Przywrócenie zagranicznych destynacji przesyłkowych w Poczcie Polskiej
Poczta Polska w komunikacie prasowym poinformowała, że wraz z początkiem sierpnia bieżącego roku, możliwość wysyłania paczek i listów za granicę została rozszerzona. Na chwilę obecną instytucja obsługuje prawie sześćdziesiąt państw na terenie całego świata.
Poczta Polska stopniowo przywraca zagraniczne usługi pocztowe. Jest to ściśle związane ze:
– znoszeniem ograniczeń w transporcie,
– uzgodnieniami z partnerami Poczty Polskiej za granicą.
Przesyłki EMS – najszybszej kategorii – Klienci Poczty Polskiej mogą wysyłać od 6 sierpnia 2020 roku do kolejnych państw, między innymi:
– Czech,
– Holandii,
– Norwegii,
– Szwajcarii.
Poczta Polska obsługuje przesyłki najszybszej kategorii dla łącznie dziesięciu państw na terenie Europy. Paczki pocztowe można wysyłać do ponad czterdziestu krajów na świecie. Poczta w ostatnim czasie uruchomiła również nowe destynacje wysyłania przesyłek zagranicznych:
– Liechtenstein,
– Macedonia Północna,
– Malta,
– Japonia,
– Singapur,
– Sri Lanka.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Pożyczki na czek GIRO – do 25 000 złotych
14 marca 2020 roku Poczta Polska zawiesiła przyjmowanie przesyłek wysyłanych za granicę. Było to spowodowane brakiem stałych połączeń lotniczych. Wówczas natychmiast przystąpiono do poszukiwania innych możliwości transportu i przywracania ruchu listów i paczek do kolejnych krajów europejskich i pozaeuropejskich. Aktualnie Poczta Polska wykorzystuje głównie transport
– drogowy,
– lotniczy,
– morski.
Jest to bardzo duża zmiana dla międzynarodowej wymiany przesyłek, która opierała się głównie na transporcie lotniczym umożliwiającym bardzo szybkie dostawy.
Bank Pocztowy
Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:
– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.
Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.
źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/550546/poczta-polska-przywraca-mozliwosc-wysylania-przesylek-do-kolejnych-krajow
Dodaj komentarz