Nowa aktualizacja aplikacji mobilnej banku PKO BP wprowadza znaczne ułatwienia dla Klientów ze wschodniej granicy. IKO funkcjonowało do tej pory w dwóch językach: polskim i angielskim, natomiast do puli zostały dodane kolejne dwa: ukraiński i rosyjski.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 01.06.2018
Udostępnij:

Nowa aktualizacja dostępna jest zarówno na system Android, jak i iOS. Oprócz nowych języków, wprowadzone zostały podpowiedzi odbiorcy przelewu oraz jeszcze większe udogodnienia i możliwości w płatnościach zbliżeniowych. 

Bank otwarty na Klientów zagranicznych

Największy bank w kraju coraz częściej decyduje się na podejmowanie Klientów zza granicy, którzy mieszkają w Polsce. Właśnie ze względu na to, że są to głównie Rosjanie i Ukraińcy, PKO postanowiło wyjść im na przeciw i dopasować aplikację także do nich. 

Informacje dotyczące aplikacji są publikowane na stronie iko.pkobp.pl, także w czterech językach.


źródło grafiki: http://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/produktowe/iko-po-ukrainsku-i-rosyjsku-dostepne-dla-klientow/

Szybkie przelewy
 

W ofercie banku pojawiły się szybkie przelewy do Ukrainy. W dzień roboczy, przelew z PKO do ukraińskiego Kredobanku dotrze nawet w 40 minut. Przelewy te mogą być realizowane:
 

  • poprzez aplikację IKO,

  • poprzez serwis internetowy banku PKO BP,

  • z dowolnej placówki banku na terenie całej Polski.

Koszt powyższych operacji wynosi 10 złotych. Możliwe jest także nadanie przekazu gotówkowego z placówki PKO do Kredobanku, wówczas koszt transakcji wynosi 20 złotych.

Zmiany w aplikacji
 

Nowa aktualizacja oprócz nowych języków wprowadza także funkcję podpowiedzi. Podczas wypełniania formularza przelewowego, w polu „Odbiorca” wystarczy wpisać trzy litery, aby aplikacja IKO podpowiedziała dane skojarzonej osoby, w tym jej numer rachunku. Warto zaznaczyć, że dany odbiorca musi być dodany do „listy odbiorców zdefiniowanych”.
 

W sektorze płatności zbliżeniowych także zaszły zmiany. O wiele szybciej można płacić telefonem za zakupy powyżej 50 złotych. W menu logowania IKO w prawym górnym rogu pojawiła się ikona „falki”, którą należy kliknąć. Następnie należy przycisnąć przycisk „szybka płatność” i wpisać PIN.

Aplikacja IKO

W roku ubiegłym z aplikacji IKO aktywnie korzystało ponad 2 600 000 użytkowników, natomiast od początku istnienia programu na smartfony wykonaniu przy jej użyciu ponad 68 000 000 różnego rodzaju transakcji.
 

Komentarze