Alior Bank mecenasem festiwalu w Szczebrzeszynie

Alior Bank mecenasem festiwalu w Szczebrzeszynie

author
Dominika Sobieraj
15 sierpnia 2019

Od 5 do 11 sierpnia trwał Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Nagrodę Człowieka Słowa wręczono poetce – Urszuli Kozioł. Mecenasem wydarzenia był Alior Bank.

Festiwal Stolica Języka Polskiego 2019 Szczebrzeszyn

Przez sześć dni w Szczebrzeszynie odbyło się ponad sto wydarzeń skoncentrowanych wokół języka polskiego. Większość z nich była spotkaniami autorskimi. Kuratorką spotkań była Justyna Sobolewska.

Stolica Języka Polskiego 2019 – goście

Na Festiwalu Stolica Języka Polskiego zagościli między innymi:

  1. Wiesław Myśliwski,
  2. Grzegorz Uzdański,
  3. Małgorzata Rejmer,
  4. Małgorzata Lebda,
  5. Olga Hund,
  6. Adam Zagajewski,
  7. Rafał Wojasiński,
  8. Jerzy Jarniewicz,
  9. Marcin Wicha,
  10. Anna Bikont.

Wśród gości znalazł się również Remigiusz Mróz, autor popularnej ostatnimi czasy serii o Chyłce. Patronami tegorocznej edycji byli Jan Brzechwa oraz Anna Świrszczyńska.

Mecenasem festiwalu – od samego początku jego organizacji – był Alior Bank, a tegorocznym organizatorem wydarzenia była Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń.

Mała Stolica Języka Polskiego dla dzieci

Organizatorzy zadbali również o to, by wydarzenie było atrakcyjne dla dzieci. Najmłodsi mogli spędzić czas w Małej Stolicy Języka Polskiego. Program dla dzieci, wypełniony warsztatami oraz spotkaniami z autorami książek kierowanych do najmłodszych, przygotowany został przez Magdalenę Kłos-Podsiadło oraz Katarzynę Stoparczyk.

W celu promowania czytelnictwa wśród najmłodszych Alior Bank prowadził także podczas festiwalu specjalne zajęcia z bajkoterapii. Wolontariusze bankowi zorganizowali dla dzieci specjalne warsztaty bajkoterapeutyczne.

Z zajęć skorzystać mogli również rodzice, którzy chcieli dowiedzieć się, jak najlepiej zaszczepić w dzieciach pasję do czytania. Jak wskazuje koordynator wolontariatu w Alior Banku, Wojciech Grabiec, cytowany przez businessinsider.pl:

Bajkoterapia to sprawdzona metoda, pomagająca dzieciom uporać się z emocjami, z którymi czasem sobie nie radzą. Opiekunowie czytają wiele poradników i tekstów internetowych, ale pośród natłoku informacji trudno wyłuskać te informacje, które są wartościowe.

Dlatego opowiadamy im o bajkoterapii i przedstawiamy książki, którymi mogą się posłużyć w celu rozwiązania problemu. Podpowiadamy jak zaprezentować zawarte w nich informacje, by były jak najbardziej skuteczne. Cieszy mnie to, że rodzice uczęszczający na te spotkania są bardzo otwarci na dodatkową wiedzę.

Ławki z kodem QR

Na terenie festiwalu organizatorzy rozmieścili także wyjątkowe Zaczytane Ławki. Można było nie tylko usiąść na nich w celu poczytania zwyczajnej papierowej książki, ale i ściągnąć książkę na sprzęt elektroniczny za pomocą umieszczonego na ławce kodu QR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Lubsku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 lipca 2019

Alior Bank w Lubsku

Ukraińcy do Polski tylko przejazdem
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
17 czerwca 2019

Ukraińcy do Polski tylko przejazdem

Bank BNP Paribas nagrodzony w konkursie Dyrektor Marketingu Roku 2019
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
12 grudnia 2019

Bank BNP Paribas nagrodzony w konkursie Dyrektor Marketingu Roku 2019

mBank placówki w Bytomiu
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 lutego 2019

mBank placówki w Bytomiu

Komornik Sądowy Marcin Koziara
Komornicy Sądowi
author
Patryk Byczek
06 lipca 2022

Komornik Sądowy Marcin Koziara

Spore zadłużenie firm budowlanych
Wpisy
author
Aneta Jankowska
26 stycznia 2018

Spore zadłużenie firm budowlanych

Porównaj