Alior Bank ze specjalną ofertą dla projektów OZE

Alior Bank ze specjalną ofertą dla projektów OZE

author
Patryk Byczek
13 lipca 2021

Alior Bank poinformował w komunikacie prasowym o wdrożeniu do swojej oferty finansowanie aukcyjnych projektów odnawialnych źródeł energii (OZE). Bank bardzo prężnie rozwija ofertę dotyczącą finansowania projektów, które są przyjazne środowisku, a teraz wprowadził kolejne rozwiązanie wspierające przedsiębiorców w realizowaniu inwestycji związanych z wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych. Sprawdzamy szczegóły.

Nowa oferta w Alior Banku

Wdrożona oferta banku jest skierowana do przedsiębiorców planujących budowę elektrowni wiatrowych lub fotowoltaicznych, których moc ma przekroczyć 500kW. Instytucja proponuje to finansowanie w formie kredytu inwestycyjnego. Skorzystać z niego mogą spółki celowe należące do segmentu małych, średnich i dużych firm, które prowadzą działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Alior Bank finansuje projekty, które są realizowane w formule SPV przez inwestorów doświadczonych w realizacji projektów OZE.

Zielona transformacja jest wpisana w naszą strategię ,,Więcej niż bank”. Zobowiązaliśmy się wspierać klientów w realizacji inicjatyw na rzecz ochrony środowiska, dlatego przygotowaliśmy kolejne rozwiązania odpowiadające na proekologiczne potrzeby przedsiębiorców. Nowa oferta dotyczy finansowania inwestycji związanych z budową farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Dostrzegamy ogromny potencjał we współpracy z firmami z segmentu OZE i dołożymy wszelkich starań, aby wesprzeć ich w realizacji projektów, których celem jest wytwarzanie czystej energii.

– mówił cytowany w komunikacie Dariusz Szwed, Wiceprezes Zarządu Alior Banku, odpowiedzialny za produkty i sprzedaż w zakresie klienta indywidualnego i biznesowego.

Najważniejsze informacje dla Klientów:

Alior Bank przelewy przychodzące

Alior Banku SWIFT kod

Alior Bank infolinia

Wspominany kredyt inwestycyjny Alior Bank udziela w polskich złotówkach. Maksymalny okres finansowania to 15 lat, licząc od momentu sprzedaży energii elektrycznej, lecz nie dłużej niż do daty zakończenia wsparcia aukcyjnego dla projektu. Alior Bank umożliwia karencję w spłacie kapitału do 6 miesięcy, licząc od dnia pierwszej sprzedaży energii i dostosowanie wysokości rat kapitałowych do sezonowości przychodów. Wysokość kredytu to nawet do 85% kosztów inwestycji. Alior wymaga od zainteresowanej firmy minimum 15 procentowego udokumentowanego wkładu własnego.

Alior Bank

Instytucję założono w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec 2017 roku bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału ubiegłego roku wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Zysk w trzecim kwartale wyniósł nieco ponad 172 900 000 złotych, co oznacza wynik niższy względem analogicznego okresu rok wcześniej. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora. Aktualnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest Iwona Duda.


źródło: https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2021-07-12-alior-bank-wdrozyl-oferte-finansowania-aukcyjnych-projektow-OZE.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Po pożyczki sięgamy częściej, lecz na niższe kwoty
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
23 października 2019

Po pożyczki sięgamy częściej, lecz na niższe kwoty

Jak zostać kierowcą Uber?
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
20 września 2017

Jak zostać kierowcą Uber?

Spółki Credit Agricole w Polsce propagują transport przyjazny środowisku
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
21 września 2020

Spółki Credit Agricole w Polsce propagują transport przyjazny środowisku

Fitbit Pay i Garmin Pay od Pekao S.A.
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
01 sierpnia 2019

Fitbit Pay i Garmin Pay od Pekao S.A.

Santander Consumer Bank Szamotuły
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
24 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Szamotuły

Rozwiązania chmurowe w Idea Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 stycznia 2019

Rozwiązania chmurowe w Idea Banku

Porównaj