Milion złotych na wsparcie psychiatrii dziecięcej od Grupy Santander Bank Polska

Milion złotych na wsparcie psychiatrii dziecięcej od Grupy Santander Bank Polska

author
Aleksandra Gościnna
03 czerwca 2021

Grupa Santander Bank Polska dostrzega problem, jakim jest pogarszający się stan zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Z tego powodu wparła finansowo 16 polskich szpitali, w których znajdują się oddziały neurologii i psychiatrii dzieci i młodzieży.

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży to bardzo istotna sprawa. Niestety w wyniku pandemii i ono w wielu przypadkach uległo pogorszeniu. Choć pojawia się nadzieja, że niedługo zażegnamy ten trudny czas, to wcale nie oznacza, że nagłej poprawie ulegnie pogorszony stan zdrowia psychicznego młodego pokolenia.

Ważne jest zatem wsparcie dla oddziałów psychiatrii dzieci i młodzieży. Grupa Santander Bank Polska nie przechodzi obojętnie obok tak ważnych spraw. Z tego powodu przeznaczyła znaczą sumę pieniędzy na wsparcie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Milionowe wsparcie

Grupa Santander Bank Polska, obserwując trudną sytuację związaną ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży w czasie pandemii, postanowiła przekazać 1 mln zł na 16 polskich szpitali, w których znajdują się oddziały psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Negatywny wpływ pandemii dotyka szczególnie najmłodszych, dla których czas izolacji był wyjątkowo trudny.

Milion na szpitale z oddziałami psychiatrii to jednak nie wszystko. We współpracy z Fundacją Santander Bank Polska przygotowana została również druga edycja akcji charytatywnej pod nazwą „Podwójna Moc Pomagania”. Kolejny milion trafi zatem na zbiórkę, która wystartowała już 1 czerwca 2021 roku.

"

Leczenie dzieci dotkniętych problemami psychospołecznymi to, po onkologii dziecięcej, drugi największy problem społeczny. Czas pandemii wpłynął negatywnie na zdrowie najmłodszych, gasząc uśmiech z ich twarzy. Dzieci i młodzież potrzebują dziś wsparcia specjalistów, niektórzy również hospitalizacji. Teraz dzięki akcji „Podwójna Moc Pomagania” mamy okazję, aby wspólnie im pomóc

– powiedziała Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander Bank Polska.

Wsparcie dla szesnastu szpitali

Wsparcie finansowe przekazane zostanie do aż 16 polskich szpitali, w których dostępne są oddziały psychiatrii i neurologii dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu pojawi się możliwość zakupu specjalistycznego sprzętu, wyposażenie sal terapeutycznych, warsztatowych czy wyremontowania oddziałów i funkcjonujących przy nich placów zabaw. A zatem środki wykorzystane zostaną tak, aby jak najlepiej wspomóc zdrowie psychiczne najmłodszych.

Dodatkowo zbiórka charytatywna „Podwójna Moc Pomagania” pozwoli na przekazywanie środków przez Klientów banków oraz inne chętne osoby. Środki przesłane na konto Fundacji Grupa Santander Bank Polska podwoi do kolejnego miliona złotych. Zbiórka trwać będzie przez cały czerwiec. Zebrana suma trafi do rąk szesnastu polskich szpitali.

"

Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć więcej, dlatego będziemy zachęcać naszych klientów i pracowników, by włączyli się do akcji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu klientów i naszego Banku w ubiegłym roku na pomoc w walce z pandemią przekazaliśmy polskim szpitalom 5 mln zł. Pomoc młodym osobom w problemach psychospołecznych, pogłębionych przez pandemię, jest niezwykle ważna. Wiemy, jak poważnym wyzwaniem jest zapewnienie dzieciom opieki psychiatrycznej, dlatego jako odpowiedzialna i wrażliwa społecznie instytucja finansowa chcemy działać i zachęcić do działania także innych

– skomentował Michał Gajewski, CEO Santander Bank Polska.


Źródło:

https://media.santander.pl/pr/671349/podwojna-moc-pomagania-grupy-santander-bank-polska-dla-oddzialow-psychiatrii-dzieci-i-mlodziezy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Consumer Bank Białystok
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
11 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Białystok

Credit Agricole w Dębicy
Oddziały
author
Patryk Byczek
19 lipca 2019

Credit Agricole w Dębicy

Zmiany w działaniu placówek BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 marca 2020

Zmiany w działaniu placówek BNP Paribas

Promocja: „Odbierz nagrodę z kartą kredytową” w ING Banku Śląskim
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
24 października 2018

Promocja: „Odbierz nagrodę z kartą kredytową” w ING Banku Śląskim

Nagroda przedsiębiorców dla Provident Polska
Wpisy
author
Patryk Byczek
16 stycznia 2018

Nagroda przedsiębiorców dla Provident Polska

Ile zarabia pedagog?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
19 grudnia 2019

Ile zarabia pedagog?

Porównaj