zadluzenia.com
zamknij

Doradcy emerytalni w placówkach ZUSu

ZUS jest w trakcie przygotowań do wchodzącego w życie 1 października obniżonego wieku emerytalnego. Dlatego też prawie 600 doradców emerytalnych będzie można spotkać w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 


 
Doradcy będą udzielali informacji, które dotyczą przechodzenia na emeryturę i tego, jak zmieni się jej wysokość, o ile uprawnieni do niej będą pracować jeszcze przez kolejne miesiące. Zgodnie ze zmianami, kobiety uzyskają prawa emerytalne w wieku 60 lat, mężczyźni - 65 lat.
 
Pilotaż z Zabrzu i Warszawie

 

W maju Zakład przeprowadził już próbę takiej pomocy. W Zabrzu i w Warszawie pracowało 20 doradców, których odwiedziło więcej niż 6,2 tys. osób. Chociaż pilotaż się skończył, to jeszcze do końca czerwca w obu tych oddziałach, doradcy pozostaną do dyspozycji.
 
O czym informują doradcy
 

Przyszli emeryci mogą dowiedzieć się wszystkiego, co tylko dotyczy ich emerytury: od czego zależy wysokość ich świadczenia, doradcy wyliczą w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez klienta planowanego momentu zakończenia aktywności zawodowej.

 

Ciekawe, że 23% ankietowanych, którzy skorzystali już z porad w tych dwóch oddziałach, stwierdziło, że wyliczenie prognozowanej kwoty emerytury wpłynie na ich decyzję o przejściu na emeryturę w kolejnych latach.

 

ZUS podaje, że zgodnie z obliczeniami w ostatnim kwartale 2017 roku około 331 tys. osób więcej, niż do tej pory uzyska prawo do emerytury. 
 
Wniosek o emeryturę można składać na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego (pierwsze wnioski wynikające z obniżenia wieku emerytalnego będzie można składać już 1 września). 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY