytu jest opłacalne, musimy zawsze rozważyć samodzielnie.

Kredyt dla nowych firm będzie rozwiązaniem słusznym wtedy, kiedy bezwzględnie go potrzebujemy (bez gotówki nie damy rady rozpocząć działalności) i kiedy jednocześnie jesteśmy pewni, że będziemy w stanie taki kredyt spłacić. Najlepiej, jeżeli posiadamy jakiekolwiek oszczędności, które będziemy mogli spożytkować na opłacenie raty kredytu w sytuacji, gdy firma nie przyniesie nam od razu spodziewanych zysków. Musimy być bowiem gotowi na wszystko.

Najlepszy kredyt dla nowych firm

Aby uzyskać najlepszy kredyt dla nowych firm, trzeba koniecznie przed zaciągnięciem zobowiązania porównać wszystkie oferty dostępne na rynku. Tylko w ten sposób uzyskamy gwarancję, że skorzystaliśmy z oferty najbardziej opłacalnej.

Oczywiście porównanie możemy zrobić na własną rękę, ale możemy wykorzystać też do tego gotowe rankingi kredytów oraz porównywarki online. W tego typu zestawieniach w jednym miejscu zobaczymy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych ofert:

– minimalną kwotę kredytu,
– maksymalną kwotę kredytu,
– czas spłaty,
– RRSO,
– prowizję,
– oprocentowanie,
– zestawienie ewentualnych opłat dodatkowych.

Jeżeli chcielibyśmy porównywać oferty na własną rękę, wszystkich tych informacji musielibyśmy szukać samodzielnie na stronach internetowych kredytodawców. Jeżeli korzystamy z gotowych porównań – wszystkie te dane widzimy od razu.

Żeby znaleźć najkorzystniejszą finansowo ofertę, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na RRSO. Wartość ta określa rzeczywistą roczną stopę oprocentowania danego kredytu. Co jednak najistotniejsze – nie powinniśmy zwracać uwagi na to RRSO, które podane jest w przykładzie reprezentatywnym. Nasz kredyt może mieć bowiem inną wartość tego wskaźnika. Dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ RRSO zależy tak naprawdę od wszystkich tych warunków naszego kredytu. Będzie ono różne dla różnych kwot kredytu i dla różnego okresu spłaty. Dlatego właśnie najpierw musimy wiedzieć, ile konkretnie chcemy pożyczyć oraz w jakim czasie chcemy tę kwotę spłacić, a dopiero potem możemy porównywać RRSO konkretnych ofert, które znajdziemy w Internecie. Na szczęście RRSO jest zazwyczaj szybko wyliczane w kalkulatorach online, dzięki czemu łatwo je porównać nawet na własną rękę. Osoby, dla których kredyt dla będzie nieosiągalny, mogą zastanowić się również nad alternatywą jaką są pożyczki pozabankowe dla firm.

Ile kosztuje kredyt dla nowych firm?

Przed podjęciem decyzji o finansowaniu, warto zastanowić się, czy na pewno nas na nie stać. Pomocna będzie wówczas informacja o wysokości rat naszego kredytu. Warto mieć na uwadze, że kredyt gotówkowy zawsze jest zazwyczaj o wiele bardziej korzystny, niż pożyczka pozabankowa. Ile kosztuje kredyt? Poniżej prezentujemy przykładowe koszty kredytu dla nowych firm, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą.

5000 zł, spłata w 24 ratach: miesięczna rata 254 zł

7 000 zł, spłata w 24 ratach: miesięczna rata 355 zł

10 000 zł, spłata w 36 ratach: miesięczna rata 355 zł

25 000 zł, spłata w 36 ratach: miesięczna rata 887 zł

50 000 zł, spłata w 60 ratach: miesięczna rata 1169 zł

100 000 zł, spłata w 60 ratach: miesięczna rata 2337 zł

150 000 zł, spłata w 120 ratach: miesięczna rata 2180 zł

200 000 zł, spłata w 120 ratach: miesięczna rata 2907 zł

Co można sfinansować z kredytu dla nowych firm?

Kredyt dla nowych firm w zasadzie jest kredytem na dowolny cel. Oferty te są bowiem w większości kredytami gotówkowymi, a więc kredytodawca nie będzie wnikał w dokładny cel przeznaczenia wypłaconych środków. Czasami zdarza się, że we wniosku kredytowym pojawia się rubryka do wpisania orientacyjnego celu przeznaczenia środków.

Najczęściej osoby korzystające z kredytu na start dla firm, wykorzystują środki na cele związane właśnie z rozpoczęciem działalności. Z tego powodu najczęściej kredyt przeznaczany jest na takie cele jak:

– codziennie koszty wynikające z prowadzenia firmy,

– kupno nieruchomości lub przygotowanie placówki potrzebnej do prowadzenia działalności,

– kupno sprzętów, maszyn czy potrzebnych urządzeń,

– kupno surowców i niezbędnych do prowadzenia firmy towarów.

Kredyt dla nowych firm a biznesplan

Jednym z często wymaganych przez kredytodawców dokumentem jest biznesplan. Jest to bowiem informacja o pomyśle na firmie, a także wszelkich kosztach i zyskach, jakie może wygenerować działalności. Istotne jest więc, aby biznesplan był dobrze przygotowany. Kwestia odpowiedniego udokumentowania możliwych zysków jest bowiem bardzo istotna przy ubieganiu się o kredyt.

Niestety stworzenie dobrego biznesplanu nie należy do najłatwiejszych zdań. Sam dobry pomysł na firmę nie wystarczy. Potrzebne są bowiem również umiejętności dobrego opisania naszego planu i jego realizacji. Obecnie w Internecie znaleźć można wiele wzorów biznesplanów, które mogą być pomocne w tworzeniu własnego.

Jakie są zabezpieczenia przy kredycie dla nowych firm?

W przypadku wielu kredytów, banki wymagają pewnego zabezpieczenia udzielonych środków. Jest ono istotne szczególnie w przypadku nowych przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność na rynku. Takie zabezpieczenie zmniejszy bowiem ryzyko kredytowe. Banki zastrzegają sobie możliwość dochodzenia roszczeń, gdy Klient nie będzie spłacał terminowo swojego zobowiązania.

Rodzaje zabezpieczeń kredytu mogą być różne, jednak są one w postaci:

– poręczyciela, czyli osoby trzeciej, która przejmuje nasz dług w przypadku, gdy główny Kredytobiorca nie będzie wywiązywał się z warunków z umowy kredytowej,

– współkredytobiorcy, czyli osoby trzeciej, która jest również odpowiedzialna na finansowanie i jego spłatę,

– weksla in blanco, czyli bezwarunkowego przyrzeczenia wystawcy weksla o zapłacie zapisanej w nim sumy,

– hipoteki na nieruchomość, czyli ograniczenia prawa rzeczowego ustanowionego na nieruchomość, która jest własnością Klienta lub innej osoby po wyrażeniu przez niej zgody,

– cesji wierzytelności, czyli umowy, która umożliwia bankowi prawo do zaspokojenia roszczeń z wierzytelności Klienta od osób trzecich,

– kaucji, czyli sumy wypłaconej na rzecz banku w przypadku ewentualnej konieczności pokrycia roszczeń wobec Klienta,

– blokady środków na koncie, która umożliwi bankowi zablokowanie ustanowionej kwoty na rachunku bankowym Klienta,

– przewłaszczenia na zabezpieczenie, czyli przeniesienia prawa własności Klienta na bank.

Kredyt dla nowych firm – w jakiej formie?

Kredyt dla przedsiębiorców, którzy planują rozwój swojej działalności, dostępny jest w kilku formach. Finansowanie uzyskać można w postaci:

– kredytów gotówkowych,

– kredytów obrotowych,

– kredytów inwestycyjnych,

– linii kredytowych,

– linii kredytowych w rachunku.

Opcji jest zatem wiele. Co ciekawe, większość z nich uzyskać można na dowolny cel. Kredyt, przy którym należy podać cel, na których chcemy uzyskać środki, to kredyt inwestycyjny. W przypadku pozostałych ofert nie ma takiej potrzebny. Korzystanie z ofert na dowolny cel będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców rozpoczynających swoją działalność, gdyż czasami bardzo trudno jest ocenić na co dokładnie potrzebne będą nam potrzebne środki na start.

Dobra historia kredytowa to podstawa

Osoby zainteresowanych kredytem dla nowych firm, muszą pamiętać o tym, że dla kredytodawców ważna jest odpowiednia zdolność kredytowa, a także pozytywna historia kredytowa. Świeża działalność gospodarcza raczej nie ma jeszcze zdolności kredytowej, może mieć ją jednak jej właściciel. Oznacza to, że jeśli przedsiębiorca ma negatywną historię w BIK, to może nie uzyskać finansowania. Banki przeglądają bowiem informacje o Klientach, które znajdują się w bazach dłużników.

Udzielenie finansowania osobie, która wcześniej miała problem ze spłatą swoich zobowiązań, jest po prostu zbyt ryzykowne. Dlatego bardzo istotne jest, aby nasza prywatna historia kredytowa była nienaganna, gdyż będzie mieć duże znaczenie także w przypadku zaciągania kredytów na firmę. Dobrym sposobem na uniknięcie zadłużeń może być kredyt oddłużeniowy.

Kredyt dla nowych firm - plusy i minusy

Najczęściej wskazywane dobre strony kredytów dla firm:

  • szybka gotówka na rozkręcenie biznesu,
  • błyskawiczna wypłata,
  • elastyczny okres spłaty,
  • bez czekania na zaoszczędzenie środków na inwestycję,
  • niskie oprocentowanie.

Najczęściej wskazywane złe strony kredytów dla firm:

  • dużo formalności,
  • niewielka liczba ofert do wyboru,
  • konieczność doręczenia wielu dokumentów,
  • spłata nie będzie anulowana w przypadku niepowodzenia biznesu.

Podsumowanie

  1. Wzięcie kredytu na rozpoczęcie działalności nie jest proste – niewielu kredytodawców ma takie produkty w swojej ofercie.
  2. W naszym rankingu zebraliśmy najlepsze aktualnie propozycje kredytów dla firm, które właśnie mają rozpocząć swoją działalność.
  3. Musimy liczyć się z tym, że kredyt dla rozpoczęcie działalności będzie wiązał się z wieloma formalnościami.
  4. Kredyty dla nowych firm są dostępne tylko dla przedsiębiorców, którzy nie zalegają ze spłatami zobowiązań w bazach dłużników i posiadają konto firmowe.
  5. Jeżeli już otrzymamy kredyt na rozpoczęcie działalności, możemy przeznaczyć go na dowolną inwestycję.
  6. Otrzymanie kredytu dla firm jest możliwe w całości online.
  7. Do złożenia wniosku o typowy kredyt na start nowej firmy konieczne będzie posiadanie numeru NIP i REGON naszej nowej działalności.
  8. Do wniosku kredytowego zazwyczaj trzeba dołączyć biznesplan, dzięki któremu kredytodawca będzie w stanie ocenić, czy chce pożyczyć nam pieniądze na rozkręcenie naszej działalności.
  9. Pieniądze z kredytu trafią na nasze konto nawet w ciągu 15 minut od momentu wydania pozytywnej decyzji kredytowej.
  10. Kredyt na rozpoczęcie działalności powinniśmy brać tylko wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że będziemy w stanie go spłacić nawet w sytuacji, kiedy nowa firma nie od razu zacznie przynosić nam zyski w oczekiwanej przez nas wysokości.

Dane o pożyczkodawcach i przykłady reprezentatywne

1) Weź to na firmę

Nazwa pożyczkodawcy: Al Finance Sp. z o.o.

Adres: ul. Tarasa Szewczenki 8, 40-855 Katowice

RRSO: 9,59 %

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykłady reprezentatywne kredytodawców i pożyczkodawców współpracujących z AL Finance znajdziesz na tej stronie.

author
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

konrad
konrad
2018-10-16 17:27:05

proszę o kontakt w dniu jutrzejszym kolo godz.12 696223397

przedsiębiorca
przedsiębiorca
2017-12-15 11:52:46

Może i warto skorzystać z wymienionych sposobów, ale kiedy trudno samemu uzyskać kredyt firmowy w banku to polecam nie robić samemu kolejnych zapytań kredytowych, które zamiast dać szansę na udzielenie kredytu, to zmniejszają tylko punktację w bik. Jak już dochodzi do takiej sytuacji, że wiecie, że nie ma szans na samodzielne załatwienie sobie kredytu to skorzystajcie z usług wyspecjalizowanego pośrednika kredytowego. Dobrze najpierw samemu spróbować, ale jak nie idzie to nie ma co czekać. No bo jak samemu poradzić sobie z zaległościami w ZUS i US albo brakiem zdolności kredytowej? Ja np. nie wykazywałem dochodu w ciągu ostatnich miesięcy, przychód też nie był wysoki ale trafiłem do pośrednika kredytowego, który ogarnia takie tematy. Z ręką na sercu polecam Wam Janosik dla firm (ciekawa nazwa swoją drogą). Jak wpiszecie nazwę w google to wyskoczy, ale jakby co to janosikdlafirm.pl

Podobne artykuły

Najlepsze banki spółdzielcze 2016

Miesięcznik „Nowoczesny Bank Spółdzielczy” opublikował ranking najlepszych banków spółdzielczych.

author
Dominika Byczek
19 maja 2016
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Jak Polacy inwestują w nieruchomości?

Bloki, apartamenty, osiedla luksusowych domków - mamy wrażenie, że nowe inwestycje wyrastają jak grzyby po deszczu. W ostatnich latach polski rynek nieruchomości rzeczywiście działa coraz prężniej. 

author
Dominika Byczek
30 czerwca 2017
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Zadłużenie branży gastronomicznej

Ponad 270 mln zł długu mają restauratorzy, producenci piwa, lodów oraz napojów. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że zadłużenie tego sektora w trakcie czterech lat wzrosło już blisko trzykrotnie.

author
Aneta Jankowska
08 czerwca 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

15 mln transakcji bezgotówkowych na Poczcie Polskiej

Osoby będące Klientami Poczty Polskiej realizują średnio milion transakcji bezgotówkowych miesięcznie. Są to płatności wykonywane w łącznie 4600 placówkach oraz podczas odbierania przesyłek od 3500 kurierów w całej Polsce. 

author
Patryk Byczek
04 lipca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kredyt samochodowy Oleśnica

Szukasz kredytu na samochód, który jest dostępny w Oleśnicy? Sprawdź poniższy ranking.

author
Patryk Byczek
23 listopada 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

T-Mobile Usługi Bankowe w Stargardzie

T-Mobile Usługi Bankowe to nowoczesny bank internetowy posiadający ponad 20 placówek stacjonarnych. Sprawdź informacje na temat placówki w Stargardzie.

author
Patryk Byczek
19 marca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj