Xiaomi Pay w Banku Pocztowym

Xiaomi Pay w Banku Pocztowym

author
Patryk Byczek
14 października 2021

Bank Pocztowy poinformował w komunikacie prasowym o wdrożeniu do swojej oferty płatności mobilnych Xiaomi Pay. Jest to kolejna, po Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay, metoda płatności mobilnych działająca jak portfel cyfrowy, do którego Klienci Banku Pocztowego mogą już podpinać swoje karty płatnicze z logo Mastercard. Sprawdzamy szczegóły.

Zarząd Banku Pocztowego ma nadzieję, że udostępnienie nowej metody płatności mobilnych pozytywnie wpłynie na zainteresowanie ofertą instytucji. Jest to kolejny krok ku realizacji strategii cyfryzacji Banku Pocztowego oraz oferowania swoim Klientom szerszej gamy rozwiązań cyfrowych.

Xiaomi Pay w Pocztowym

Dzięki wprowadzeniu do oferty Xiaomi Pay, Klienci Banku Pocztowego mogą w szybki oraz wygodny sposób płacić zbliżeniowo dzięki opaskom Mi Smart Band 6 z funkcją NFC. Usługa pozwala na szybkie i bezpieczne realizowanie transakcji mobilnych w Polsce i za granicą. Usługa to nic innego jak portfel cyfrowy, do którego Klienci mogą dodawać karty debetowe i kredytowe Mastercard dostępne z oferty Banku Pocztowego. Usługa jest dostępna dla Klientów indywidualnych i biznesowych.

Jestem przekonany, że Xiaomi Pay będzie popularną formą płatności wśród obecnych Klientów Banku Pocztowego, a także wpłynie na większe zainteresowanie ofertą Banku wśród nowych. Xiaomi jest drugim największym producentem smartfonów na świecie, liderem w sprzedaży smartwatchy i elektronicznych opasek monitorujących aktywność. Portfele cyfrowe to nowoczesne rozwiązanie zyskujące coraz większą popularność, dlatego systematycznie od 2019 roku wdrażamy kolejne rodzaje płatności mobilnych do naszej oferty.

– mówi Marcin Ledworowski, Członek Zarządu Banku Pocztowego odpowiadający za biznes oraz IT.


Transakcje dokonywane za pomocą opaski Mi Smart Band 6 NFC to bardzo wygodna forma płatności. To bardzo duży dodatek oferowany przez bank, z którego chętnie skorzystają osoby aktywne sportowo, posiadające na sobie podczas treningu właśnie tę paskę, a nie posiadające przy sobie karty oraz smartfona. Będzie to również ogromna wartość dodana dla tych, którzy podczas płatności skorzystanie z lub telefonu będzie problematyczne.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.pocztowy.pl/pr/699139/bank-pocztowy-pierwszym-bankiem-w-polsce-oferujacym-xiaomi-pay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki na BLIK
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
29 marca 2023

Pożyczki na BLIK

ZUS oddział we Wrocławiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 września 2019

ZUS oddział we Wrocławiu

BNP Paribas dołączył do programu Climate Leadership
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
28 stycznia 2021

BNP Paribas dołączył do programu Climate Leadership

PZU ubezpiecza pasażerów LOT
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
11 grudnia 2018

PZU ubezpiecza pasażerów LOT

Porównaj