Zwiększenie wsparcia dla Klientów Citibanku

Zwiększenie wsparcia dla Klientów Citibanku

author
Patryk Byczek
17 maja 2020

W pierwszym kwartale bieżącego roku Citibank kontynuował rozwój i zwiększył wsparcie udzielane Klientom. Ponad 11 00 Klientów, których dotknęły skutki epidemii koronawirusa, skorzystało z możliwości odroczenia spłaty kredytów.

Bank bardzo aktywnie uczestniczy w programach pomocowych, które polskim firmom oferuje rząd.

Czas pandemii wymaga od nas zdefiniowania na nowo naszych priorytetów. W tym bezprecedensowym okresie musimy zadbać zarówno o bezpieczeństwo pracowników, jak i zapewnić klientom wsparcie płynnościowe poprzez finansowanie ich działalności oraz profesjonalne doradztwo. Pamiętaliśmy również o tych, którzy na pierwszej linii frontu walczą o zdrowie Polaków. Ponad tysiąc wolontariuszy dostarczyło 8300 posiłków dla ratowników w Warszawie i Olsztynie w ramach akcji Cisi Bohaterowie.

– mówił cytowani w komunikacie Prezes Zarządu Citi Handlowy, Sławomir S. Sikora.

Wspieranie finansowania firm pokazuje między innymi wzrost kredytów instytucjonalnych o 11%. Silna pozycja płynnościowe i kapitałowa Citibanku, a także zaufanie, którym Klienci obdarowują instytucję są odzwierciedleniem wzrostu depozytów w pierwszym kwartale bieżącego roku. Depozyty Klientów instytucjonalnych wzrosły o ponad 1/3 w porównaniu do pierwszego kwartału roku ubiegłego. Oszczędności Klientów indywidualnych wzrosły o 17%. Wskaźnik kredytów do depozytów wyniósł 53%, natomiast nadwyżka kapitałów Tier1 była 8,2% wyższa od minimum regulacyjnego.

Citi Handlowy kontynuuje ponadto strategię digitalizacji, która służy przede wszystkim bezpieczeństwu Klientów. W ubiegłym tygodniu instytucja uruchomiła możliwość zdalnego otworzenia rachunków za pomocą „selfie”. Tym samym Citibank jest jedynym bankiem w Polsce, który pozwala nowym Klientom na całkowicie zdalne otworzenie:

– konta,
– karty kredytowej,
– pożyczki gotówkowej.


Citi Handlowy

Jest bankiem komercyjnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Od 1997 roku akcje instytucji notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na koniec IV kwartału ubiegłego roku bank odnotował 163 400 000 złotych zysku netto. Zysk za pierwszy kwartał roku bieżącego był trzy razy wyższy niż rok temu. Pod koniec trzeciego kwartału bank odnotował około 158 000 000 zysków netto. Prezesem zarządu jest Sławomir Sikora.


źródło: http://www.citibank.pl/poland/homepage/polish/press1/informacje-prasowe-2020_05_14.htm?cat=10195

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

2,5 mln Polaków z użytkowaniem wieczystym
Ekonomia
author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2018

2,5 mln Polaków z użytkowaniem wieczystym

Biuro Terenowe ZUS we Włoszczowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
14 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS we Włoszczowie

Kredyt konsolidacyjny Brzesko
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
10 lipca 2022

Kredyt konsolidacyjny Brzesko

Gdzie Polacy kupują ubrania przez Internet ?
Blog
author
Patryk Byczek
18 października 2017

Gdzie Polacy kupują ubrania przez Internet ?

JP Morgan zatrudni kilka tysięcy Polaków
Wpisy
author
Aneta Jankowska
25 października 2017

JP Morgan zatrudni kilka tysięcy Polaków

Porównaj