Zmiana danych w banku – jak to zrobić?
Porady

Zmiana danych w banku – jak to zrobić?

autor wpisu
Julia Wierciło
23 marca 2023

Kategorie:

Jak rozmawiać z bankiem w sprawie spłaty zadłużenia

Wiele osób posiadających zobowiązania w bankach z opóźnieniami w spłacie zastanawia się, w jaki sposób rozmawiać bankiem w sprawię spłaty zadłużenia. Jakie tematy poruszyć, o co dokładnie zapytać lub o czym poinformować? Sprawdź kilka porad, które mogą Ci pomóc dojść do porozumienia z Twoim kredytodawcą.

Jak przedłużyć spłatę pożyczki w Vivus.pl ?

Vivus należy do grona firm pożyczkowych, które umożliwiają Klientowi przedłużenie pożyczki w momencie, gdy pożyczkobiorca nie jest w stanie spłacić swojego zobowiązania na czas. Jakie są zasady i koszty przedłużenia terminu spłaty w Vivus? Sprawdź.

Skąd wziąć pieniądze na wakacje

Wakacje lub jakikolwiek urlop to w wielu sytuacjach dobry sprawdzian dla naszego portfela i finansów. Jeżeli zaplanujemy wakacje z odpowiednim wyprzedzeniem to będziemy mieć dużą szansę na odłożenie sporej sumy pieniędzy, którą podczas urlopy będziemy mogli wykorzystać bez żadnych konsekwencji. Jednakże takie oszczędzanie wymaga dobrej organizacji. Co jednak w przypadku, kiedy wyjazd zbliża się wielkimi krokami, a my nie mamy oszczędności? Warto zastanowić się nad skorzystaniem z pożyczki czy kredytu. Sprawdzamy.

Jak zaplanować budżet domowy?

Wiele osób każdego dnia zadaje sobie pytanie: “Jak zaplanować domowy budżet?” Planowanie budżetu to oczywiście niełatwa sprawa – całe przedsięwzięcie należy bardzo dokładnie przemyśleć, aby nie tracić zbyt dużo pieniędzy z domowego budżetu. Jednak od czego zacząć planowanie budżetu domowego? Sprawdzamy szczegóły.

Zajęcie ruchomości przez komornika

Zajęcie to pierwszy etap egzekucji z ruchomości. Ta prawnie doniosła konstrukcja jest przez wielu kojarzona z konkretną czynnością – umieszczeniem na ruchomości znaku ujawniającym jej zajęcie. Z prawnego punktu widzenia ruchomość jest zajęta w momencie wpisania jej do protokołu zajęcia. Warto poszerzyć wiedzę dot. zajęcia i poznać prawa i obowiązki zainteresowanych.

Wszczęcie i przebieg egzekucji

Każdy ma świadomość, że wszczęcie i sam przebieg egzekucji komorniczej nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy w życiu. Postępowanie nie musi się toczyć przeciwko nam, żebyśmy wiedzieli, ile stresu może przynieść człowiekowi taki okres w życiu. Czym tak naprawdę jest egzekucji komornicza? Sprawdzamy.

Spłata zadłużenia

Posiadasz kredyt lub pożyczkę? Powszechnie wiadomo, że posiadanie zadłużenia nie należy do najprzyjemniejszych aspektów życia. O wiele przyjemniejsze jest spłacenie długu, który więcej nie będzie nam ciążył. Sprawdź co zrobić w przypadku spłaty zadłużenia.

10 porad w czasie egzekucji

Powszechnie wiadomo, że posiadanie jakiegokolwiek długu nie należy do przyjemnych spraw. Wychodząc na przeciw osobom zadłużonym zamieszczamy kilka wskazówek, które mogą okazać się bardzo pomocne dla dłużników, zwłaszcza gdy sprawa trafiła już do komornika. Sprawdź szczegóły.

OGNIVO ułatwia poszukiwanie rachunku bankowego dłużnika

OGNIVO to narzędzie za pomocą którego komornicy składają elektroniczne zapytania o rachunki bankowe dłużników. Do OGNIVO podpięte są również urzędy skarbowe, ZUS-y i Poczta Polska.  Aplikacja OGNIVO jest wielofunkcyjna, skupimy jednak uwagę na zapytaniach składanych przez komorników.

Przeczytaj, zanim podpiszesz!

Chyba każda osoba podpisywała w swoim życiu jakąkolwiek umowę. W sytuacji, gdy na dokumencie składamy swój podpis (niemalże każdy rodzaj umowy traktowany jest jak dokument), musimy bardzo dokładnie przeczytać wszystkie zawarte w nim informacje. Szczególnie tyczy się to umów kredytowych lub pożyczkowych. Przeczytaj, zanim podpiszesz!

Zwrot biletu PKP – jak to zrobić?

Zakupiony bilet na pociąg nie zawsze udaje nam się wykorzystać – czasem po prostu zmieniamy plany, czasem pociąg nie przyjeżdża na czas i nie możemy już z niego skorzystać, a czasem po prostu nie zdążamy dojść na peron o odpowiedniej godzinie. Jednak czy zwrot biletu PKP jest możliwy? Jak to zrobić? Sprawdź wszystkie możliwe sposoby.

Jak zrezygnować z UPC?

Zmieniamy miejsce zamieszkania, znaleźliśmy korzystniejszą ofertę albo po prostu nie jesteśmy zadowoleni z usług – to tylko niektóre powody do rezygnacji z usług UPC. Sprawdzamy, jak przeprowadzić rezygnację jak najszybciej i – co najważniejsze – skutecznie.

Ile czasu idzie list polecony priorytet?

Niecierpliwie czekasz na polecony priorytet i nie wiesz, kiedy dojdzie? Poczta Polska ma tylko kilka dni na to, by doręczyć tego typu list. Sprawdź, ile trzeba czekać na dostarczenie listu poleconego priorytetowego.

Jak rozpoznać nieuczciwego pożyczkodawcę?

O tym, że rynek chwilówek należy do najbardziej niebezpiecznych sektorów finansowych, chyba nikogo nie trzeba uświadamiać. W artykule wskażemy, jak rozpoznać nieuczciwą osobę pożyczającą i uchronić się przed szansą na stratę ogromnej gotówki.

Skąd wziąć pieniądze na spłatę zadłużenia ?

Jedyną racjonalną metodą na wyjście z problemów finansowych jest spłata zadłużenia. Stwierdzenie banalne, ale niestety prawdziwe. Nie warto liczyć na szóstkę w lotto, warto za to zastanowić się w, jaki sposób można zdobyć potrzebne na spłatę zaległych zobowiązań pieniądze i jak wyjść z długów. Redaktorzy portalu zadluzenia.com przedstawiają kilka z nich:

Jak odzyskać zaległe alimenty?

Jak wynika z najnowszych statystyk, aż 80% Polaków z zasądzonymi alimentami nie wywiązuje się z obowiązku płacenia na dzieci. Problem jest zatem poważny – wskazujemy 10 porad, jak go rozwiązać i odzyskać zaległe alimenty.

Jak wpłacić pieniądze na konto?

Gotówka z wielu względów jest coraz mniej popularna, toteż nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka sposobów na to, jak szybko (i najlepiej bez dodatkowych opłat) wpłacić ją na konto. Sprawdzamy wszystkie możliwe sposoby i wskazujemy, z jakimi kosztami wiąże się każdy z nich.

Rzecznik Praw Dłużnika – bezpłatna pomoc dla zadłużonych

Rzecznik Praw Dłużnika to bezpłatna pomoc prawna skierowana do wszystkich osób zadłużonych. Rzecznik została powołany przez firmę windykacyjną GetBack S.A.

Czy komornik może zająć konto walutowe ?

Nowością, która pojawiła się po nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego obowiązującej od dnia 3 maja 2012 r., jest odrębne unormowanie egzekucji skierowanej do rachunku bankowego dłużnika prowadzonego w walucie obcej. Rozwiązanie to, które likwiduje istniejącą wcześniej lukę w przepisach, ma na celu uproszenie i zarazem przyspieszenie postępowania.

Czy komornik może zająć nadpłatę podatku za 2016 rok ?

Dłużnicy, wobec których toczy się postępowanie egzekucyjne, a którzy złożyli już zeznanie PIT za 2016 rok zadają sobie pytanie czy komornik może zabrać należny im zwrot nadpłaty podatku z urzędu skarbowego ? Czy można się przed tym obronić? Czy dłużnicy mają na to jakiś wpływ ?

Podpis elektroniczny w EPU

Do prawidłowego wniesienia pozwu w EPU konieczne jest podpisanie pozwu. W EPU zarówno powód jak i jego pełnomocnik posługują się wyłącznie podpisem elektronicznym. Podpis ten służy do podpisywania wszelkich pism procesowych składanych w e-Sądzie.

Porównaj