Sukces infolinii PKO Banku Polskiego

Sukces infolinii PKO Banku Polskiego

author
06 lipca 2019

PKO BP w badaniu infolinii bankowych pokonało dziesięć innych infolinii i zdobyło ogółem 95,7 punktów. Wysoką ocenę otrzymał od ankieterów również kanał internetowy.

PKO BP infolinia

Po raz XIX badanie infolinii bankowych zostało przeprowadzone przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinie. Najwyższe oceny dla Contact Center PKO Banku Polskiego ankieterzy przyznali za jakość obsługi w:

  1. kontakcie telefonicznym,
  2. kontakcie mejlowym.

Sprawdź aktualne numery telefonów do infolinii PKO Banku Polskiego.

Szczególnie pozytywnych ocen doczekały się również aspekty czasu oczekiwania na połączenie oraz kompetencje pracowników.

Badanie jakości obsługi klienta na infoliniach banków i w kontakcie przez e-mail

Najwyższe noty w badaniu PKO BP uzyskało w kategoriach oceny:

– kontaktu telefonicznego (95,1 pkt),

– kontaktu internetowego przez formularz kontaktowy albo e-mail (98,2 pkt).

W kwestii kontaktu telefonicznego ankieterzy docenili w PKO Banku Polskim szczególnie dostępność infolinii, czas oczekiwania na realizację połączenia (oceniono go na zaledwie 8 sekund, co jest czasem jeszcze krótszym, niż w naszym prywatnym teście infolinii bankowych).

Pozytywnych ocen doczekał się także system wyboru tematu rozmowy, a także jakość samej rozmowy. Pytani dobrze ocenili zaangażowanie konsultantów, ich uprzejmość oraz profesjonalizm. Ankieterzy docenili także znajomość produktów oferowanych przez bank (w tej kategorii oceniono konsultantów na 66,1 pkt na 70 punktów możliwych).

W kategorii komunikacji e-mailowej docenione zostały szczególnie:

  • czas oczekiwania na odpowiedź eksperta,
  • wiedzę o produktach,
  • uprzejmość konsultantów.
"

Satysfakcja naszych klientów  z obsługi w Contact Center jest dla nas bardzo ważna. Jest budowana m.in. przez jakość obsługi. Ta została potwierdzona przez wyniki  zewnętrznych badań jakości, realizowanych niezależnie przez dwie różne firmy badawcze. Wielokrotne zdobywanie podium wymaga od naszych pracowników stałego zaangażowania w rozwój kompetencji merytorycznych, komunikacyjnych i sprzedażowych.

Praca z tak kompetentnym i zaangażowanym zespołem to dla mnie duża wartość. Rozwijamy się również dzięki owocnej współpracy z departamentami merytorycznymi różnych obszarów naszego banku. Dziękuję bardzo moim wspaniałym pracownikom i współpracownikom, na których CC zawsze może liczyć

– wskazuje Monika Filipek, zastępca dyrektora Centrum Obsługi i Operacji w PKO Banku Polskim.

Badanie ARC Rynek i Opinia 2019

Była to już dziewiętnasta edycja badań firmy ARC Rynek i Opinia. Badania prowadzono od marca do czerwca tego roku. Jak czytamy na stronie PKO BP, “w tych dniach przeszkoleni audytorzy kontaktowali się z infoliniami 11 banków dzwoniąc na numery podane na ich stronach www, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-22.00, zgłaszając zainteresowanie poszczególnymi produktami bankowymi lub pytając o położenie najbliższego oddziału banku. W drugiej części badania audytorzy wysyłali zapytania do banków przez e-mail lub formularz kontaktowy”.


Źródło:

https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/informacje-o-banku/contact-center-pko-banku-polskiego-najlepsze-wsrod-bankowych-infolinii/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

OnkoPlan – polisa w PKO BP
Banki
author
07 czerwca 2018

OnkoPlan – polisa w PKO BP

Kredyt gotówkowy Świebodzin
Wpisy Inne
author
23 czerwca 2017

Kredyt gotówkowy Świebodzin

Czy komornik może zająć lodówkę i pralkę?
Dla zadłużonych
author
01 lutego 2022

Czy komornik może zająć lodówkę i pralkę?

Santander Consumer Bank Chodzież
Oddziały
author
24 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Chodzież

Ranking kredytów konsolidacyjnych – marzec 2020
Bez kategorii
author
01 marca 2020

Ranking kredytów konsolidacyjnych – marzec 2020

Kasa Stefczyka sesje przychodzące i wychodzące
Sesje przelewów
author
30 lipca 2022

Kasa Stefczyka sesje przychodzące i wychodzące