Santander Bank Polska wspiera przedsiębiorców

Santander Bank Polska wspiera przedsiębiorców

author
Patryk Byczek
01 kwietnia 2020

Santander Bank Polska w najnowszym komunikacie prasowym poinformował o wprowadzaniu nowych udogodnień, którymi obejmie swoich Klientów, w związku z chęcią udzielenia pomocy w dobie rozprzestrzeniającą się w Polsce epidemią koronawirusa.

Udogodnienia i ułatwienia składające się na pakiet pomocowy skierowane są do Klientów Santander Banku Polskiego reprezentujących sektor małych i średnich przedsiębiorstw.

Małe i średnie firmy to jeden z najbardziej dotkniętych skutkami obecnej sytuacji segmentów na polskim rynku. Wiemy, jak ważne są one dla gospodarki, dlatego aktywnie włączamy się w ich wspieranie, aby mogły przetrwać tę trudną sytuację. Rozumiemy potrzeby przedsiębiorców i od wielu lat tworzymy swoją ofertę tak, aby była przyjazna i elastyczna. Dziś najważniejszą potrzebą przedsiębiorców jest zapewnienie płynności finansowej, która złagodzi negatywne skutki spowolnienia gospodarczego, jakie obecnie obserwujemy.

– mówił cytowany w komunikacie Mateusz Hammer, menedżer segmentu MŚP w Santander Bank Polska.

Pomoc dla małych i średnich firm

Pierwszą pomocą jest zniesienie przelewu do ZUS, który zwalnia z comiesięcznej opłaty za Firmowe Konto Godne Polecenia. Opłaty unikną Ci Klienci, którzy w styczniu lub lutym bieżącego roku wnieśli opłatę z wyżej wymienionego konta na składkę ZUS lub otworzyli Konto w lutym, marcu lub kwietniu 2020 roku. Jeżeli Klienci spełnią jeden z tych dwóch warunków, Santander automatycznie zwolni z opłaty za prowadzenie konta na trzy miesiące.

Drugą pomocą, którą oferuje Bank jest możliwość zdalnego zamówienia terminala POS. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz lub zadzwonić na infolinię Banku. Umowa o narzędzie trafi na e-mail Klienta, a ten będzie mógł dokument zaakceptować zdalnie.  Następnie terminal dostarczy Klientowi kurier, a przeszkolenie z obsługi terminala przeprowadzi w rozmowie telefonicznej firma Elavon. Narzędzie płatnicze jest dostarczane w ramach programu Polska Bezgotówkowa, dzięki czemu korzystanie z terminala jest całkowicie darmowe przez 12 miesięcy. Osoby niekwalifikujące się do programu Santander Bank Polska mogą skorzystać z promocji „Dostałem szóstkę”, która pozwala za darmowe korzystanie z terminala przez 6 miesięcy. Santander oferuje terminale:

mobilne,
przenośne,
stacjonarne.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/495174/santander-bank-polska-dla-malych-i-srednich-firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski w Myszkowie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
05 lipca 2019

ING Bank Śląski w Myszkowie

Lombardy w Grudziądzu
Lombardy
autor wpisu
Marta Janusz
21 marca 2022

Lombardy w Grudziądzu

Twisto z 12 tys. użytkowników po pierwszym tygodniu istnienia
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
30 października 2019

Twisto z 12 tys. użytkowników po pierwszym tygodniu istnienia

Pożyczki bez zaświadczeń Tarnów
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
07 listopada 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Tarnów

Wystartował BLIK – system płatności mobilnych
Wpisy
autor wpisu
Katarzyna_Meyer
09 lutego 2015

Wystartował BLIK – system płatności mobilnych

Agregator kont w Alior Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 maja 2020

Agregator kont w Alior Banku

Porównaj