Średnie i większe firmy założą konto na selfie w Pekao

Średnie i większe firmy założą konto na selfie w Pekao

author
Patryk Byczek
13 września 2021

Bank Pekao poinformował w komunikacie prasowym o udostępnieniu nowego (starego) rozwiązania dla średnich i większych firm, którym jest założenie konto na selfie. Instytucja przeanalizowała wszystkie za i przeciw i jednoznacznie stwierdziła, że ta nowatorska i unikatowa usługa znacznie przyspieszy zakładanie rachunku dla krajowych przedsiębiorstw – niezależnie od formy prawnej. Sprawdzamy szczegóły.

Konto na selfie w Banku Pekao mogą założyć podmioty z obszaru małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, które są zarejestrowane w Polsce. Kolejnym warunkiem jest to, że przedsiębiorstwa te muszą być reprezentowane przez osoby posiadające polskie dowody osobiste.

Konto na selfie dla firm

Na samym początku Klient z doradcą bankowym z Centrum Biznesowego MŚP lub z Centrum Korporacyjnego musi ustalić zakres współpracy. Wówczas Klient w wiadomości e-mail otrzymuje unikatowy link do weryfikacji konta na selfie. Pekao podaje, że cały proces trwa maksymalnie 3 minuty, a żeby przejść przez niego ze skutkiem pozytywnym należy poruszać się zgodnie z krokami, które będą wyświetlały się Klientowi na ekranie urządzenia, z którego o konto wnioskuje.
Po udanej weryfikacji Klient będzie musiał zawrzeć z bankiem umowę o konto – to dzieje się z poziomu bankowości elektronicznej PekaoBiznes24. Cały proces odbywa się całkowicie przez Internet, wykorzystując do założenia konta kody SMS. Klient może korzystać z konta zaraz po zawarciu z bankiem umowy o produkt.

Od samego początku bardzo poważnie traktowaliśmy obostrzenia pandemiczne i szukaliśmy rozwiązań dostępnych dla wszystkich klientów. Zależało nam na tym, by zdalne nawiązywanie relacji umożliwić również spółkom. Otwarcie rachunków w sposób zdalny jest szybkie i wygodne, doradca przeprowadza potencjalnego klienta przez cały proces krok po kroku, poczynając od weryfikacji na selfie, a na zawarciu umowy SMS-em kończąc.

– mówiła cytowana w komunikacie Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A., nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw.

Zdalne rozwiązania coraz popularniejsze

Pekao podaje, że wszystkie produkty, z których można skorzystać w ramach zdalnego nawiązania relacji to rachunki bieżące, pomocnicze oraz bankowość elektroniczna PekaoBiznes24. Rachunki założone metodą na selfie posiadają limity transakcyjne:
– dla Klientów z sektora MŚP są one określone w regulaminie rachunków,
– dla Klientów korporacyjnych są one określone w umówię rachunku.
Wszelkie ograniczenia i limity znikają, kiedy przynajmniej jeden przedstawiciel konta zostanie zweryfikowany przez pracownika Pekao. Biometryczną weryfikacja to połączenie elastyczności i wygody, którą dają zastosowane w niej rozwiązania. Usługa pozwala na skorzystanie z rozwiązań i automatyzacji, które są dostępne w aplikacji. To właśnie dzięki temu proces zdalnego rozwiązywania relacji staje się coraz bardziej przyjazny dla Klientów.


Bank Pekao SA

Bank istnieje od 1929 roku, a jego akcje widnieją na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku. Grupa w zeszłym roku osiągnęła skonsolidowany zysk netto na poziomie wyższym niż miliard złotych. W 2017 roku w banku aktywnie swoje konto prowadziło 3 878 893 Klientów. W roku 2017 spółka odnotowała 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku obecnego osiągi z tego tytułu uplasowały się na poziomie nieco wyższym niż 392 300 000 złotych. Trzeci kwartał to zysk na poziomie 606 000 000 złotych. Oznacza to wzrost o około 70 500 000 złotych, względem roku poprzedniego. Ponad 5 000 000 Klientów korzysta z usług i produktów Grupy Pekao.


źródło: https://media.pekao.com.pl/pr/692496/konto-na-selfie-w-banku-pekao-dla-srednich-i-wiekszych-firm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Wakacyjne rekordy PKP Intercity
Wpisy
author
Aneta Jankowska
27 września 2018

Wakacyjne rekordy PKP Intercity

Lombardy w Zawierciu
Lombardy
autor wpisu
Marta Janusz
09 grudnia 2022

Lombardy w Zawierciu

Profi Credit w Inowrocławiu
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
01 czerwca 2019

Profi Credit w Inowrocławiu

Logowanie palcem albo FaceID już w Toyota Banku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
07 maja 2020

Logowanie palcem albo FaceID już w Toyota Banku

Porównaj