Santander Bank Polska z nagrodą za sprzedaż kredytów z gwarancją Biznesmax

Santander Bank Polska z nagrodą za sprzedaż kredytów z gwarancją Biznesmax

author
Patryk Byczek
23 lutego 2020

Bank Gospodarstwa Krakowego nagrodził Santander Bank Polska za najwyższą sprzedaż kredytu z gwarancją Biznesmax. Udział Santandera w całym rynku sprzedaży owego kredytu wynosi ponad 45%.

Banki uczestniczące w programie Biznesmax Bank i współpracujące w Bankiem Gospodarstwa Krajowego udzielają kredytu z bezpłatną gwarancją, która jest zabezpieczeniem do 80% kapitału kredytu. Firmy korzystające z kredytu z tą gwaracją mogą również, od Banku Gospodarstwa Krajowego, uzyskać zwrot zapłacanych odsetek od kredytu. Mowa o tak zwanej dopłacie do oprocentowania, która jest wypłacana z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. To właśnie tego programu dotyczy również gwarancja Biznesmax.

O kredyt z gwaracją Biznesmax mogą wnioskować mikro, małe oraz średnie firmy odznaczające się potencjałem innowacyjnym lub realizujące własny projekt proekologiczny. Santander Bank Polska, który otrzymał nagrodę, od samego początku bardzo aktywnie promował produkt wśród swoich Klientów oraz czynnie przykładał się do wypracowania finalnego kształtu programu gwaracji Biznesmax.

Oferujemy produkt, atrakcyjny finansowo dzięki całkowicie darmowej gwarancji połączonej z refundacją odsetek, który trafia w oczekiwania mniejszych i średnich firm. Chcemy wspierać przedsiębiorstwa i ich rozwój. Wspieramy je też w całym procesie ubiegania się o gwarancję i dopłaty. Dostrzegamy coraz większą rolę instytucji finansowych w procesach transformacji i zrównoważonego rozwoju.

– mówił cytowany w oficjalnym komunikacie Artur Chodacki, odpowiedzialny za obszar Agile w Bankowości Biznesowej i Korporacyjnej Santander Bank Polska.

Santander Bank Polska nagrodzony

Santander Bank Polska otrzymał nagrodę podczas oficjalnej konferencji „Partnerska współpraca gwarancją sukcesu”, którą zorganizował Bank Gospodarstwa Krajowego. Banki mogą udzielać gwarancji Biznesmax  do 31 grudnia 2023 roku. Trzeba jednak liczyć się z zastrzeżeniem wcześniejszego zakończenia udzielania gwarancji. Może to nastąpić w przypadku wyczerpania limitu Banku Gospodarstwa Krajowego, przeznaczonego na program gwarancji Biznesmax


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/486085/santander-bank-polska-liderem-sprzedazy-kredytu-z-gwarancja-biznesmax-refundujaca-odsetki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Posada przedstawiciela handlowego – jak liczyć czas pracy?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
09 września 2019

Posada przedstawiciela handlowego – jak liczyć czas pracy?

Santander Bank Polska w Niemodlinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
01 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Niemodlinie

Alior Bank w Sierakowicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
22 lipca 2019

Alior Bank w Sierakowicach

Ile zarabia kelner?
Ekonomia
author
Aleksandra Gościnna
03 listopada 2021

Ile zarabia kelner?

Mandat karny – najważniejsze informacje
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
01 lutego 2019

Mandat karny – najważniejsze informacje

Porównaj