Koszty działania w Banku Pekao SA zostaną obniżone o około 70 000 000 złotych rocznie. Wiąże się to z programem dobrowolnych odejść, w ramach których z instytucją, jeszcze w bieżącym roku, rozstanie się mniej więcej tysiąc pracowników. Tomasz Kubiak, wiceprezes banku informuje, że koszty programu nie powinny przekroczyć 40 000 000 złotych.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 11.05.2018
Udostępnij:

Cała sytuacja może wydawać się paradoksalna. W czasach, gdy firmy odczuwają braki w wykwalifikowanych pracownikach, w Pekao jest ich zbyt dużo. Według informacji z portalu internetowego instytucji, jeden z największych banków w Polsce zatrudnia aktualnie około 15 000 pracowników.

Wiceprezes banku zakomunikował, że prowadzona strategia ma utrzymać wysokość kosztów ma równi z obecnym poziomem inflacji w Polsce. Bank planuje także w bieżącym roku wprowadzić robotyzację w procesach back office. Program dobrowolnych odejść jest skierowany do starszych pracowników, którzy posiadali lub uzyskali w obecnym roku prawa emerytalne. Warunki odejścia były na tyle korzystne, że program cieszy się bardzo pozytywnem odzewem.
 

Plany na rok 2018

Pekao skupia się przede wszystkim nad nowym formatem oddziałów, który wraz z planem działania ma być gotowy pod koniec czwartego kwartału roku 2018. Warto zaznaczyć, że w zamiarach banku w bieżącym roku nie są przewidywane jakichkolwiek zwolnienia grupowe.

Bank Pekao SA

Bank jest jedną z największych instytucji bankowych w Polsce. W roku ubiegłym Pekao odnotowało 1 054 100 000 złotych skonsolidowanego zysku netto, a po pierwszym kwartale roku bieżącego osiągi z tego tytułu wyniosły nieco ponad 392 300 000 złotych. Na chwilę obecną instytucja obsługuje ponad 5 000 000 Klientów. Grupa może pochwalić się tym, że w ramach jej kapitału działają krajowi liderzy z sektorów inwestycji finansowych, faktoringu, działalności maklerskiej oraz leasingu.


 

Komentarze