Srebrny Listek CSR POLITYKI dla BNP Paribas

Srebrny Listek CSR POLITYKI dla BNP Paribas

author
Aneta Jankowska
20 kwietnia 2019

BNP otrzymał nagrodę za wyróżnianie się konsekwentnymi działaniami z zakresu zrównoważonego rozwoju. Tytuł Srebrnego Listka CSR POLITYKI przyznaje redakcja tygodnika „Polityka”, firma doradcza Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Srebrny Listek CSR POLITYKI trafił do BNP Paribas. Bank otrzymał wyróżnienie od redakcji tygodnika już piąty raz.

Maria Krawczyńska, menedżer ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BNP Paribas podkreśla, że kolejny już Srebrny Listek CSR dla Banku BNP Paribas to docenienie konsekwencji w realizacji strategii społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

"

– Ponadto, w tym roku otrzymaliśmy również nagrodę za wspieranie realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju i zwiększenie dostępności produktów finansowych wspierających gospodarkę niskoemisyjną, co stanowi uznanie zaangażowania i ciężkiej pracy całej organizacji na rzecz rozwoju inicjatyw proklimatycznych – mówi.

BNP Paribas został doceniony między innymi za swoje programy:

  •  Fotowoltaikę dla prosumentów – program polega na oferowaniu kredytów ratalnych na finansowanie ekologicznych źródeł energii
  •  EKOLeasing PolSEFF

W ubiegłym roku powstało również Biuro ds. Międzynarodowych Instytucji Finansowych i Programów Zrównoważonego Rozwoju. Jednostka zajmuje się rozpoznaniem i wdrażaniem w Banku programów rozwojowych związanych z efektywnością energetyczną, wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, elektro mobilnością oraz ochroną środowiska naturalnego.

Informacje o plebiscycie

Bank otrzymał tytuł Srebrnego Listka CSR na podstawie wyników ankiet, które wcześnie zostały rozesłane do największych firm w Polsce. Respondenci odpowiadali na pytania z zakresu: ładu korporacyjnego, praw człowieka, postaw wobec pracowników, ochrony środowiska, dbałości o klienta, uczciwości biznesowej i zaangażowania społecznego.

Na koniec, na bazie zebranych odpowiedzi tygodnik „Polityka”, Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało specjalne zestawienie firm. Po analizie, ostatecznie wyłoniono trzy grupy firm, którym przyznane zostały Złote, Srebrne lub Białe Listki CSR POLITYKI.

Jak czytamy w komunikacie BNP Paribas, Listki CSR otrzymują firmy, które opierają się o najlepsze lokalne i globalne praktyki oraz stosują międzynarodowe standardy, skupiając swoją uwagę na systemie zarządzania etyką oraz najwyższych standardach zarządzania personelem.

O BNP PARIBAS

Bank BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank powstał w 1975 roku. BNP Paribas jest jednym z największych wydawców kart kredytowych w Polsce.

W swojej ofercie posiada zarówno ofertę dla klientów indywidualnych, firm oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Należą do nich między innymi produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz różne kredyty, w tym np. kredyt  mieszkaniowy czy kredyt gotówkowy. Bank kieruje swoje usługi również do przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego.

Pod koniec marca 2019 roku, bank zmienił swoją nazwę z Banku BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.


Źródło: media.bnpparibas.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Sto lat śmiałych decyzji – jubileusz PKO BP
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
09 lutego 2019

Sto lat śmiałych decyzji – jubileusz PKO BP

Darmowa pożyczka w Alfa Kredyt
Wpisy
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
27 listopada 2014

Darmowa pożyczka w Alfa Kredyt

Kredyt konsolidacyjny w BPH
Wpisy
author
Patryk Byczek
08 lipca 2014

Kredyt konsolidacyjny w BPH

Jak sprawdzić, czy jestem w KRD?
Poradnik
author
Aleksandra Gościnna
25 grudnia 2022

Jak sprawdzić, czy jestem w KRD?

Pokolenie Z sprawnie zarządza swoimi finansami
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
23 sierpnia 2019

Pokolenie Z sprawnie zarządza swoimi finansami

Zadłużenie mieszkańców wobec samorządów
Wpisy
author
Aneta Jankowska
22 października 2018

Zadłużenie mieszkańców wobec samorządów

Porównaj