200 nowych pytań w testach na prawo jazdy

200 nowych pytań w testach na prawo jazdy

author
Dominika Sobieraj
13 maja 2020

Dzisiejsza “Rzeczpospolita” poinformowała, że do bazy pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy dodano ponad 200 nowych pytań. Obejmują one szczególnie nowe zasady dotyczące poruszania się po drogach, w szczególności jazdę na suwak i prawa związane z korytarzem życia.

Egzamin na prawo jazdy 2020 – pytania

Egzaminy na prawo jazdy były czasowo wstrzymane w związku z pandemią koronawirusa. Osoby, które do egzaminu przygotowywały się przed tym okresem, mogą teraz – przystępując do egzaminu – bardzo się zdziwić. W bazie pojawiło się bowiem ponad 200 nowych pytań, których wcześniej podczas kursu nikt nie miał szans omówić.

Co to jest kolekcjonerskie prawo jazdy?

Osoby, które jeszcze nie zdały egzaminu, a zakończyły już kurs, będą musiały dokształcić się więc we własnym zakresie. Baza pytań jest na szczęście dostępna na stronie Ministerstwa Infrastruktury, więc bez problemu można ze wszystkimi dodanymi pytaniami zapoznać się samodzielnie.

Przepisy związane z jazdą na suwak i korytarzem życia weszły w życie 6 grudnia 2019 roku. Na douczenie się tych kwestii Ministerstwo Infrastruktury dało więc ponad 5 miesięcy. Nowa baza pytań (uwzględniająca te przepisy) obowiązuje bowiem dopiero od 11 maja 2020 roku.


Aktualna baza pytań jest zawsze dostępna na stronie Ministerstwa Infrastruktury: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/prawo-jazdy.


Dlaczego wprowadzono nowe pytania?

Nowe pytania w ministerialnej bazie związane są z faktem wprowadzenia nowych przepisów. Co prawda nie weszły one w życie teraz, ale zabieg opóźnienia wprowadzenia pytań względem daty wprowadzenia przepisów był celowy – kierowcy mieli dodatkowy czas na zapoznanie się z nowymi przepisami.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty samochodowe – na dowolny samochód, także używany

 

Pożyczki dostępne w czasie pandemii – aktualne oferty firm

Pozostałe przepisy dotyczące egzaminu się nie zmieniły

Inne kwestie związane z egzaminem teoretycznym nie uległy zmianie w związku ze zwiększoną pulą pytań. Nadal teoretyczna część egzaminu obejmuje:

  • 20 pytań z wiedzy ogólnej o ruchu drogowym,
  • 12 pytań z wiedzy specjalistycznej (odpowiedniej dla danej kategorii prawa jazdy).

Pytania punktowane są różnie – w zależności od ich znaczenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Innymi słowy w punktacji chodzi o to, co by się stało, gdybyśmy dany błąd popełnili na żywo, nie w teście. Jeżeli nasz błąd na żywo stwarzałby duże niebezpieczeństwo w ruchu drogowym, zła odpowiedź będzie nas kosztowała utratę aż 3 punktów na jednym pytaniu. Jeżeli natomiast źle odpowiemy na pytanie, które dotyczy sytuacji o niskim znaczeniu dla bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, utracimy zaledwie 1 punkt.

Nadal łącznie za wszystkie pytania można zdobyć 74 punkty. Minimalnym pułapem punktowym do zaliczenia egzaminu jest 68 punktów.


Źródło:

https://www.bankier.pl/moto/nowe-pytania-w-testach-na-prawo-jazdy-7307/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kilka złotych rocznie za tysiąc złożony w banku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
10 maja 2020

Kilka złotych rocznie za tysiąc złożony w banku

Kasa Stefczyka Wieliczka
Oddziały
author
Patryk Byczek
28 października 2020

Kasa Stefczyka Wieliczka

Blokada rachunku bankowego przez KAS
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
18 sierpnia 2018

Blokada rachunku bankowego przez KAS

PKO Leasing z rekordowym wynikiem sprzedażowym
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 stycznia 2019

PKO Leasing z rekordowym wynikiem sprzedażowym

Porównaj