zadluzenia.com
zamknij

Wywiad z Marcinem Borowieckim - Dyrektorem w Wonga.com

Na blogu AK74, prowadzonym przez Artura Kurasińskiego pojawił się bardzo ciekawy wywiad z Dyrektorem Zarządzającym w Wonga.com – Marcinem Borowieckim.
 

Zdradza on kulisy funkcjonowania firmy Wonga.com w Polsce i na świecie. Według niego Wonga bywa często określana jako „Amazon dla pieniędzy” z uwagi na jej innowacyjną ofertę.


Algorytm Wonga.com

Sporo miejsca poświęca algorytmowi, który weryfikuje wnioski o przyznanie pożyczki:

 

- 75% wniosków od nowych klientów jest odrzucana przez w/w algorytm
 

- algorytm do oceny ryzyka kredytowego analizuje około 8 000 punktów danych
 

- w Polsce do sprawdzania potencjalnych Klientów, Wonga nie korzysta z serwisów społecznościowych.


Do kogo kierowana jest oferta Wonga.com

Według Borowieckiego, oferta Wonga.com kierowana jest głównie do ludzi młodych, mających stałe zatrudnienie, rachunek bankowy oraz pozytywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.  Osoby powyżej 55-tego roku życia stanowią jedynie 8% Klientów.


Typowy Klient Wonga.com ma zatem stałą pracę, pozytywny BIK, chętnie korzysta z produktów online, a przede wszystkim potrzebuje dodatkowych pieniędzy np. na wycieczkę last minute. Zdaniem Borowieckiego, taka osoba nie chce wchodzić w długoterminowe zobowiązania i nie skorzysta z oferty banków mimo, że dostałaby tam kredyt.

To co ma przyciągnąć Klienta do Wonga.com to szybkość otrzymania pożyczki oraz wygoda. Pożyczkę zaciąga się bowiem bez wychodzenia z domu.

 

Cały wywiad dostępny jest tutaj:

http://blog.kurasinski.com/2013/06/13/marcin-borowiecki-wonga-com-nazywaja-nas-amazonem-dla-pieniedzy-bo-jestesmy-alternatywa-dla-kart-kredytowych-jak-i-pozyczek-krotkoterminowych/

 

Wniosek o pożyczkę w Wonga.com można złożyć w tym miejscu:


Złóż wniosek

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY