IKO jest najlepszą i najpopularniejszą aplikacją bankową na smartfony na świecie. Z ostatnich informacji wynika, że Klienci PKO BP oraz Inteligo wykonali ponad 100 000 000 transakcji za pośrednictwem telefonu. To absolutny rekord.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 30.07.2018
Udostępnij:

Instytucja wspomina, że jeszcze w 2013 roku aplikacja była najczęściej wykorzystywana do wypłacania pieniędzy w bankomatach, zaś w chwili obecnej blisko 33% wszystkich transakcji to płatności internetowe. Ze statystyk wynika, że w ciągu miesiąca za pomocą aplikacji, wykonywanych jest 7 000 000 transakcji mobilnych.


źródło grafiki: PKO BP
 

Rozwój IKO

Warto wiedzieć, że rok obecny jest dla aplikacji mobilnej PKO BP przełomowy. Z programu korzysta coraz większa liczba osób, która stale rośnie. Do aplikacji wciąż dodawane są nowe funkcje, dzięki czemu IKO staje się podręcznym bankiem, który zawsze możemy mieć przy sobie. Wszelkie innowacje zastosowane w IKO pozwoliły na to, aby została ona okrzyknięta najlepszą aplikacją mobilną (bankową) na świecie, według brytyjskiego Retail Banker International.

Obserwujemy ogromne przyspieszenie nie tylko jeśli chodzi o liczbę użytkowników bankowości mobilnej, ale przede wszystkim transakcyjność. Na pierwsze 50 milionów transakcji w IKO czekaliśmy prawie 5 lat, a tymczasem drugie tyle nasi klienci wykonali tylko w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy!” – mówił dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych w PKO BP, Michał Macierzyński.

W ostatnim czasie w aplikacji dodano, między innymi, możliwość zastrzeżenia karty oraz zamówienia nowej. Kolejną nową opcją jest skanowanie faktur z zarówno dołączonym kodem QR, jak i bez tegoż kodu. Klienci używający aplikacji mają także możliwość ustawienia nowych języków, to jest rosyjskiego lub ukraińskiego. Bank PKO informuje, że do końca roku ma zajść jeszcze kilka zmian, które jeszcze bardziej rozwiną IKO.

Statystyki
 

Statystyki zebrane przez instytucję potwierdzają, że najczęstszymi użytkownikami aplikacji mobilnej IKO są osoby w wieku od 25 do 34 lat. Bank przekazuje także, że każdy Klient wykonuje średnio 7 transakcji mobilnych, zaś w niektórych dniach liczby są o wiele wyższe. 11 czerwca bieżącego roku padł rekord, w którym Klienci PKO BP wykonali 450 000 przelewów za pomocą IKO. 10 lipca bieżącego roku padł rekord dotyczący przelewów przez Internet, który wynosił 120 000.

W drugim kwartale bieżącego roku do aplikacji zalogowało się blisko 2 800 000 osób. Wszyscy Ci, którzy do swojego konta mają dostęp za pomocą IKO, tworzą grupę liczącą prawie 60% wszystkich Klientów.
 

Komentarze