Najczęściej komentowane
Alior Bank mecenasem festiwalu w Szczebrzeszynie
Od 5 do 11 sierpnia trwał Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Nagrodę Człowieka Słowa wręczono poetce – Urszuli Kozioł. Mecenasem wydarzenia był Alior Bank.
Festiwal Stolica Języka Polskiego 2019 Szczebrzeszyn
Przez sześć dni w Szczebrzeszynie odbyło się ponad sto wydarzeń skoncentrowanych wokół języka polskiego. Większość z nich była spotkaniami autorskimi. Kuratorką spotkań była Justyna Sobolewska.
Stolica Języka Polskiego 2019 – goście
Na Festiwalu Stolica Języka Polskiego zagościli między innymi:
- Wiesław Myśliwski,
- Grzegorz Uzdański,
- Małgorzata Rejmer,
- Małgorzata Lebda,
- Olga Hund,
- Adam Zagajewski,
- Rafał Wojasiński,
- Jerzy Jarniewicz,
- Marcin Wicha,
- Anna Bikont.
Wśród gości znalazł się również Remigiusz Mróz, autor popularnej ostatnimi czasy serii o Chyłce. Patronami tegorocznej edycji byli Jan Brzechwa oraz Anna Świrszczyńska.
Mecenasem festiwalu – od samego początku jego organizacji – był Alior Bank, a tegorocznym organizatorem wydarzenia była Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń.
Najważniejsze informacje dla Klientów:
Alior Bank sesje przelewów Elixir
Mała Stolica Języka Polskiego dla dzieci
Organizatorzy zadbali również o to, by wydarzenie było atrakcyjne dla dzieci. Najmłodsi mogli spędzić czas w Małej Stolicy Języka Polskiego. Program dla dzieci, wypełniony warsztatami oraz spotkaniami z autorami książek kierowanych do najmłodszych, przygotowany został przez Magdalenę Kłos-Podsiadło oraz Katarzynę Stoparczyk.
Sprawdź także:
W celu promowania czytelnictwa wśród najmłodszych Alior Bank prowadził także podczas festiwalu specjalne zajęcia z bajkoterapii. Wolontariusze bankowi zorganizowali dla dzieci specjalne warsztaty bajkoterapeutyczne.
Z zajęć skorzystać mogli również rodzice, którzy chcieli dowiedzieć się, jak najlepiej zaszczepić w dzieciach pasję do czytania. Jak wskazuje koordynator wolontariatu w Alior Banku, Wojciech Grabiec, cytowany przez businessinsider.pl:
“Bajkoterapia to sprawdzona metoda, pomagająca dzieciom uporać się z emocjami, z którymi czasem sobie nie radzą. Opiekunowie czytają wiele poradników i tekstów internetowych, ale pośród natłoku informacji trudno wyłuskać te informacje, które są wartościowe.
Dlatego opowiadamy im o bajkoterapii i przedstawiamy książki, którymi mogą się posłużyć w celu rozwiązania problemu. Podpowiadamy jak zaprezentować zawarte w nich informacje, by były jak najbardziej skuteczne. Cieszy mnie to, że rodzice uczęszczający na te spotkania są bardzo otwarci na dodatkową wiedzę“.
Ławki z kodem QR
Na terenie festiwalu organizatorzy rozmieścili także wyjątkowe Zaczytane Ławki. Można było nie tylko usiąść na nich w celu poczytania zwyczajnej papierowej książki, ale i ściągnąć książkę na sprzęt elektroniczny za pomocą umieszczonego na ławce kodu QR.
Dodaj komentarz