zadluzenia.com
zamknij

Usługa Qlips w mBanku

Prąd, woda, gaz, Internet... każda umowa podpisana z innym dostawcą, każda opiewa na inną kwotę. Opłacanie rachunków to konieczność każdej osoby, która zarządza domowym budżetem. Usługa Twoje rachunki Qlips w mBanku pozwala na opłacenie wszystkich rachunków automatycznie. Sprawdź, na czym polega. 

Usługa Qlips pozwala na dodanie do listy naszych rachunków dostawców, u których musimy regularnie uiszczać opłaty. Płatności od dostawców usług pojawią się w serwisie automatycznie - wystarczy, że potwierdzimy chęć wykonania transakcji, a wszystkie płatności dotrą na czas do właściwych odbiorców. Na czym polega innowacyjność?

Po wprowadzeniu usługi od razu pojawiły się głosy, że jest to to samo, co polecenie zapłaty, tylko ubrane w inną nazwę. Różnica jest jednak zasadnicza - w przypadku ustalenia stałego zlecenia płatności na dane konto przesyłana jest zawsze ta sama kwota, a akurat rachunki domowe charakteryzują się tym, że w każdym miesiącu koszt danej usługi może być inny. Dzięki Qlips nie będziemy musieli się o to martwić - należna kwota zostanie nam za każdym razem wskazana przed zatwierdzeniem i wysłaniem pieniędzy. 

Jak włączyć usługę Qlips? 

Aby skorzystać z usługi, musimy zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku i wybrać następujące sekcje:
Ustawienia -> Asystent Płatności -> Propozycje płatności

Tam znajdziemy przygotowane dla nas propozycje dostawców, których faktury chcemy opłacać za pomocą systemu Qlips. Wybranych dostawców wystarczy zatwierdzić kliknięciem w okienko przy nazwie. 


źródło grafiki: https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/qlips/

Faktury od zatwierdzonych przez nas dostawców będą wyświetlały się automatycznie w zakładce "Nadchodzące płatności" w naszym systemie transakcyjnym. 


źródło grafiki: https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/qlips/

Jak przebiega akceptacja płatności?

Po kliknięciu bannera "AKCEPTUJ" widocznego na powyższej grafice, zostaniemy automatycznie przeniesieni do okna transferowego. Kwota z faktury oraz dane odbiorcy pojawią się automatycznie. Pozostaje nam zatem sprawdzić, czy wszystko się zgadza i jednym kliknięciem zatwierdzić chęć wykonania przelewu. 


źródło grafiki: https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/qlips/


U kogo można zrobić opłaty za pomocą Qlips? 

Rachunki można opłacić tylko u podmiotów, które w tym zakresie współpracują z mBankiem. Są to: 
1. Orange Polska S.A.
2. Zakład Wodociągów I Kanalizacji W Chełmnie
3. Miejskie Wodociągi I Oczyszczalnia w Grudziądzu          

4. Kartuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów I Kanalizacji
5. Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
6. Eurocash S.A.  
7. Polska Grupa Farmaceutyczna S.A.
8. Pramerica Życie TUiR S.A.
9. Student TravelŹródło - strona mBanku: 
https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/qlips/

 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
0 / 5 z 0 ocen
BRAK KOMENTARZY