Prawdopodobnie już w styczniu klienci PKO Banku Polskiego będą mogli skorzystać z nowej opcji - założenia działalności gospodarczej w systemie bankowości internetowej. Niebawem funkcja ta ma być dostępna także dla klientów mBanku. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 26.12.2017
Udostępnij:

Nad udostępnieniem wniosku do CEIDG w bankowości internetowej PKO Bank Polski pracował już od dawna. Aktualnie system został oddany do ostatnich testów, tzw. "friends and family". Niebawem zostanie także podpisana umowa, która umożliwi przetestowanie usługi większej grupie odbiorców. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w styczniu PKO Bank Polski umożliwi klientom składanie wniosków do CEIDG poprzez aplikację iPKO. 

Proces zakładania firmy

Obecnie można już zakładać firmę online, jednakże usługa ta jest dostępna jedynie poprzez stronę internetową www.prod.ceidg.gov.pl. Po udostępnieniu usługi zakładania firmy przez iPKO użytkownik będzie mógł bezpośrednio przez swoje bankowe konto internetowe złożyć wniosek do Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej. Wniosek taki będzie podpisany profilem zaufanym. Strona banku będzie umożliwiała od razu otworzenie konta biznesowego. 

mBank idzie w ślady PKO 

mBank przeprowadził już wszystkie testy techniczne i oczekuje na testy akceptacyjne ze strony CEIDG. "Są one zaplanowane na pierwszą połowę stycznia. Termin podpisania umowy jest zależny od przejścia testów akceptacyjnych"– skomentował Piotr Rutkowski z biura prasowego mBanku w rozmowie z Wojciechem Boczoniem. 
 

Komentarze