Santander Bank Polska ze Zlotym Listkiem CSR

Santander Bank Polska ze Zlotym Listkiem CSR

author
Patryk Byczek
25 czerwca 2020

Santander Bank Polska czwarty raz nagrodzono Złotym Listkiem CSR Polityki. Dodatkowo instytucja zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i branżowej w Rankingu Odpowiedzialnych Firm, który organizuje Koźmiński Business Hub.

W strategię działania Santander Bank Polska od zawsze wpisane jest zaangażowanie we wsparcie lokalnych społeczności oraz przestrzeganie najwyższych form etycznych.  Działalność instytucji w obszarze CSR, akcje ściśle związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem oraz inicjatywy społeczne po raz kolejny doceniono w branżowych konkursach.

W Santander Bank Polska kluczową i strategiczną rolą jest odpowiedzialna bankowość. Zależy nam, aby jak najlepiej wywiązywać się z zobowiązań, które podjęliśmy wobec naszych interesariuszy, ale też klimatu i środowiska. Dlatego inicjujemy działania, które mają poprawić jakość naszego życia, ale też inspirujemy innych do podejmowania odpowiedzialnych zobowiązań, m.in. poprzez produkty, które oferujemy. Szczególnie dzisiaj, gdy skutki pandemii odczuwamy na wielu płaszczyznach, potrzebne jest zrozumienie wyzwań przed jakimi stoimy nie tylko w skali lokalnej, ale też globalnie. Jako jeden z największych banków w Polsce i członek międzynarodowej grupy finansowej wiemy, że dobra organizacja i współpraca są fundamentem do wypracowywania i wdrażania dobrych zmian w naszym otoczeniu. Cieszymy się, że nasze starania przynoszą pozytywne rezultaty i że kolejny raz zostały docenione w konkursie Polityki i Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

– mówił cytowany w komunikacie Michał Gajewski, prezes zarządu Santander Bank Polska.

Listki CSR Polityki

W roku bieżącym odbyła się dziewiąta edycja przyznawania Listków CSR Polityki. Tygodnik Polityka we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmą doradczą Deloitte, na podstawie nadesłanych ankiet wyróżnili najbardziej zaangażowane i odpowiedzialne społecznie firmy. W ankietach znajdowały się pytania odnoszące się do:

– dbałości o Klienta,
– ładu korporacyjnego, 
– ochrony środowiska,
– praw człowieka,
– uczciwości biznesowej,
– zaangażowania społecznego,
– zachowań wobec pracowników.

Złote Listki CSR, podobnie jak ING Bank Śląski, przyznawane są firmom, dla których kluczowym elementem strategicznych działań w biznesie oraz w relacjach z interesariuszami, jest realizacja wytycznych zawartych w normie ISO 26000.

Santander Bank Polska zajął również drugie miejsce w czternastej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Bank uznano za instytucję, która z ogromnym zaangażowaniem i bardzo wysoką jakość realizuje cele zrównoważonego rozwoju. W rankingu oceniano także:

– zrównoważone zarządzanie,
– etyczną kulturę organizacyjną,
– wywieranie pozytywnego wpływu na otoczenie.

W czerwcu bieżącego roku do zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, na kadencję trwającą trzy lata, powołano Katarzynę Teter – menedżer do spraw społecznej odpowiedzialności biznesu w Santander Bank Polska. Wybór na to stanowisko potwierdza wieloletnie doświadczenie i wiedzę Katarzyny Teter w obszarze działań CSR. Dla Santander Bank Polska jest to możliwość jeszcze większego zaangażowania i tworzenia szerokiej platformy do współpracy w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.


Santander Bank Polska

Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.

Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.

W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.


źródło: https://media.santander.pl/pr/531375/santander-bank-polska-nagrodzony-w-konkursie-listki-csr-polityki-i-rankingu-odpowiedzialnych-firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

BGŻ BNP Paribas partnerem Szlachetnej Paczki
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
06 grudnia 2018

BGŻ BNP Paribas partnerem Szlachetnej Paczki

Umowy śmieciowe – Polska na drugim miejscu w Europie
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
14 czerwca 2018

Umowy śmieciowe – Polska na drugim miejscu w Europie

Vivus.pl nagrodzony za przejrzystość
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
06 listopada 2013

Vivus.pl nagrodzony za przejrzystość

Olimpiada Zwolnieni z Teorii z ING
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
21 października 2019

Olimpiada Zwolnieni z Teorii z ING

SKOK Chmielewskiego Łęczna
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
24 kwietnia 2021

SKOK Chmielewskiego Łęczna

Pożyczki pozabankowe Pisz
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
06 lutego 2019

Pożyczki pozabankowe Pisz

Porównaj