Revolut Pay Later – jak działa?

Revolut Pay Later – jak działa?

autor wpisu
Julia Wierciło
16 maja 2023

Revolut kolejny raz proponuje nowy produkt, tym razem jest to Pay Later. Posiadacze konta Revolut mogą skorzystać z usługi odroczonej płatności. Jeżeli zdolność kredytowa Klienta Revolut okaże się wystarczająca będzie mógł on zapłacić za swoje zakupy w późniejszym terminie. Sprawdźmy na czym polega nowa usługa Pay Later, kto może z niej skorzystać, a także jak ją uruchomić.

Spis treści:

 1. Revolut Pay Later - co to jest?
 2. Revolut Pay Later - jak działa?
 3. Revolut Pay Later - ile kosztuje ta usługa?
 4. Revolut Pay Later - wniosek o włączenie odroczonych płatności
 5. Revolut Pay Later - kiedy można skorzystać?
 6. Pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Revolut Pay Later - co to jest?

Pay Later jest produktem ratalnym z odroczoną płatnością. Wprowadzona przez Revolut karta Pay Later ma umożliwić użytkownikowi zakupy na raty. Wykorzystuje ona przyznany wcześniej limit kredytowy. Pod uwagę brana jest również zdolność zakupowa klienta Revolut. Dzięki rozwiązaniu Pay Later możemy kupić interesujący nas produkt i zapłacić za niego w późniejszym terminie.

Opcja Pay Later proponowana przez Revolut nie była dostępna w Polsce aż do niedawna. Została wprowadzona w sierpniu 2022 roku i jest już możliwa dla polskich klientów. Podobnie do Revolut Shops, Pay Later jest innowacją, która ma rozszerzyć ofertę Revolut o kolejne atrakcyjne rozwiązania. Możliwości firmy Revolut są coraz większe, a posiadacze kont z pewnością mogą liczyć na następne ciekawe propozycje.

Revolut Pay Later - jak działa?

Jak działają odroczone płatności Pay Later? Jest to dość prosty mechanizm. W pierwszej kolejności należy aktywować usługę Pay Later. Gdy jest ona aktywna, a nasze środki na koncie są wystarczające, za zakupy możemy zapłacić w późniejszym terminie. Płatność zostanie rozłożona w czasie na raty. Pierwsza opłata będzie wynosiła 1/3 wartości naszych zakupów, a następnie do uregulowania zostaną jeszcze dwie raty. Do kosztów zakupu należy doliczyć również opłatę transakcyjną.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

Pożyczki bez baz – bez sprawdzania Klientów

Pożyczki bez BIK – pieniądze dla osób zadłużonych

Pożyczki online – całkowicie przez Internet

Revolut Pay Later - ile kosztuje ta usługa?

Opłata transakcyjna to koszt dodatkowy, o którym należy pamiętać korzystając z usługi Pay Later. Za każdą pożyczoną kwotę zapłacimy dodatkowo 2,99% wartości naszych zakupów, a RRSO wynosi 42,31%. Odpowiednia kwota opłaty transakcyjnej zostanie doliczona do drugiej oraz trzeciej spłacanej raty.

Posłużmy się przykładem z dnia codziennego. Pan Mateusz skorzystał z usługi Pay Later i zaciągnął w ten sposób zobowiązanie wynoszące 1000 złotych. Jeżeli RRSO wynosi 42,31%, całkowita kwota, którą będzie on musiał spłacić wyniesie 1044,85 zł.

Oferta dla nowych użytkowników Revolut Pay Later jest bardzo korzystna. Obowiązująca promocja umożliwia korzystanie z odroczonych płatności bez opłaty dodatkowej przez 30 dni. Oddajemy zaciągniętą kwotę w trzech ratach, a RRSO wynosi 0%.

Revolut Pay Later - wniosek o włączenie odroczonych płatności

Aby móc swobodnie korzystać z usługi Pay Later należy wypełnić, a następnie przesłać odpowiedni wniosek. Procedura jest niewymagająca, a dokument możemy znaleźć bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Po wejściu w zakładkę „Pay Later” ukaże się wniosek, którego wypełnienie nie zajmie nam dużo czasu. W pierwszej kolejności należy wpisać osiągany dochód netto.  Następnie musimy wpisać miesięczne koszty, które ponosimy w związku z utrzymaniem. Na podstawie tych informacji zostanie określona nasza zdolność kredytowa.

Informacja o tym czy nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca do korzystania z funkcji Pay Later pojawia się po kilkunastu sekundach. Po upływie tego czasu i pozytywnej ocenie, otrzymujemy limit kredytowy. W najlepszym wypadku limit będzie wynosił 5000 złotych. Przyznana kwota maksymalna jest uzależniona od osiąganych dochodów i zdolności kredytowej. Środki te będziemy mogli wykorzystać w ramach usługi Pay Later. Zaświadczenia od pracodawcy czy inne dokumenty nie będą potrzebne. Mimo tego trzeba mieć na uwadze fakt sprawdzania przez Revolut bazy BIK. Zła historia kredytowa może być wystarczającym powodem na odrzucenie wniosku Pay Later.

Revolut Pay Later – jakie są wymagania?

Aby korzystać z usługi Pay Later oferowanej przez Revolut należy spełnić kilka niezbędnych warunków. Oprócz złożenia wniosku oraz aktywowania konieczne będą:

 • konto w Revolut,
 • wymagana zdolność kredytowa,
 • obywatelstwo polskie,
 • aktualna wersja aplikacji mobilnej.

Revolut Pay Later - kiedy można skorzystać?

Możliwość skorzystania z odroczonych płatności jest dostępna dla posiadaczy konta oraz karty Revolut. Wniosek o włączenie opcji Pay Later możemy złożyć w dowolnym momencie. Po uzyskaniu akceptacji funkcja odroczonych płatności będzie aktywna.

Dzięki Revolut Pay Later możemy odroczyć zakupy opłacone:

 • fizyczną kartą,
 • online,
 • wirtualną kartą z numerem zmiennym.

Z Pay Later możemy korzystać w ramach ustalonego wcześniej limitu. Najważniejszym warunkiem jest jednak posiadanie konta w Revolut. Jeżeli rozważamy jego założenie możemy przeczytać opinie dotyczące Revolut, a także zapoznać się ze wszystkimi potrzebnymi informacjami.

Pytania i odpowiedzi

Revolut Pay Later to usługa ratalna z odroczoną płatnością, która umożliwia zakupy na raty za pomocą przyznanego limitu kredytowego.

Aby skorzystać z Revolut Pay Later, należy aktywować usługę i mieć wystarczające środki na koncie. Zakupy są rozłożone na raty, z pierwszą opłatą wynoszącą 1/3 wartości zakupów, a pozostałe dwie raty do spłaty. Do kosztów zakupu dodawana jest również opłata transakcyjna.

Oprócz kosztów zakupów, należy uwzględnić opłatę transakcyjną, która wynosi 2,99% wartości zakupów, a RRSO wynosi 42,31%. Opłata transakcyjna jest doliczana do drugiej i trzeciej raty.

Wniosek o włączenie Revolut Pay Later można znaleźć w aplikacji mobilnej Revolut. Po wypełnieniu wniosku, w kilkanaście sekund otrzymujemy informację o przyznanej zdolności kredytowej. Nie są wymagane dodatkowe dokumenty.

Aby korzystać z Revolut Pay Later, konieczne jest posiadanie konta w Revolut, polskie obywatelstwo, aktualna wersja aplikacji mobilnej oraz spełnienie wymaganej zdolności kredytowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bancovo – pośrednik od Aliora
Firmy pożyczkowe
author
Patryk Byczek
15 grudnia 2017

Bancovo – pośrednik od Aliora

Kaskadowe kontrole przy użyciu nieoznakowanych radiowozów
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
14 sierpnia 2018

Kaskadowe kontrole przy użyciu nieoznakowanych radiowozów

Artykuły szkolne w placówkach Poczty Polskiej
Wpisy
author
Patryk Byczek
23 lipca 2018

Artykuły szkolne w placówkach Poczty Polskiej

Bank BNP Paribas organizuje kolejne spotkanie literackie
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
11 grudnia 2019

Bank BNP Paribas organizuje kolejne spotkanie literackie

Inspektorat ZUS w Kartuzach
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Kartuzach

Lombardy w Łodzi
Lombardy
autor wpisu
Marta Janusz
13 grudnia 2022

Lombardy w Łodzi

Porównaj