Strona główna Bez kategorii Sukces infolinii PKO Banku Polskiego

Sukces infolinii PKO Banku Polskiego

author
Dominika Sobieraj
06 lipca 2019

PKO BP w badaniu infolinii bankowych pokonało dziesięć innych infolinii i zdobyło ogółem 95,7 punktów. Wysoką ocenę otrzymał od ankieterów również kanał internetowy.

PKO BP infolinia

Po raz XIX badanie infolinii bankowych zostało przeprowadzone przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinie. Najwyższe oceny dla Contact Center PKO Banku Polskiego ankieterzy przyznali za jakość obsługi w:

  1. kontakcie telefonicznym,
  2. kontakcie mejlowym.

Sprawdź aktualne numery telefonów do infolinii PKO Banku Polskiego.

Szczególnie pozytywnych ocen doczekały się również aspekty czasu oczekiwania na połączenie oraz kompetencje pracowników.

Badanie jakości obsługi klienta na infoliniach banków i w kontakcie przez e-mail

Najwyższe noty w badaniu PKO BP uzyskało w kategoriach oceny:

– kontaktu telefonicznego (95,1 pkt),

– kontaktu internetowego przez formularz kontaktowy albo e-mail (98,2 pkt).

W kwestii kontaktu telefonicznego ankieterzy docenili w PKO Banku Polskim szczególnie dostępność infolinii, czas oczekiwania na realizację połączenia (oceniono go na zaledwie 8 sekund, co jest czasem jeszcze krótszym, niż w naszym prywatnym teście infolinii bankowych).

Pozytywnych ocen doczekał się także system wyboru tematu rozmowy, a także jakość samej rozmowy. Pytani dobrze ocenili zaangażowanie konsultantów, ich uprzejmość oraz profesjonalizm. Ankieterzy docenili także znajomość produktów oferowanych przez bank (w tej kategorii oceniono konsultantów na 66,1 pkt na 70 punktów możliwych).

W kategorii komunikacji e-mailowej docenione zostały szczególnie:

  • czas oczekiwania na odpowiedź eksperta,
  • wiedzę o produktach,
  • uprzejmość konsultantów.
"

Satysfakcja naszych klientów  z obsługi w Contact Center jest dla nas bardzo ważna. Jest budowana m.in. przez jakość obsługi. Ta została potwierdzona przez wyniki  zewnętrznych badań jakości, realizowanych niezależnie przez dwie różne firmy badawcze. Wielokrotne zdobywanie podium wymaga od naszych pracowników stałego zaangażowania w rozwój kompetencji merytorycznych, komunikacyjnych i sprzedażowych.

Praca z tak kompetentnym i zaangażowanym zespołem to dla mnie duża wartość. Rozwijamy się również dzięki owocnej współpracy z departamentami merytorycznymi różnych obszarów naszego banku. Dziękuję bardzo moim wspaniałym pracownikom i współpracownikom, na których CC zawsze może liczyć

– wskazuje Monika Filipek, zastępca dyrektora Centrum Obsługi i Operacji w PKO Banku Polskim.

Badanie ARC Rynek i Opinia 2019

Była to już dziewiętnasta edycja badań firmy ARC Rynek i Opinia. Badania prowadzono od marca do czerwca tego roku. Jak czytamy na stronie PKO BP, “w tych dniach przeszkoleni audytorzy kontaktowali się z infoliniami 11 banków dzwoniąc na numery podane na ich stronach www, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-22.00, zgłaszając zainteresowanie poszczególnymi produktami bankowymi lub pytając o położenie najbliższego oddziału banku. W drugiej części badania audytorzy wysyłali zapytania do banków przez e-mail lub formularz kontaktowy”.


Źródło:

https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/informacje-o-banku/contact-center-pko-banku-polskiego-najlepsze-wsrod-bankowych-infolinii/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Polski znaczek w konkursie filatelistycznym EUROPA 2020
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 lipca 2020

Polski znaczek w konkursie filatelistycznym EUROPA 2020

BNP Paribas oddziały w Starym Sączu
Oddziały
author
Patryk Byczek
25 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Starym Sączu

Biuro Terenowe ZUS w Kolnie
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Kolnie

Ryzyko programu faktoringowego rozłożone
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
10 stycznia 2020

Ryzyko programu faktoringowego rozłożone