Za zakupy w sieci płacimy za pobraniem

Za zakupy w sieci płacimy za pobraniem

author
Aneta Jankowska
07 lutego 2019

Coraz więcej Polaków robi zakupy w Internecie. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Twisto wynika, że co trzecia osoba płaci za swoje zakupy w sieci “tylko” lub “głównie” gotówką.

Zakupy w sieci nie są dzisiaj już niczym nowym. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Twisto, czyli serwisu, który umożliwia płatności za zakupy internetowe do 21 dni, dowiadujemy się, że co trzecia osoba w Polsce, decydując się na zakupy w sieci płaci za nie wyłącznie lub głównie gotówką.

Sprawdź, co może zająć komornik tutaj.

Zakupy w sieci – badanie Twisto

72% Polaków deklaruje, że przynajmniej jeden raz zrobiło zakupy w Internecie. Wybierają opcję płatności, 16,6% z nich zdecydowało się na formę “za pobraniem”. Dlaczego? Ponad połowa osób, które w ten sposób regulują należności przyznaje, że płatność po otrzymaniu dostawy daje im większe poczucie bezpieczeństwa.

Co więcej, część ankietowanych – 25,5% stwierdza, że płatność po otrzymaniu przesyłki daje im pewność, że kurier dostarczy ją pod właściwy adres.

  • 18,3%  respondentów wybiera płatności za pobraniem ze względu na przywiązanie do gotówki
  • 16,8% badanych uważa, że proces zamówienia online jest wtedy wygodniejszy

Z badań przeprowadzonych przez IBRIS na zlecenie Twisto dowiadujemy się również, że od czasu do czasu gotówkę dla kuriera przygotowuje 39% klientów sklepów internetowych.

Kredyt online

Opcję “za pobraniem” zdecydowanie odrzuca 25,7% badanych kupujących.

Krzysztof Blinowski, Country mManager w Twisto Polska tłumaczy, że choć użytkownicy e-sklepów cenią dostęp do dużej liczby metod płatności, to jednak znaczna część klientów za zakupy nadal płaci gotówką.

Płatność za pobraniem to druga, po szybkich przelewach, preferowana przez kupujących forma regulowania należności za zakupy online. Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest brak poczucia bezpieczeństwa i pewności, że przesyłka dotrze pod wskazany adres i będzie zgodna z zamówieniem – mówi.

Z badania wynika ciekawy fakt – 23,8% Polaków wierzy, że w przypadku płatności za pobraniem, kurier szybciej dostarczy im paczkę do drzwi. Część z nas decyduje się na taką formułę zapłaty, aby w ten sposób przesunąć moment płatności – 15,8% badanych internautów.

Według badania “Koszyk Roku” fintechu Twisto, dokonanie płatności za pobraniem umożliwia 91% największych sklepów internetowych

O Twisto

Twisto to fintech, który oferuje formułę zakupową “kup teraz, zapłać później”. Twisto płaci za zakupy i pozwala sprawdzić je zanim faktycznie zdecydujemy, czy produkt nam się podoba.  Fintech na podstawie informacji, które klient pozostawia w sklepie robiąc swoje zakupy weryfikuje za pomocą algorytmów wiarygodność i przyznają pewien limit, do którego Twisto może zapłacić za zakupy konkretnego klineta.


Źródło: InfoWire, Twisto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy w Plus Banku
Wpisy
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
28 sierpnia 2014

Kredyt gotówkowy w Plus Banku

Inspektorat ZUS w Pułtusku
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Pułtusku

Inspektorat ZUS w Bolesławcu
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 maja 2019

Inspektorat ZUS w Bolesławcu

Kasa Stefczyka Bochnia
Oddziały
author
Patryk Byczek
27 października 2020

Kasa Stefczyka Bochnia

Lombardy w Białymstoku
Lombardy
autor wpisu
Marta Janusz
08 grudnia 2022

Lombardy w Białymstoku

Odblaski od PZU – kampania promująca bezpieczeństwo
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
25 listopada 2019

Odblaski od PZU – kampania promująca bezpieczeństwo

Porównaj