zadluzenia.com
zamknij

Usługa wielowalutowa w Alior Banku

Usługa wielowalutowa to usługa dedykowana dla dwóch kont w Alior Banku. Po włączeniu usługi Klienci nie zapłacą ani grosza za prowadzenie konta walutowego oraz będą mogli wykonywać płatności bezpośrednio w obcych walutach. Sprawdzamy ofertę Alior Banku. 


Jeżeli głównym kontem Klienta Alior Banku jest Konto Jakże Osobiste albo Konto Elitarne, dodatkowo może on otworzyć bezpłatne konto wielowalutowe prowadzone w trzech walutach: USD, GBP oraz EUR. Usługa wielowalutowa pozwala połączyć te rachunki w taki sposób, że podczas płacenia kartą waluta zostanie rozpoznana automatycznie i pobrana z właściwego miejsca. 


Kto może aktywować usługę?


Usługa jest dostępna jedynie dla posiadaczy i współposiadaczy:
- Konta Jakże Osobistego,
- Konta Elitarnego.


Jak włączyć usługę? 


Usługę wielowalutową można uruchomić zarówno poprzez system bankowości internetowej, jak i w oddziale Alior Banku. Wystarczy:
1. Założyć Konto Jakże Osobiste lub Konto Elitarne z Kartą Debit Mastercard. 
2. Otworzyć konto walutowe w EUR, USD oraz/lub GBP.
3. Wybrać, które rachunku walutowe mają być objęte usługą. 
Usługą można objąć maksymalnie jedno konto główne prowadzone w złotówkach oraz trzy konta walutowe, z których każde prowadzone będzie w innej walucie. 

 


Co, gdy nie będzie pieniędzy na koncie walutowym?


Połączenie rachunków usługą wielowalutową pozwala na bezproblemowe płacenie w obcej walucie nawet wtedy, gdy takich środków nie mamy akurat na koncie walutowym. W takim przypadku doliczane są oczywiście koszty przewalutowania złotówek na walutę, w której płacimy. Kurs jest zgodny z tym, który obowiązuje w Alior Banku w dniu rozliczenia. Jeżeli natomiast środków w PLN nie będzie, transakcja zostanie odrzucona. Nie musimy obawiać się, że poniesiemy koszty podwójnego przewalutowania z jednej obcej waluty na drugą. 


Gdzie można skorzystać z usługi?


Dosłownie wszędzie. Usługa działa we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą, zgodnie z warunkami umowy dotyczącej konta głównego. Jeżeli Klient posiadający Konto Jakże Osobiste, będzie miał włączoną usługę „Bezpłatne bankomaty za granicą”, nie poniesie żadnych opłat za korzystanie z wypłat poza granicami kraju. 

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY