Biuro Informacji Kredytowej
Jak sprawdzić, czy jestem w BIK?
Biuro Informacji Kredytowej

Jak sprawdzić, czy jestem w BIK?

author
21 kwietnia 2022

Bardzo często przeszkodą w wzięciu kredytu jest negatywna historia kredytowa. Banki i firmy pożyczkowe sprawdzają go w Biurze Informacji Kredytowej – możemy jednak sami sprawdzić, jakie dane na nasz temat są tam zgromadzone. Sprawdź, jak to zrobić. 

Kategorie:

Czyszczenie BIK – za darmo

Czy można wyczyścić BIK? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, które nie mogą otrzymać kredytu właśnie przez negatywną historię kredytową. Samo Biuro Informacji Kredytowej jasno wskazuje, że czyszczenie BIK jest niemożliwe. W Internecie znajdziemy natomiast sporo firm, które odpłatnie świadczą tego typu usługę. Jaka jest zatem prawda? Wskazujemy najważniejsze informacje o czyszczeniu BIK, ceny oraz darmowe wzory pism.

Alerty BIK – ochrona przed wyłudzeniem

Coraz częściej wiele Polek i Polaków pada ofiarą oszustwa finansowego. Niestety wystarczy, że nasz dowód osobisty trafi w niepowołane ręce, a ktoś może zaciągnąć finansowanie na nasze nazwisko. Aby uniknąć takiej sytuacji, możemy skorzystać z opcji Alertów BIK, które w porę poinformują nas o tym, że ktoś chce zaciągnąć na nas kredyt czy pożyczkę. Sprawdź, ile kosztuje taka usługa i na czym dokładnie polega.

BIK – kontakt

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje na temat osób, które mają zaciągnięte jakiekolwiek pożyczki i kredyty. Biuro odnotowuje zarówno informacje pozytywne, jak i negatywne. Sprawdź, jak skontaktować się z BIK.

Zastrzeżenie kredytowe w BIK

Oszustwa finansowe i wyłudzenia pożyczek to jedne z najpopularniejszych i jednocześnie najtrudniejszych do wykrycia przestępstw. Najłatwiej byłoby powiedzieć jednocześnie wszystkim instytucjom finansowym, że żadnego kredytu lub pożyczki nie chcemy brać. Sprawdź, jak daleko sięga ochrona zastrzeżenia kredytowego w BIK.

Jak sprawdzić BIK za darmo ?

Raportem BIK są zainteresowani niemal wszyscy, którzy mają zamiar złożyć wniosek o kredyt lub pożyczkę. Scoring, czyli liczba punktów przyznawana przez Biuro Informacji Kredytowej, jest głównym wyznacznikiem wiarygodności danego Klienta. Sprawdziliśmy, czy raport BIK można wygenerować za darmo.

Ocena punktowa BIK

BIK zmienił wygląd swoich raportów - główna różnica to skala oceny punktowej. Dotychczas raport w przypadku terminowego spłacania należności pokazywał około 600 punktów oceny naszej historii kredytowej. Po zmianie w Raporcie BIK zastosowano nowy model oceny, według którego każdy może otrzymać od 1 do 100 punktów. 

Score Hunter – platforma edukacyjna BIK

Score Hunter to gra edukacyjna o zarządzaniu finansami, którą udostępnił BIK. Skierowana jest do każdego, kto miał jakiekolwiek zobowiązanie kredytowe lub zamierza skorzystać z kredytu.