Prezes ING Banku Ślaskiego nagrodzony tytułem Digital Shapers

Prezes ING Banku Ślaskiego nagrodzony tytułem Digital Shapers

author
Halszka Gronek
09 października 2019

Fundacja Digital Poland ogłosiła listę tegorocznych laureatów tytułu Digital Shapers. W gronie wyróżnionych znalazł się Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego. Otrzymał on nagrodę za znaczące dokonania zawodowe z zakresu cyfryzacji i nowych technologii. Sprawdzamy najważniejsze informacje w tej sprawie.

Fundacja Digital Poland nagrodziła tegorocznych pionierów polskiej gospodarki cyfrowej. W prestiżowym gronie wyróżnionych znalazł się Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego. Otrzymał on wyróżnienie w kategorii „Wizjoner” za liczne i cenne dokonania zawodowe z zakresu cyfryzacji i nowych technologii. Oprócz Bartkiewicza do trójki zwycięskich „Wizjonerów” wliczono również Piotra Płoszajskiego, emerytowanego profesora Szkoły Głównej Handlowej, oraz Marka Kamińskiego, wybitnego polarnika, podróżnika i przedsiębiorcę. 

Wszyscy nagrodzeni w kategorii „Wizjoner” mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem biznesowym. To właśnie oni otwierają nowe obszary dla biznesu, budując kompetencje przyszłości w kontekście polskiej gospodarki. Dzięki swej pracy, kreatywności i niekończącej się energii nakreślają trendy cyfrowej oraz technologicznej gospodarki jutra. Ze względu na wszystkie te osiągnięcia zostali oni wyróżnieni tytułem Digital Shapers.

Kilka słów o Fundacji Digital Poland 

Fundacja Digital Poland zajmuje się wspieraniem rozwoju gospodarczego Polski poprzez patronowanie największym projektom cyfrowym i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Celem Fundacji jest wypozycjonowanie Polski do poziomu lidera pod względem innowacyjnych zastosowań – nie tylko na arenie wschodnioeuropejskiej, lecz także ogólnoświatowej. Jak czytamy na oficjalnej witrynie instytucji:

"

Fundacja Digital Poland zamienia cyfrowe wyzwania w szanse dla polskiej gospodarki. Pozycjonuje Polskę jako wiodący ośrodek innowacji cyfrowych na świecie, promując międzynarodową i międzybranżową inicjatywę, łącząc siły, tematy i tworząc sieć kontaktów i relacji.

W skład Rady Fundacji wchodzi sztab prezesów największych przedsiębiorstw działających w szeroko rozumianym sektorze fintech. Są oni jednocześnie przedstawicielami firm założycielskich i strategicznych partnerów Fundacji. Zajmują się fundowaniem inicjatyw prowadzonych przez całą instytucję. Są to między innymi:

  • Jakub Kiwior, Dyrektor Generalny Organizacji na Polskę i Węgry w Visa;
  • Andreas Maierhofer, Dyrektor Generalny w T-Mobile Polska;
  • Mark Loughran, Dyrektor Generalny w Microsoft,
  • Maciej Maciejowski, Członek Zarządu TVN, 
  • Robert Redeleanu, Dyrektor Generalny w UPC.

Lista Digital Shapers na 2019 rok

Digital Shapers jest listą stworzoną przez Fundację Digital Poland, której celem jest wyróżnienie wybitnych osobowości cyfrowego świata i nowych technologii w Polsce. Jury Fundacji nagradza działaczy, który odznaczają się ponadprzeciętnym wkładem w rozwój gospodarki cyfrowej w naszym kraju. Dodatkowo warto wskazać, iź pośrednim celem tworzenia listy Digital Shapers jest promowanie kompetencji cyfrowych poprzez nagradzanie pozytywnych przykładów oraz oddanie hołdu dokonaniom wybitnych osobowości.

Tegoroczna edycja Digital Shapers rozpoczęła się od zgłoszeń kandydatów. Wskazania wybitnych osobowości napływały do Fundacji Digital Poland do połowy sierpnia br., po czym we wrześniu członkowie liczącej ponad 170 osób Digital Academy przeprowadzili głosowanie dotyczące kandydatów. Wyniki ogłoszono pierwszego października, dzieląc wyróżnione nazwiska na pięć pomniejszych kategorii: edukacja, transformacja cyfrowa, inwestycje, innowacje i technologie oraz wizjoner. Uroczysta gala odbyła się w warszawskiej Galerii Porczyńskich.

W każdej z pięciu kategorii wyróżniono trzy osobowości. Pełną listę zwycięskich nazwisk znaleźć można poniżej:


Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/465523/wyroznienie-digital-shapers-dla-brunona-bartkiewicza
https://digitalshapers.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki z komornikiem
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
24 października 2022

Pożyczki z komornikiem

Większość Polaków zakupy świąteczne robi przez Internet
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
12 grudnia 2018

Większość Polaków zakupy świąteczne robi przez Internet

Kredyt samochodowy Pruszków
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
16 listopada 2017

Kredyt samochodowy Pruszków

Kredyt konsolidacyjny Siedlce
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
31 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Siedlce

Lombardy w Radomsku
Lombardy
autor wpisu
Marta Janusz
07 grudnia 2022

Lombardy w Radomsku

Porównaj