Rachuneo – opinie

author
Dominika Sobieraj
15 lutego 2021

Rachuneo to popularna platforma ułatwiająca zarządzanie rachunkami. Czy rzeczywiście pomaga? Czy Klienci są zadowoleni z usług oferowanych przez Rachuneo? Sprawdź opinie innych i zostaw swoją.

Rachuneo – o firmie

Rachuneo jest polską firmą, której misją jest pomoc w obniżeniu kosztów za rachunki. Firma przede wszystkim oferuje swoje pośrednictwo w zmianie dostawcy energii i gazu – załatwia za Klienta wszystkie formalności, od wypowiedzenia umowy z bieżącym dostawcą po załatwienie całej dokumentacji u nowego dostawcy.

Oczywiście działania te nie są dokonywane za plecami Klienta – najpierw dostaje on od Rachuneo analizę swojego obecnego rachunku i konkretne wyliczenia wskazujące na to, czy rzeczywiście opłaca mu się zmienić dostawcę. Jeżeli oferta, którą posiada obecnie Klient, jest najkorzystniejsza, nikt nie namawia go do zmiany dostawcy.

Rachuneo tworzy ponadto różne porównywarki i kalkulatory internetowe, a także śledzi propozycje sprzedawców i informuje o oferowanych przez nich promocjach. Firma może nam pomóc także w wyborze nowej oferty telefonii komórkowej.

Z czego są zadowoleni Klienci Rachuneo?

Klienci Rachuneo zadowoleni są przede wszystkim z kompleksowej obsługi – firma tak naprawdę zajmuje się wszystkim, Klient sam z siebie nie musi nawet kiwnąć palcem, a może sporo zaoszczędzić na swoich opłatach. Bardzo pozytywnie na wizerunek firmy wpływa to, że swoje usługi pomocowe świadczy zupełnie za darmo.

Atutem jest także długo działająca infolinia – w większości spraw z Rachuneo możemy kontaktować się od 7:00 aż do 22:00. Doradcy na infolinii są kompetentni i chętni do pomocy.

Sporym atutem jest także nowoczesna i przejrzysta witryna internetowa. Porównywarka ofert stworzona jest tak, by każdy łatwo odczytał, jakie są jego szanse na realne oszczędności.

Na co narzekają Klienci Rachuneo?

Nie znaleźliśmy zbyt wielu negatywnych opinii na temat Rachuneo. Za jeden z minusów można natomiast uznać brak obsługi stacjonarnej – szczególnie może to odrzucać osoby starsze, które rzadko ufają usługom dostępnym jedynie internetowo. Platforma obsługuje Klientów tylko online.

Dla niektórych minusem może być też cennik Rachuneo – choć generalnie wiele opcji jest darmowych, to za niektóre usługi w Rachuneo trzeba zapłacić. Naliczane są niekiedy opłaty za płatności za rachunki – warto jednak podkreślić, że kwoty nie są duże, wynoszą od 0,99 zł do 1,50 zł. Zapłacimy również za przelewy ekspresowe – ich koszt to 5 zł za każde rozpoczęte 5000 zł.

Plusy i minusy Rachuneo – podsumowanie

sprawna infolinia
+ bezpłatna pomoc
+ rzetelni doradcy
+ wygodna porównywarka online
przejrzysta strona internetowa
+ długie godziny otwarcia infolinii
intuicyjny panel Klienta
+ darmowa rejestracja
+ brak opłaty za prowadzenie konta


– niedostępność infolinii w godzinach nocnych
 brak obsługi stacjonarnej
– opłata za przelewy ekspresowe

Rachuneo – co wyróżnia?

1. Firma oferuje maksymalną przejrzystość

Rachuneo szczyci się tym, że wszystko czyni w pełni jasnym dla Klienta. Na stronie nie ma żadnych dopisków małym druczkiem. Porównywarka ofert przygotowana przez Rachuneo jest prosta i czytelna. Korzyści prezentowane są w sposób bezpośredni i odnoszą się zawsze do realnej oferty danego dostawcy.

2. Dążenie do pełnej dostępności online

Firma stawia nacisk na to, by w miarę możliwości technicznych umożliwić nam jak najszybciej zawieranie umów ze sprzedawcą energii w pełni online. “Chcemy scyfryzować ten proces, żeby odpowiadał Twoim potrzebom, przyzwyczajeniom i wygodzie” – pisze Rachuneo na swojej stronie internetowej.

3. Brak jakichkolwiek opłat

Rachuneo jest firmą, która oferuje pomoc całkowicie za darmo. Za wsparcie w poszukiwaniu nowego dostawcy oraz w całym procesie zmiany umowy nie zapłacimy ani grosza. Firma zarabia dzięki rozliczeniom ze swoimi partnerami, a nie z Klientami.

Rachuneo – podstawowe dane

Operator serwisu:Polskie Aplikacje Transakcyjne Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (60‑836) ul. A. Mickiewicza 10
KRS:0000745808
NIP: 7811977991
REGON:380882646

Opinie o Rachuneo

Masz pozytywne lub negatywne doświadczenia dotyczące współpracy z Rachuneo? Podziel się swoją opinią w komentarzu.


Źródło:

https://www.rachuneo.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Proporcjonalne składki ZUS i większe opodatkowanie umów zleceń
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
18 września 2019

Proporcjonalne składki ZUS i większe opodatkowanie umów zleceń

Bank Pekao w Rzgowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
12 lipca 2019

Bank Pekao w Rzgowie

PKO BP w Lubaczowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
02 października 2019

PKO BP w Lubaczowie

PKO BP w Brwinowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
02 września 2019

PKO BP w Brwinowie

Pożyczki bez zaświadczeń Białogard
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
04 grudnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Białogard

ING Bank Śląski w Myślenicach
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
16 lipca 2019

ING Bank Śląski w Myślenicach