Program stypendialny „Klasa” – Fundacja BNP Paribas przedłuża rekrutację

Program stypendialny „Klasa” – Fundacja BNP Paribas przedłuża rekrutację

author
03 czerwca 2020

Bank BNP Paribas poinformował w najnowszym komunikacie prasowym, że tegoroczną rekrutację do programu stypendialnego „Klasa” Fundacja BNP Paribas przedłużyła do 30 czerwca 2020 roku. Jest to najdłużej działający w Polsce program stypendialny.

Od 2003 roku Fundacja BNP Paribas w ramach akcji wsparła już ponad 770 stypendystów.

Przykładamy wszelkich starań, aby jak najwięcej tegorocznych ośmioklasistów dowiedziało się o programie, który może pomóc realizować ich marzenia. Do tej pory ze stypendium skorzystały setki uczniów, z ponad 350 miejscowości, z całej Polski. Na wszystkich tegorocznych ośmioklasistów, którzy spełniają wymagania i chcą się dostać do programu, czekamy do 30 czerwca 2020.

– mówiła cytowana w komunikacie Maria Krawczyńska, Członek Zarządu Fundacji BNP Paribas.

Finansowanie w ramach programu

Oferując stypendium, Fundacja BNP Paribas udziela stypendystom pełnego wsparcia finansowego przez cztery lata nauki w liceum oraz stypendium finansowe na pierwszym roku studiów. Do programów mogą zgłaszać się uczniowie:

– ósmych klas szkół podstawowych,
– pochodzący z miejscowości mającej do 100 000 mieszkańców,
– będący w trudnej sytuacji materialnej (do 1200 złotych na osobę w rodzinie).

Ponadto podczas rekrutacji Fundacja bierze dobre wyniki w nauce, zaangażowanie w działania społeczne i rekomendacje dyrektora lub wychowawcy. Fundacja przygotowała dla Uczniów pięćdziesiąt miejsc w pięciu wybranych szkołach partnerskich:

– I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie,
– III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni,
– VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
– XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.
– XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu,

Warto widzieć, że stypendium obejmuje:

– comiesięczne kieszonkowe,
– podręczniki,
– zakwaterowanie w internacie,
– wyżywienie.

Dodatkowo Uczniowie mogą brać udział w wyjściach kulturalnych, wycieczkach szkolnych oraz innych ciekawych zajęciach dodatkowych. Stypendyści zaczynają swoją przygodę obozem integracyjnym, podczas którego Uczniowie uczestniczą w zajęciach językowych.

Programem stypendialnym Klasa zajmuję się od samego początku jego realizacji, czyli od 2003 roku. To było duże wyzwanie i wielka niewiadoma, ale program okazał się dużym sukcesem. Pomogliśmy już 770 stypendystom – pamiętam ich wszystkich. Dzisiaj wielu z nich pracuje na odpowiedzialnych stanowiskach, są lekarzami, prawnikami, aktorami.

– mówiła cytowana w komunikacie Barbara Rozmysł z Fundacji BNP Paribas, która koordynuje program od początku jego powstania.

Wyjątkowość programu nie jest uzależniona wyłącznie od nastawienia na oceny, lecz również od kompleksowego rozwoju Ucznia, między innymi przez zachęcanie do zaangażowania społecznego w ramach wolontariatu „Możesz na mnie polegać”. Już w 2008 roku utworzono Stowarzyszenie Absolwentów Programu Stypendialnego „Klasa”, kontynuujące misję społeczną programu. Absolwenci pomagają sobie w rozwoju społecznym i edukacyjnym, a także angażują się w projekty odnoszące się do aktywizacji seniorów – akcja „Seniorzy z Klasą”.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/521208/fundacja-bnp-paribas-przedluza-rekrutacje-do-programu-stypendialnego-klasa-do-30-czerwca-2020

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

jurek
jurek
2020-06-03 18:42:50

Roczny zysk prawie 300 mln... Ehhhh. pięknie

Podobne artykuły

Komitet Stabilności Finansowej – czym się zajmuje?
Bez kategorii
author
22 listopada 2018

Komitet Stabilności Finansowej – czym się zajmuje?

Promocja: „Witaj Allegro” w Nest Banku
Promocje bankowe
author
15 października 2018

Promocja: „Witaj Allegro” w Nest Banku

Ranking kredytów konsolidacyjnych sierpień 2021
Bez kategorii
author
01 sierpnia 2021

Ranking kredytów konsolidacyjnych sierpień 2021

Studenci chcą zarabiać 10 000 zł netto miesięcznie
Bez kategorii
author
09 października 2019

Studenci chcą zarabiać 10 000 zł netto miesięcznie

Inspektorat ZUS w Starachowicach
Oddziały
author
14 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Starachowicach

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku
Banki
author
04 września 2017

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku