Masowe poszukiwania działek ROD do kupienia

Masowe poszukiwania działek ROD do kupienia

author
Dominika Sobieraj
05 maja 2020

Efektów pandemii jest wiele. Jednym z nich są masowe poszukiwania działek ROD do kupienia. Niestety wolnych działek jest mniej niż chętnych, by je kupić. Czy jest jeszcze szansa na zakup działki ROD i ile trzeba zapłacić za taką przyjemność? Sprawdzamy.

Działki ROD w Polsce – statystyka

Na początku garść danych liczbowych. Ogródków działkowych w Polsce jest dokładnie 4667 – są one rozsiane po wszystkich województwach. Łącznie działek na wszystkich ogródkach jest 917 445. Oznacza to, że prawie milion rodzin może posiadać działkę w rodzinnych ogrodach działkowych.

Ile kosztuje działka ROD?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że posiadanie działki ROD stało się większym atutem niż przedtem – teraz można spędzać na niej czas nie tylko w trakcie urlopu, ale także np.: w trakcie wykonywania swojej zdalnej pracy (wiele zawodów bowiem – czasowo lub nawet na stałe – przeniosło się do Internetu).

Potrzebujesz dodatkowej gotówki na zakup działki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki dostępne w czasie pandemii – aktualne oferty firm

Popularność działek ROD rośnie więc z każdym dniem, tym bardziej, że Polacy spodziewają się, że nie będą mogli pozwolić sobie na wakacyjne wyjazdy, więc działka może być dla nich jedyną formą długotrwałego przebywania na zewnątrz. Poszukujących działki ROD jest więc z dnia na dzień coraz więcej, a sprzedających – praktycznie nie ma.

Niegdyś ogłoszenia dotyczące sprzedaży praw do użytkowania działki ROD zapełniały nie tylko internetowe portale sprzedażowe, ale także bramy wejściowe działek. Dziś takich ogłoszeń jest  zaledwie około 20-30 na dany region. Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny dostępnych obecnie działek ROD.

Na cenę działki nie wpływa tak bardzo to, czy zlokalizowana jest w centrum dużego, czy w centrum małego miasta. Głównym czynnikiem różnicującym ceny działek jest to, ile ktoś w nią zainwestował, czyli jakie postawił na niej zabudowania.

Czytaj także: 40% Polaków marzy o wakacjach po epidemii koronawirusa

Najtańsze będą oczywiście te działki, na których poza trawą zastaniemy właściwie tylko altanę (często do remontu). Cenę podnieść może obecna na działce szklarnia. Znacznie droższe będą natomiast te działki, na których ktoś postawił domek.

Nieocieplony domek bez toalety podniesie cenę działki o około połowę, ale domek ocieplony (często mający i toaletę, i kuchnię) będzie już podwajał wartość działki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Darmowe przelewy z karty kredytowej
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
10 lutego 2016

Darmowe przelewy z karty kredytowej

Prace nad podatkiem od detalistów w impasie
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
03 lipca 2019

Prace nad podatkiem od detalistów w impasie

Czy można odłączyć gaz za zaległości ?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
10 września 2018

Czy można odłączyć gaz za zaległości ?

Credit Agricole oddział w Bełchatowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 lipca 2019

Credit Agricole oddział w Bełchatowie

Promocja: „Blik i po reklamie” w PKO BP i Interia.pl
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 grudnia 2018

Promocja: „Blik i po reklamie” w PKO BP i Interia.pl

Porównaj