Ofiaromat także w Warszawie

Ofiaromat także w Warszawie

author
Alicja Uzarowicz
01 marca 2020

Spółka First Data Polska wsparła instalację już drugiego daromatu w Polsce. Ofiaromat, jaki stanął w Warszawie na Dworcu Centralnym, to nic innego jak możliwość wsparcia potrzebujących na miarę XXI wieku. Jest to urządzenie wyposażone w terminal, dzięki któremu wesprzemy mieszkańców Syrii, którą wyniszcza trwająca tam wojna.

Brak czasu na udzielenie pomocy osobom, które potrzebują tego najbardziej współcześnie nie jest już odpowiednim argumentem. Aby wesprzeć potrzebujących nie trzeba już w ogóle wychodzić z domu. Dla zabieganych warszawiaków powstał także ofiaromat, dzięki któremu mogą przekazać wsparcie Syryjczykom.

Urządzenie na podobieństwo maszyny, jaka stanęła już jakiś czas temu w Krakowie, zlokalizowano na Dworcu Centralnym. Ofiaromat nazywany także daromatem obsługuje spółka rynku płatniczego First Data Polska. W jaki sposób można dokonać wpłaty na konto organizacji wspierającej potrzebujących mieszkańców Syrii?

Niszcząca ten kraj trwająca już kilka lat wojna sprawia, że wiele osób odciętych jest od nawet najbardziej podstawowych produktów. Cała transakcja trwa zaledwie kilka minut, dlatego warto zatrzymać się choć na chwilę i zrobić coś bezinteresownie dobrego. Obsługa ofiarmatu jest niezwykle łatwa i wygodna.

Ofiaromat w Warszawie – wesprzyj Syryjczyków w potrzebie

Aby dokonać wpłaty za pomocą nowo zainstalowanego urządzenia wystarczy wybrać na ekranie kwotę, jaką chcielibyśmy przekazać na wsparcie mieszkańców Syrii. Można wybrać na przykład jedną z kwot, jakie proponuje operator bądź wprowadzić wybraną przez siebie ilość środków.

W następnej kolejności wystarczy zbliżyć kartę bądź urządzenie mobilne z funkcją płatności do terminala płatniczego znajdującego się po prawej stronie od ekranu. Następnie wystarczy już potwierdzić transakcję kodem PIN i datek zostanie przekazany. Co więcej, potwierdzenie płatności można otrzymać w formie wiadomości SMS.

Zlokalizowanie ofiaromatu właśnie na Dworu Centralnym w stolicy kraju nie było przypadkowe. Takie rozwiązanie umożliwi na zwiększenie liczby potencjalnych darczyńców. Warto wspomnieć, iż nie jest to pierwsze takie urządzenie w naszym kraju. Jego poprzednicy pojawiali się już wcześniej w Krakowie i Lublinie.

Ofiaromat w Warszawie – nie pierwszy i nie ostatni

Pierwszym urządzeniem umożliwiającym przekazywanie datków, jakie pojawiło się w Polsce, był ofiaromat, jaki stanął w Lublinie. Chociaż opinia publiczna doceniła ideę tego rodzaju rozwiązania, to niestety nikogo nie zachwycił wygląd ani funkcjonalność urządzenia. Z większym entuzjazmem Polacy przyjęli jednak ofiaromat w Krakowie.

W przypadku tego miasta urządzenie pojawiło się przy jednym z kościołów w tymże mieście. Ta maszyna zbiera datki na potrzeby parafii, na której terenie się pojawiła. To całkiem niezły pomysł na zwiększenie kwot i liczby datków wśród turystów, którzy coraz rzadziej noszą przy sobie gotówkę.

Jak się ponadto okazuje, spółka First Data Polska nie zamierza spocząć na dotychczasowych osiągnięciach. Trwają już bowiem prace nad kolejnymi przedsięwzięciami umożliwiającymi bezinteresowną pomoc. Kolejne takie maszyny mają pojawić się w kolejnych miastach przy kościołach, na dworcach kolejowych i portach lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Brusach
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 lipca 2019

Bank Pekao w Brusach

Podwyżki w T-Mobile Usługi Bankowe
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
30 maja 2016

Podwyżki w T-Mobile Usługi Bankowe

Na jakich umowach zatrudnieni są Polacy?
Ekonomia
author
Halszka Gronek
11 czerwca 2018

Na jakich umowach zatrudnieni są Polacy?

Krajowy Rejestr Długów – KRD
Wpisy
autor wpisu
Emilia
05 listopada 2016

Krajowy Rejestr Długów – KRD

Ile kosztuje srebro?
Ile kosztuje
author
Dominika Sobieraj
03 marca 2022

Ile kosztuje srebro?

Porównaj