Bank Zachodni WBK jest pierwszą instytucją finansową w Polsce, która zdecydowała się wdrożyć nowe rozwiązania w kwestii nawiązywania współpracy z nowymi pracownikami. Bank zaczął wykorzystywać specjalnie zaprogramowanego bota o nazwie Emplobot, który podejmuje rozmowy w aplikacji Messenger.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 06.09.2018
Udostępnij:

Sztuczna inteligencja została przygotowana przez startup Emplocity. Narzędzie jest aktywne od 28 sierpnia bieżącego roku. Dzięki metodzie, chętni pracownicy zyskują na czasie w momencie aplikowania o stanowisko, ponieważ bot na zapytania odpowiada natychmiastowo.


 

Emplobot na polskim rynku

Emplobot, przed BZ WBK, trafił do przedsiębiorstwa budowlanego Budimex. Każda osoba poszukująca pracy, może samodzielnie wysłać zapytanie w stronę nowoczesnego narzędzia. Podczas rozmowy, należy wymienić swoje doświadczenie, oczekiwania, czy kompetencje, dzięki czemu profil zainteresowanego zostanie stworzony i dopasowany do profilu zgodnego z tym, który aktualnie poszukuje kandydata z tymi samymi lub podobnymi predyspozycjami.


 

Rekrutacja w BZ WBK

Podczas rozmowy z Emplobotem w BZ WBK należy odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim trzeba podzielić się swoimi umiejętnościami, posiadanym doświadczeniem zawodowym, czy nawet aspiracjami w kwestii finansów. Jeżeli wszelkie informacje na temat zainteresowanego zostaną dopasowane do profilu pracownika, którego poszukuję instytucja, osoba zainteresowana zostanie natychmiast o tym powiadomiona. W przypadku, kiedy wszelkie informacje nie będą pasowały do profilu kandydata, którego poszukuje instytucja, dane zostaną zapamiętane i wpisane do systemu. Kandydaci nie muszą martwić się o podane przez siebie dane, ponieważ pozostają one anonimowe do momentu spotkania się z rekruterem.

Katarzyna Sowińska, szefowa rekrutacji i employer brandingu BZ WBK mówiła, że rozwiązanie jest o tyle korzystne, że można z niego korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Klienci, według danych, oczekują kontatku w czasie teraźniejszym, dlatego też BZ WBK postanowiła zainwestować w nowoczesne narzędzie.


 

Startup Emplociti

Startup wdrażający Emplobota został założony przez Arkadiusza Taluna i Krzysztofa Sobczaka w 2013 roku. W 2015 roku, firma uzyskałą grant unijny w związku z budowaniem cyfrowego społeczeństwa oraz ze zwiększeniem innowacyjności gospodarki. Milionowe dofinansowanie firma otrzymała w roku ubiegłym. Pieniądze zdecydowało się zainwestować przedsiębiorstwo energetyczne Enprom.
 

Komentarze