Ponad ćwierć miliona przedsiębiorców jest już w Programie Polski Bezgotówkowej

Ponad ćwierć miliona przedsiębiorców jest już w Programie Polski Bezgotówkowej

author
Aleksandra Gościnna
09 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Kategoria

Rośnie liczba przedsiębiorców, którzy przystępują do udziału w Programie Polski Bezgotówkowej, która finansuje korzystanie z terminali płatniczych. Obecnie jest już ponad 250 tysięcy beneficjentów, a wiele wskazuje na to, że grono to będzie się jeszcze poszerzać.

Płatności bezgotówkowe już od dawna stają się coraz popularniejszą formą płatności wśród Polaków. Noszenie gotówki jest już rzadko spotykane, szczególnie w czasie pandemii, kiedy staramy się możliwie jak najczęściej unikać kontaktu. W wielu miejscach możemy spotkać się nawet z komunikatem, że dany przedsiębiorca preferuje i zachęca do płatności kartą.

Zachęcanie do płatności bezgotówkowych doprowadziło również do tego, że wiele miejsc zdecydowało się w końcu na wprowadzenie u siebie możliwości kartą płatniczą. Całe szczęście przedsiębiorcy, którzy planują rozpocząć swoją przygodę z terminalem, nie są pozostawieni w tej kwestii samym sobie. Fundacja Polska Bezgotówkowa finansuje terminale osobom, które przystąpią do Programu Polska Bezgotówkowa, a jak wynika z najnowszych informacji, takich przedsiębiorców jest coraz więcej.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Polscy przedsiębiorcy preferują płatności bezgotówkowe

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała w komunikacie prasowym o kolejnym sukcesie. Okazuje się bowiem, że do Programu Polski Bezgotówkowej przystąpiło już przeszło ponad 250 tysięcy polskich przedsiębiorców. Liczba terminali sfinansowanych w ramach akcji przekroczyła już 350 tysięcy.

Wśród licznych beneficjentów znaleźli się zarówno przedsiębiorcy z sektora średnich, małych i mikroprzedsiębiorstw, jak i podmioty administracji publicznej oraz związki wyznaniowe. Dzięki terminalom zainstalowanych w ramach Programu zostało zrealizowane już przeszło 407 milionów transakcji, których łączna suma wyniosła aż 21,6 miliarda zł. Przedsiębiorcy, którzy biorą udział w akcji, działają w prawie 15 tysiącach miejscowości w całym kraju. Najwięcej jednak, bo prawie połowa, jest ich jednak w województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, dolnośląskim oraz małopolskim.

Wynik ten skomentował prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, dr Mieczysław Groszek:

"

Cieszy nas fakt, że już ponad ćwierć miliona przedsiębiorców korzysta z terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Dzięki naszym działaniom udało się zmienić obszar płatności bezgotówkowych w naszym kraju oraz ich postrzeganie zarówno przez przedsiębiorców, jak i konsumentów. Nasze cele na kolejne lata są równie ambitne.

Na dobry wynik wpłynęła pandemia

Fundacja Polska Bezgotówkowa zleciła również wykonanie badań przez POLASIK Reserch, których wyniki tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że Polacy pokochali dokonywanie płatności bezgotówkowo. W grupie przebadanych znaleźli się nie tylko uczestnicy Programu Polska Bezgotówkowa, lecz także ci przedsiębiorcy, którzy dotychczas nie korzystali z terminali płatniczych. Dotychczasowi beneficjenci wskazują, że sytuacja związana z panującą epidemią koronawirusa jest dowodem na słuszność zainstalowania terminala. Z kolei osoby, które jeszcze go nie posiadają, coraz poważniej zastanawiają się nad wprowadzeniem go w najbliższym czasie do swoich firm.

W czasie pandemii wzrosły znacznie liczby płatności dokonywane za pomocą karty. Potwierdzają to zarówno sami przedsiębiorcy, którzy zaobserwowali to zjawisko, jak i zgromadzone przez Fundację Polska Bezgotówkowa dane. Wynika z nich bowiem, że w porównaniu z rokiem poprzednim średnio obrót dla terminali wzrósł aż o około 30%. Obserwujemy też wzrost liczby korzystania z terminala w ciągu miesiąca. Zebrane dane pokazują również, że coraz więcej terminali instalowanych jest w branżach, które do tej pory raczej niechętnie korzystały z opcji płatności bezgotówkowej. Pokazuje to zatem, że możemy spodziewać się wkrótce jeszcze większej liczby beneficjentów Programu.

"

Do „bezgotówki” przekonują się branże, które dotychczas nie były zainteresowane taką formą płatności. Jest to chyba znak naszych czasów – koronawirus z pewnością zachęcił przedsiębiorców do instalacji terminala. O możliwość płacenia kartą pytają też coraz częściej również sami klienci. Fundacja ułatwia przedsiębiorcom instalację terminali płatniczych, umożliwiając brak opłat za urządzenie przez 12 miesięcy

– dodaje prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.


Źródło:

https://polskabezgotowkowa.pl/aktualnosci/250-tys-przedsiebiorcow-w-programie-polska-bezgotowkowa

author
Aleksandra Gościnna
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska szuka innowacji fintechowych

W najnowszym komunikacie prasowym Santander Bank Polska poinformował, że wraz z akceleratorem Accelpoint zachęca do składania aplikacji do programu akceleracyjnego AccelUp. Koniec rekrutacji nastąpi w trzeciej rundzie, która przypada na 30 czerwca 2020 roku.

author
Patryk Byczek
17 czerwca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Consumer Bank Złotów

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Specjalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banki w Złotowie – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
03 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Ekonomia współdzielenia

Otaczający nas świat nieustannie się zmienia i ulega coraz to nowszym trendom. Nie inaczej jest w kwestii gospodarki, jaka na przełomie ostatnich lat niemal całkowicie poddała się innowacyjnemu modelowi ekonomii współdzielenia. Na czym polega to zjawisko i z czym się ono wiąże?

author
Halszka Gronek
19 października 2018
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Czym jest prowizja od kredytu?

Zastanawiasz się czym jest prowizja od kredytu i ile ona wynosi? Wyjaśniamy to za Ciebie. Sprawdzamy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące prowizji od kredytu.

author
Aneta Jankowska
18 listopada 2022
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Ścieżka sensoryczna w Warszawie od Banku Millennium

Dzięki Fundacji Banku Millennium zrealizowano kolejny projekt. Tym razem wolontariusze spełnili marzenie podopiecznych jednego z przedszkoli w Warszawie. Dofinansowanie banku pozwoliło na budowę ścieżki sensorycznej.

author
Dominika Byczek
02 sierpnia 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

BNP Paribas oddziały w Myszkowie

BNP Paribas posiada swój oddział w Myszkowie. Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje odnośnie do placówki banku w Twoim mieście.

author
Patryk Byczek
22 kwietnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj