Provident rezygnuje z wizyt domowych doradców

Provident rezygnuje z wizyt domowych doradców

author
Alicja Uzarowicz
17 marca 2020

Koronawirus nie przestaje zagrażać zdrowiu każdej osoby, która zmuszona jest chodzić do pracy. Aby zminimalizować ryzyko zarażenia swoich doradców oraz klientów, zarząd firmy pożyczkowej Provident Polska postanowił w zeszłą niedzielę wstrzymać wizyty domowe tych pracowników. Klientom spółka poleca dokonywanie wpłat na konta bankowe.

Nie udało się wynaleźć obecnie skuteczniejszej metody zapobiegania dalszemu rozprzestrzeniania się wirusa niż izolacja i brak przebywania w tłumach. I chociaż ogromna liczba Polaków faktycznie siedzi w domu, to nie każdy ma taką możliwość. Szansę na odpoczynek i kwarantannę dał swoim doradcom zarząd Povident Polska.

Firma w niedzielę 15 marca 2020 roku podjęła decyzję o wstrzymaniu wszelkich domowych wizyt swoich doradców. Powodem takiego działania jest oczywiście chęć ochrony swoich pracowników przed zarażeniem. Zaś gdyby do niego doszło, takie działanie uniemożliwi roznoszenie go dalej.

Tego rodzaju postępowania można się było spodziewać, gdyż już od kilku dni firma pożyczkowa proponowała swoim klientom spłatę zobowiązań na konto bankowe, a najlepiej całkowicie elektronicznie. A zatem jeżeli byliśmy umówieni z doradcą na wizytę domową, nie należy spodziewać się, że odbędzie się ona w najbliższym czasie.

Provident wstrzymuje wizyty doradców w domu klienta

"

Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu spotkań z klientami. Zaleciliśmy naszym doradcom, by tak jak większość Polaków w tym szczególnym czasie, zostali w domu. W świetle bardzo dynamicznie rozwijającej się sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zdrowie i bezpieczeństwo zarówno naszych doradców i ich rodzin, jak również klientów jest najważniejsze

– powiedział Tomasz Skiba z Provident Polska, cytowany w komunikacie.

Sprawdź także: Pożyczki na dowód

Największa niedogodność, z jaką będą musieli zderzyć się klienci spółki, to konieczność spłaty gotówek nie podczas wizyty domowej, ale na wskazany rachunek finansowy. Chcąc stanąć w obronie sytuacji finansowej doradców, Provident Polska przekonuje, że otrzymają oni wynagrodzenie na normalnych zasadach.

Albowiem w zwykłych warunkach każda spłata kredytu na konto zamiast gotówką oznacza niższą prowizję dla danego doradcy. Zdrowie jest jednak najważniejsze i nie ma ceny, stąd cieszą tak dorosłe i rozważne decyzje podejmowane przez coraz więcej spółek w Polsce.

Wstrzymanie wizyt to nie pierwsze działanie Providenta przeciwko epidemii

Zarząd firmy pożyczkowej Provident Polska należy pochwalić za to, iż niedzielna decyzja nie jest pierwszą i jedyną, a którąś już z kolei rozsądną decyzją podjętą w celu minimalizacji ryzyka zakażenia koronawirusem. Wcześniejsze działania rozpoczęły się, gdy tylko świat obiegła informacja o wykryciu pierwszego przypadku choroby w Europie.

"

W trosce o zdrowie naszych pracowników wprowadziliśmy szereg działań prewencyjnych, m.in.: ograniczyliśmy podróże służbowe pracowników. Osoby, które wracały z krajów wskazanych przez GIS, proszone były o pracę w trybie „home office”

– powiedziała Agnieszka Kłos, prezeska Provident Polska.

Co więcej, spółka postanowiła odwołać roczną konferencję oraz zapewniła swoim pracownikom i doradcom środki dezynfekujące. Jak podkreśla szefowa Providenta, prawie wszystkie osoby zatrudnione przez firmę pożyczkową pracują obecnie zdalnie. Pozostaje liczyć na to, że inne korporacje pójdą w ślady i podejmą takie środki bezpieczeństwa.


Źródła:
https://media-provident.pl/pr/491339/provident-zawiesza-wizyty-domowe-doradcow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Zielonka
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
04 lipca 2022

Pożyczki bez BIK Zielonka

Santander Consumer Bank Braniewo
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
06 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Braniewo

Co podrożeje w 2018 roku?
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
21 grudnia 2017

Co podrożeje w 2018 roku?

Alior Bank w Hajnówce
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 maja 2019

Alior Bank w Hajnówce

7 kroków do finansowej wolności
Blog
autor wpisu
Marek_Rutkowski
03 listopada 2015

7 kroków do finansowej wolności

Porównaj