Usługa wielowalutowa to usługa dedykowana dla dwóch kont w Alior Banku. Po włączeniu usługi Klienci nie zapłacą ani grosza za prowadzenie konta walutowego oraz będą mogli wykonywać płatności bezpośrednio w obcych walutach. Sprawdzamy ofertę Alior Banku. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 20.09.2018
Udostępnij:

Jeżeli głównym kontem Klienta Alior Banku jest Konto Jakże Osobiste albo Konto Elitarne, dodatkowo może on otworzyć bezpłatne konto wielowalutowe prowadzone w trzech walutach: USD, GBP oraz EUR. Usługa wielowalutowa pozwala połączyć te rachunki w taki sposób, że podczas płacenia kartą waluta zostanie rozpoznana automatycznie i pobrana z właściwego miejsca. 

Kto może aktywować usługę?

Usługa jest dostępna jedynie dla posiadaczy i współposiadaczy:
– Konta Jakże Osobistego,
– Konta Elitarnego.

Jak włączyć usługę? 

Usługę wielowalutową można uruchomić zarówno poprzez system bankowości internetowej, jak i w oddziale Alior Banku. Wystarczy:
1. Założyć Konto Jakże Osobiste lub Konto Elitarne z Kartą Debit Mastercard. 
2. Otworzyć konto walutowe w EUR, USD oraz/lub GBP.
3. Wybrać, które rachunku walutowe mają być objęte usługą. 
Usługą można objąć maksymalnie jedno konto główne prowadzone w złotówkach oraz trzy konta walutowe, z których każde prowadzone będzie w innej walucie. 

Co, gdy nie będzie pieniędzy na koncie walutowym?

Połączenie rachunków usługą wielowalutową pozwala na bezproblemowe płacenie w obcej walucie nawet wtedy, gdy takich środków nie mamy akurat na koncie walutowym. W takim przypadku doliczane są oczywiście koszty przewalutowania złotówek na walutę, w której płacimy. Kurs jest zgodny z tym, który obowiązuje w Alior Banku w dniu rozliczenia. Jeżeli natomiast środków w PLN nie będzie, transakcja zostanie odrzucona. Nie musimy obawiać się, że poniesiemy koszty podwójnego przewalutowania z jednej obcej waluty na drugą. 

Gdzie można skorzystać z usługi?

Dosłownie wszędzie. Usługa działa we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą, zgodnie z warunkami umowy dotyczącej konta głównego. Jeżeli Klient posiadający Konto Jakże Osobiste, będzie miał włączoną usługę „Bezpłatne bankomaty za granicą”, nie poniesie żadnych opłat za korzystanie z wypłat poza granicami kraju. 

Komentarze (1)

Niestety usługa wielowalutowa w Aliorze nie radzi sobie z zwrotami na kartę(uznania). Zwrot na usd jest przeliczany jako usługa kupna pln i środki są przelewane na konto w pln. Tragedia.