Alior Bank wprowadza w życie specjalny program RBL_Start, który umożliwić ma wszystkim młodym twarzom branży fin-tech szybki i efektywny rozwój. 

Autor: Halszka Gronek
Dodano: 14.09.2018
Udostępnij:

Prężnie działający na polskim rynku finansowym Alior Bank postanowił wdrożyć w życie nowe rozwiązania technologiczne z obszarów robodoradztwa, blockchainingu i open-bankingu. 
 

Bank, który od blisko roku aktywnie realizuje swą strategię „Cyfrowego Buntownika”, postanowił aktywować nowy brand – „RBL_Start”, czyli autorski program akceleracyjny dla startupów z branży fin-tech.
 

Tytułowy RBL to nic innego, jak skrót od angielskiego terminu „rebel” oznaczającego buntownika. Niezaprzeczalnie więc nowa nazwa bankowego brandu odwołuje się do wdrożonej w 2017 roku strategii „Cyfrowego Buntownika” i zapowiada wielki, technologiczny zawrót głowy.
 

Program RBL_Start
Autorski brand „RBL_Start” to specjalny program akceleracyjny, który ma umożliwić młodym i pełnym pomysłów markom ogólnoświatowej branży fin-tech szybki i dynamiczny rozwój pod okiem ekspertów i cenionych mentorów. 

Program „RBL_Start” działać będzie w Stolicy, na przestrzeni specjalnie zaprojektowanego przez studio Roberta Majkuta obszaru Warsaw Spire. Tegoroczna edycja tego wyjątkowego eventu upłynie pod hasłem modnego i popularnego wśród młodych inżynierów open-bankingu. 
 

Spośród blisko stu zgłoszonych startupów z całego świata jury eksperckie wybrało 8 najlepszych i najbardziej pomysłowych zespołów. Eliminacje do programu RBL_Start zajęły ponad 80 dni, podczas których odbyło się około 100 spotkań i aż kilkadziesiąt międzynarodowych konferencji. 

Wielkie szanse, ogromne perspektywy
Spośród 8 zakwalifikowanych do programu startupów znalazły się zespoły zajmujące się innowacyjnymi rozwiązaniami w obszarze robo-advisorów, sztucznej inteligencji, zdalnej weryfikacji w oparci o PSD2 czy też agregacji rachunków i ekspresowej kategoryzacji wydatków.
 

Zwycięzcy brandowych eliminacji mogą liczyć na współpracę z najlepszymi znawcami innowacyjnych technologii bankowych i cenionymi mentorami programu „RBL_Start”. Najlepsze projekty zespołów otrzymają propozycje wdrożenia w Alior Banku lub w PZU, który jest głównym partnerem tegorocznej edycji programu. 
 

Jak dowiadujemy się od Kamili Wincenciak, menadżerki ds. FinTech w Alior Banku, zespoły zakwalifikowane do programu „RBL_Start” będą mogły starać się o finansowanie swych działalności i projektów w Alior Banku. 
 

Co więcej, planowana jest także organizacja specjalnego wyjazdu do Londynu, podczas którego uczestnicy zapoznają się z brytyjskim rynkiem finansowo-technologicznym.

Działanie na wielu frontach
Warto wiedzieć, że program „RBL_Start” nie jest jedynym rozwojowym brandem wdrożonym w życie przez Alior Bank. Oprócz tego wyjątkowego akceleratora startupów uruchomiony został także program  „RBL_Lab”, stanowiący wszechstronne i innowacyjne laboratorium do stworzone do pracy nad technologicznymi rozwiązaniami. 
 

W „Buntowniczym” laboratorium organizowane będą także warsztaty z design-thinkingu. Cała przestrzeń badawcza wypełniona została inteligentnymi tablicami oraz urządzeniami służącymi do przeprowadzania nowoczesnych wideorozmów i wideokonferencji. 
 

Jak dodaje Marcin Jaszczuk, wiceprezes zarządu Alior Banku, na obszarze nowoczesnego Warsaw Desire – poza akceleratorem i laboratorium – znajdzie się również specjalna przestrzeń networkingowa, na której organizowane będą wszelkie eventy edukacyjne oraz spotkania dla Klientów banku.


 

Komentarze